редно ли е да се оставя малко бебе само?

  • 13 441
  • 379
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 955
редно ли е да се оставя малко бебе само в къщи?
Вече два или три пъти на въпроса къде е бебето майки ми отговарят в къщи спи,като уточняват че е само и нищо страшно няма ,а те водят по големите деца на детска градина през това време..Според вас редно ли е или само аз мисля че НЕ Е?

Последна редакция: сб, 06 юни 2009, 13:29 от J_M_M

# 1
  • Мнения: 4 433
Не мисля,че е редно.Но навремето баба ми е разказвала,че е оставяла бебето,за да отиде за хляб и мляко.Тъй като свършвало много бързо.
Сега поне няма такава вероятност,магазини под път и над път!

# 2
  • Мнения: X
Аз не бих. И не познавам лично някой, който е оставял бебето си само, дори и като спи.

Но то има и значение все пак - на какво разстояние, за какво време...

# 3
  • Мнения: 298
И с какъв акъл оставят бебето само? Разбира се,че не е нормално това.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имаше една култова тема по въпроса... една майка гордо разказваше, как ходела на шопинг или да пие кафе, докато бебето си спи вкъщи  Rolling Eyes

И други примери много имаше, но не се сещам за заглавието на темата, за да я потърся.

За мен лично, не е нормално. Не бих оставила бебето си само по никакъв повод.

# 5
  • Мнения: 4 433
Имаше една култова тема по въпроса... една майка гордо разказваше, как ходела на шопинг или да пие кафе, докато бебето си спи вкъщи  Rolling Eyes
Въх! #Crazy Ако се сетиш за темата,плийс дай линкче Praynig

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз не бих го оставила,но всеки решава сам какво да прави с детето си
За мен това поведение е  безотговорно,ами ако се задави.... Rolling Eyes

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Не е редно, за мен. Дъщеря ми е на 5 г. и досега не се случвало да я оставя сама.

# 8
  • Мнения: 3 034
категорично НЕ и по подобни въпроси изобщо не съм съгласна, че всеки сам си решавал какво да прави. тук за такова нещо ще й вземат детето социалните на "отговорната" майка и в конкретния случай ще е с право. безкомпромисна съм за такива малоумия. имаше в "Майки" една много перфектна иначе ССФ, която редовно притичваше до магазина "за 5 минутки", докато бебето й под годинка спеше самО някъде нагоре по етажите на блока.   #Cussing out

# 9
  • Мнения: 22 343
Не съм и не бих оставила бебе само в къщи по никаква причина.
Както си спи, така може да се събуди още щом затвориш вратата....а пък майка ще ми излиза с приказките - ама аз ей така до магазина за хляб.

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Абсолютно съм против подобни действия. Това е безумие! Жалко, че липсва у нас немския ред- там ако се случи такова нещо и те разберат ти вземат детето!!!!
Познавам такива хора, които си оставят бебето и ходят по центъра да си плащат тока и телефона. и това редовно. Е, толкова ли е важно това, по -важно ли е от едно дете!!!!!!!!!! Shocked

# 11
  • Мнения: 2 517
Твоите познати майки са малоумни.
А ти защо искаш да се съизмеряваш с тях? Да влезеш в кварталния кръг на "готините" майки? Във всяка махала и на всяка детска площадка има такава компания - едни натокани, нахокани, със самочувствието, с уж финансовите възможности, някои пък с финансии но без акъл, промит от куп медии, модни списания и обществени "матрици", с едни супер домове, със супер мъже, със лъскави коли със ...много със...
Гледай си детето както смяташ за добре и хич да не ти пука, ако не си приета в кръга на "готините", който само привидно е такъв, а иначе членовете в него могат да конкурират героините от  сериала "Отчаяни съпруги", пък дори да бъдат база и за нов персонаж в тази лента.
Колкото по-рано осъзнаеш това, което ти пиша, толкова по-добре за теб, пък и за детето ти.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 555
Не мога да повярвам, че чета такова нещо.  Shocked Shocked Shocked

Как ще оставят само бебе и ще ходят на шопинг или кафе? Тези хора нормални ли са?  ooooh!

# 13
  • Мнения: 177
Това не е нормално  ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 181
бебе не се оставя само дори за минута (говоря само в апартамент/къща). Белите стават за миг...

Общи условия

Активация на акаунт