Сушени домати

  • 2 493
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте,
Рибата е още в морето, но аз ще извадя тигана - бих искал да попитам някой сушил ли е домати на слънце? Черитата подходящи ли са за целта? Някакви тънкости (как се режат, колко се сушат и тн...)?
Благодаря предварително  Hug

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Аз съм сушила веднъж Черита - не ги режа,но ако има някое по големичко го режа на две.
Слагала съм в супа и става бомба.

# 2
  • Мнения: 1 798
Seltakis,не съм правила,но ето нещо което ми хареса
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/tomato_it

# 3
# 4
  • Мнения: 1 777
Аз съм сушила веднъж Черита - не ги режа,но ако има някое по големичко го режа на две.
Слагала съм в супа и става бомба.
Mоже ли да напишеш точно ,как ги направи?

# 5
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Pety аз съм сушила на слънце,но не в голямо количество че мухлясват  Rolling Eyes
Суша си колкото за една супичка и така всеки път. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 001
Pety аз съм сушила на слънце,но не в голямо количество че мухлясват  Rolling Eyes
Суша си колкото за една супичка и така всеки път. Simple Smile
Може да си изсушиш и да ги залееш със зехтин и по желание да сложиш подправки(риган например или мащерка..или босилек).....

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Сушила съм черита - срязах ги всичките на половинки, наредих ги в 2 тави със срязаното нагоре и ги сложих в много слаба фурна няколко часа едната тава долу, а другата върху решетката. По средата на сушенето размених местата на тавите. Изсушиха се супер добре. Преди да ги сложа във фурната ги поръсих с чесън на прах и сушен босилек - ухаят разкошно. След това половината си ги прибрах в буркан за супи, а другата половина пак в буркан, но ги залях със зехтин и си ги ползвах за гарниране на някои салати и мезета. Стават невероятни!

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Валя,TheNMaster ще пробвам и по двата начина.

# 9
  • Мнения: 2 829
не съм сушила ,но
бих пробвала
Благодаря за идеите

# 10
  • Мнения: 503
Сушила съм черита - срязах ги всичките на половинки, наредих ги в 2 тави със срязаното нагоре и ги сложих в много слаба фурна няколко часа едната тава долу, а другата върху решетката. По средата на сушенето размених местата на тавите. Изсушиха се супер добре. Преди да ги сложа във фурната ги поръсих с чесън на прах и сушен босилек - ухаят разкошно. След това половината си ги прибрах в буркан за супи, а другата половина пак в буркан, но ги залях със зехтин и си ги ползвах за гарниране на някои салати и мезета. Стават невероятни!



А предварително солят ли се?

# 11
  • Мнения: 5 173
Сушила съм черита - срязах ги всичките на половинки, наредих ги в 2 тави със срязаното нагоре и ги сложих в много слаба фурна няколко часа едната тава долу, а другата върху решетката. По средата на сушенето размених местата на тавите. Изсушиха се супер добре. Преди да ги сложа във фурната ги поръсих с чесън на прах и сушен босилек - ухаят разкошно. След това половината си ги прибрах в буркан за супи, а другата половина пак в буркан, но ги залях със зехтин и си ги ползвах за гарниране на някои салати и мезета. Стават невероятни!
Звучи супер, а ако се обелят доматите, че не обичам домати с кожи, ще стане ли?

# 12
  • Мнения: 4 916
И аз мисля да пробвам тази година. А колко време издържат изсушените домати в буркани?

# 13
  • Мнения: 901
ако ги залееш със зехтин или олио до 6 месеца

А също така вкусни са и тези домати

Печени домати

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 21:21 от marabu

# 14
  • Мнения: 4 916
ако ги залееш със зехтин или олио до 6 месеца

...

И един въпрос относно затварянето на бурканите - стерилизират ли се?

Общи условия

Активация на акаунт