Първи клас - в 20 ОУ или 41 ОУ???

  • 12 128
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 47
здравейте, много форуми изчетох, но така и не съм  убедена на 100% в избора на училище. записахме се в 41ОУ в паралелка БЕЛ и АЕ при г-жа Даскалова, а преди 2 дни излезе класирането на 20-то където сме приети в паралелка с изучаване на френски език. За 20-то мненията са толкова противоречиви, не знам също коя ще бъде началната ни учителка, на какво ниво е обучението по френски език ....не  мога да взема конкретно решение, а срокът за записване в 20-то изтича след 4 дни. ще бъда благодарна на всички които дадат аргументирания мнения, особено на родители на ученици до 4ти клас от 20 то с френски. предварително благодаря!

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 13:22 от *silvia*

# 1
  • Мнения: 43
Мисля,че 41 е по-добрият избор!Особено г-жа Даскалова е една от фаворитките.Много мила и децата я обожават.Нашият син завършва и не му е преподавала тя,но е замествала и беше възхитен.Нашата класна  г-жа Чаракчиева-страхотна,разбираща децата и много артистична.По английски ,ако е г-жа Хаджова е чудесно,но трябва упорито да се учи.Почти всички деца ходят допълнително на език,а и тя работи с най-хубавите учебници.
Ако желаете един съвет-Уважавайте учителите, за да бъдат уважавани децата Ви! Успех в избора.

# 2
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
41- во за мен е за предпочитане, определено!
сина ми учи в 20 ОУ, а дъщеря ми в 41 ОУ.
според мен 20 ОУ почива на стари лаври- изобщо не съм доволна от обучението там!
вярно е,че и децата (моя син сега завършва 7 клас) се промениха, но абсолютно безхаберие гони част от преподавателите! не може, когато е имало стачка и учебната година е започнала почти 1 мес. по-късно (миналата година),  математичката да отиде на курс още 1 мес. и после да се чуди, видиш ли!, защо са толкова тъпи тез деца и нищо не разбират от материала!
в 41 ОУ, когато се наложи да отсъства учител, друг поема часовете му. До края на 4 клас, мисля, че само няколко часа по английски имаха свободни, защото госпожата беше болна!

ако сте записали детето си в 41 ОУ, не мисля, че сте сгрешили, но крайното решение е Ваше!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз след голямо поучване записах синът си в 41ОУ , но той сега ще е предучилищна на есен  Peace
Ще следя темата и на мен ще ми е от полза ако има повече инфо за 41.

# 4
  • Мнения: 80
Дъщеря ми също през септември ще е предучилищна в 41 ОУ. Моя приятелка ми даде страхотни отзиви за училището и най-вече за госпожите. Надявам се да не съм сбъркала в избора си.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
Дъщеря ми също през септември ще е предучилищна в 41 ОУ. Моя приятелка ми даде страхотни отзиви за училището и най-вече за госпожите. Надявам се да не съм сбъркала в избора си.

И ние   Hug , сега като ти видях ника май някъде ме беше питала при коя госпожа ще сме, молбата си подадох с искане да сме при г-жа Стойкова  Peace
На 18.06 ще сме там може да се разберем да се видим  Hug

# 6
  • Мнения: 80
kimbolina , ще се радвам да се запознаем на родителската среща.  Hug

# 7
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
Дъщеря ми също през септември ще е предучилищна в 41 ОУ. Моя приятелка ми даде страхотни отзиви за училището и най-вече за госпожите. Надявам се да не съм сбъркала в избора си.

И ние   Hug , сега като ти видях ника май някъде ме беше питала при коя госпожа ще сме, молбата си подадох с искане да сме при г-жа Стойкова  Peace
На 18.06 ще сме там може да се разберем да се видим  Hug

дъщеря ми беше в класа на г-жа Стойкова, който тя изведе в края на май.
това е най- сладкия учител, който съм срещала!
много е спокойна, знанията на децата са безупречни (поне на повечето  Wink )
поздравления за добрия избор!

# 8
  • София
  • Мнения: 47
Дъщеря ми също през септември ще е предучилищна в 41 ОУ. Моя приятелка ми даде страхотни отзиви за училището и най-вече за госпожите. Надявам се да не съм сбъркала в избора си.

