кърмихме се два месеца а не мога да изцедя дори и 20г.-съвет

  • 718
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте,
дъщеричката ми е на два месеца и сме само на кърма. Роди се 2850, изписаха ни 2670гг,  а сега е 4600г. -тоест според мен за два месеца е наддала добре.
Утре обаче, имам работа, която ме накара да изцедя и да и оставя за поне три хранения, но не мога да изцедя и за едно. Вече се опитвам от два часа, а едва изцедих 20гр. Гърдите ми не са напрегнати и не знам какво да си мисля- дали не ми спира кърмата?
Иначе са храним на около 3 часа, след обед на около 2. Но пък нощем не се бъди изобщо- от 21.00 вечер спи до към 4,30, 5.00 сутрин.
А самото дете е бъдно и весело през деня, което ме кара да си мисля, че си хапва достатъчно. Нормално ли е за два часа изобщо да не мога да изцедя и 20гр.?

# 1
  • Мнения: 641
Не се тревожи, възможно е да не можеш да изцедиш нищо, просто помпата не е бебе и не може да ти се задейства рефлекса на потичане. Това не значи, че нямаш кърма. Сама казваш, че бебка надава прекрасно.
Това, че гърдите не са ти напрегнати значи, че кърмата ти се е регулирала според нуждите на бебка
Можеш да пробваш да цедиш, докато детенцето суче от другата гърда, особенно през ноща, когато гърдите са най-пълни, спокойно е и можеш да се отпуснеш. Сучещата бебка ще задейства потичането. Само трябва да се наместиш удобно, пробвай да подпреш детенце с възглавници, за да са ти свободни ръцете за помпата.Напоследък така правя, ако трябва да оставя млекце, защото по разни причини не мога да ползвам запасите си във фризера
Успех

# 2
  • Мнения: 3 718
Когато кърмата се регулира по нуждите на бебето, съвсем нормално е да не успееш да изцедиш много. Това не значи, че ти спира кърмата, а че произвеждаш толкова колкото е необходимо за твоето бебе в този момент. Щом наддава добре, пълни пелените, изглежда жизнена и спи спокойно, значи дъщеричката ти получава достатъчно кърма.
От друга страна има много майки, които изобщо не успяват да цедят, дори и 10 гр. не могат да изкарат, а кърмят успешно бебетата си. Може и помпата ти да не е удачна за твоите гърди. Ако продължиш да стимулираш с помпата, може би в един момент ще започнеш да изцеждаш по повече, но едва ли ще е достатъчно бързо за да събереш количество за няколко хранения. Не е невъзможно, но това изисква време. Вариант ли е да не оставяш бебето за толкова време или някой да ти го доведе за поне едно хранене? Ти ще си прецениш най - добре, но на въпроса ти, да, нормално е  Peace

# 3
  • Мнения: 108
Това, че не можеш да изцедиш кърма в никакъв случай не означава, че ти спира или намалява. Аз лично в първите месеци, дори при пълни и напрегнати гърди, с помпата не успявах да изцедя нищо, асе мъчех доста дълго време.

# 4
  • Мнения: 17
Мерси - успокоихте ме.
С помпа пробвах около 5-6 пъти в първият месец, даже две различни помпи и така и не успях. Сега на ръка се мъча, защото от две помпи нито едната не изкарва и капка. Обаче ми се искаше да оставя за утре поне за три хранения. С ръка през час се пробвам и наистина изкарвам по малко и после не мога.  ooooh!
Притесних се, защото не сме й правили пробно кърмене никога, а от няколко дни яде много малко време- около 5 минути активно и после не си досуква както преди по 30-тина минути, а се маха от гърдата и иска да е на ръце.
Това с изцеждането ми се налага да го правя за първи път в живота си - ама би трябвало да излиза по нещо?? Сина си също го кърмих, но с него не съм и пробвала даже.
Ще пробвам да го направя нощес, но ако не стане утре ще се наложи да я хранят с Адаптирано. Не знам как ще е като не иска изобщо шише( пробвах с водичка Sick)
Нали няма да се отбие за един ден? Ще мога да я нахраня сутринта в 6.00 и после чак вечерта.

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Според мен бъди готова детето да не иска АМ. Или да повърне от него. Трябваше да направиш поне един опит преди това. Ако утре се окаже, че не приема АМ и теб те няма какво ще правиш? Не вярвам да се отбие, но има риск да остане гладна.

# 6
  • София
  • Мнения: 388
И аз съм от тези,които никога не са успели да изцедят нищо,просто не мога да задействам рефлекса на потичане нито на ръка,нито с помпа. А вече кърмя 11 месеца и не съм дохранвала, бебето ми наддава нормално,т.е. явно имам достатъчно кърма.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 201
  Бих те посъветвала да опиташ следния трик  Simple Smile Слагаш бебчето на едната гърда и след като е сукало малко и е задействало потичането на кърмата с другата ръка цедиш от втората гърда с помпа например. Става много лесно и бързо, а количествата са доста големи дори от "празни гърди". Това от опит  Simple Smile
  За цеденето на ръка пък бих искала да ти препоръчам Техниката на Мармет

Общи условия

Активация на акаунт