И ние   Hug , сега като ти видях ника май някъде ме беше питала при коя госпожа ще сме, молбата си подадох с искане да сме при г-жа Стойкова  Peace
На 18.06 ще сме там може да се разберем да се видим  Hug


дъщеря ми беше в класа на г-жа Стойкова, който тя изведе в края на май.
това е най- сладкия учител, който съм срещала!
много е спокойна, знанията на децата са безупречни (поне на повечето  Wink )
поздравления за добрия избор!

dtra, каква паралелка е била дъщеря ти при г-жа Стойкова?  

# 9
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз доколкото разбрах има две госпожи Стойкови, едната поема ПГ, другата води 1-4 клас  Peace
И за двете чух много добри отзиви  Hug

# 10
  • На село
  • Мнения: 873
Да, има две госпожи с фамилия Стойкова в 41ОУ - Елена Стойкова води едната предучилищна група, а Димитрина Стойкова - I-IV клас, паралелката с немски език.

silvia, аз избирах между 22ро и 41во - макар че за да подам молба за 22ро чаках от 6,30 сутринта и то ни е по-близко, записах и двамата ми сина в 41во - единият в ПГ, а другият в първи клас. 20то ми е по-удобно като местоположение от 41во, но този вариант го отхвърлих преди повече от година, като понаучих това-онова за това училище.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
При кои госпожи записахте децата, аз видях две от госпожите който ще поемат първи клас и бях очарована  Hug

# 12
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
*silvia* дъщеря ми е в математическа паралелка.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
При кои госпожи записахте децата, аз видях две от госпожите който ще поемат първи клас и бях очарована  Hug

Първолакът при г-жа Стойкова, а подгответо при г-жа Горанова.
Аз също поговорих с три от четирите госпожи, които поемат първи клас - останах с много добри впечатления и от трите.

# 14
  • Мнения: 2 708
Моето момиче - голямото, беше предния випуск при г-жа Стойкова, с която беше от 1ви до 4ти клас. Сега е 8ми, значи е точно преди на dtra детенцето. Най-страхотния преподавател, който може да си пожелая за преподавател в тази ранна възраст. Безкрайно спокойна, а в същото време не зная как така ставаше, без някакви излишни напъни и демострации от страна на г-жата да се случват прекрасни неща с децата. Да се състезават кой повече енциклопедии ще прочете, ще донесе в училище в часовете на класа сами да разказват прочетеното. Да се научи да чете, да се научи да смята, все неща, на вид уж прости, но те не се случиха с малката ми дъщеря. Мисълта ми е, че всичко може да се случва и без да има напрежение и безобразни изисквания като количество. Качеството, което тя предлага е несравнимо. За мен наистина това е ней-прекрасния преподавател - човек и ДАСКАЛ в най-хубавия смисъл на тази дума. Отдадена на децата. Баща й навремето беше преподавател в същото училище по физика - тогава другаря Йотов. Също невероятен преподавател. Строг, но безкрайно справедлив. При нея обичта към професията и децата е наследена. На шега или наистина, сестра ми едва ли не изчислява кога да тръгне детето й на училище, за да бъде при тази г-жа. Така че, за нашето семейство няма 2 мнения по въпроса. Малката ми дъщеря, макар и в 6ти клас, все още има проблем с четенето на филми със субтитри и като влезе в 5ти клас, г-жата по математика се чудеше как е възможно такова ниско ниво на класа като цяло. Винаги има деца, на които математиката им е по в кръвта, но нивото е друго.

От класа на г-жа Стойкова нямаше дете, което впоследствие да не беше от най-най добрите в своя клас. В смисъл, че след 4ти стават леки размествания заради деца избиращи математическа, географска паралелки или там вече не помня какви още се деляха. Но тези от класа на Стойкова бяха в първи сред първите.

Знам, че за всяка ситуация е възможно да има повече от едно мнение, но аз споделям личното си такова и не го налагам никому. Определено не съм се регнала, за да правя пиар.

Няма да подмина и много извънкласни дейности, които има в училището. Състезания, конкурси..... не се пропускат и всяко дете, което има желание може да участва, а не да ходят родителите да търсят в кое най-близко училище се провеждат. Евтимиевият ученик е състезание само за децата от самото училище и е нещо, което ги стимулира страхотно - стимул с цел демонстрация на познание...... ремонтирани тоалетни, ремонтиран салон.... аз не съжалявам и за секунда за избора си на училище.

Общи условия

Активация на акаунт