не искаме да сучем или търсим нещо друго?

  • 509
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Моля за помощ... От двайсетина дни бебчо (на 4 месеца), не иска да суче повече от 5-6 минути, а понякога и 3-4... /а плаче и си личи, че е гладен още/. Извърта глава и търси нещо друго? сменям гърдата, и пак не иска. Започва да плаче и се дърпа на страни от мен. Мляко имам- то си капе, но той плаче... Рядко имаме хранене, при което да суче над 10 минутки. Не знам внушавам ли си или наистина е така, но ми се струва по лекичък от преди... или не наддаваме, или ако наддаваме е малко- утре ще ходим на консултация.
А ние с таткото искахме да захранваме след 6 месеца и лекаря ни се съгласи с нашето мнение. Иска обаче след 6-тия месец да направим изследване за анемия и му е много интересно какъв ще е резултата, защото сме единственото бебе не захранено още от 5000 бебета в практиката му. Но дали ще издържим... след тези явни стачки от страна на бебчо се чудя вече дали да не захранвам  Sad
Надявам се да дадете съвет как да се справим със ситуацията.

Последна редакция: пт, 26 авг 2005, 00:47 от dvemm

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Ние не сме имали проблеми със стачки, но от коментираните теми тук съм чела, че бебетата сучат по-добре на тъмно и спокойно, например в банята или друго подобно кътче, също така гледай да му предлагаш гърдата, когато е сънен, така има шанс да суче по-добре.

5-6 минути обаче не ми се струват малко за 4-месечно бебе, ние отдаван се наяждаме за толкова време и проблеми не сме имали, но щом смяташ, че гладува...

Съветвам те обаче да не прибързваш със захранването, ако наистина е стачка ще отмине, а захранването няма да помогне с нищо.

# 2
  • Мнения: 90
Ние с бебчо от доста време сме така- реве,гладен е,но суче не повече от няколко минути и спира.Аз изчаквам няколко минути и му давам пак. Понякога докато пла4е го залъгвам и му пъхвам зърното в устата и малко след това той засуква и се успокоява.Другото, което правя и е много успешно, но и много изморително-храня го обикаляйки насам натам из къщата.Доста 4есто това е единственото, което помага. Важното е ти самата да запазиш спокойствие,защото бебето усеща напрежението ти.
Успех и не се притеснявай-тези моменти или отминават или се свиква с тях.Аз свикнах Wink а може пък и скоро да отмине при мен Praynig защото от това сноване денонощно из къщата вече съм  Crazy

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
В легнала поза опитвала ли си и ако де, пак така ли се държи?

# 4
  • Мнения: 264
Щях и аз да пускам такава тема. Ние сме по абсолютно същия начин. Вече се побърквам. Аз съдя по памперсите, че нещата не са в ред. Ядеме предимно нощно време и съм като сумнамбул. Пред връстниците си изглежда като новородено бебче. Аз също ходя, друсам и тем подобни. Легнали, на тъмно, но не знам докога ще издържа. Имахме само един безпроблемен месец с кърменето и той беше 1-вият. Имам чувството, че с това дете няма да имам повече такъв. Скачаме от проблем на проблем. Аз съм упорита и си скъсвам задника, за да й най-доброто за нея, но ако продължавам може би ще полудеяяяяяяяяяя smile3511
Махнах и бибата, но резултатът беше, че след известно време си намери пръстите, или си смуче палчето на ръката или на крака. Как да се боря вече незнам. Примемам съвети, ако някой може да ми помогне.
Извинявай, че нахлух в темичката ти, но проблемите ни са почти еднакви. Wink

# 5
  • Мнения: 1 722
И ние от доста време сме така - дърпа се от мен, плаче ... аз го вдигам и го слагам на леглото - така суче и нямаме проблем. Понякога и на леглото не иска - тогава го оставям за известно време и пробвам пак. Няма страшно, напълно нормално е. Бебо при такова поведение си качи 750 гр. за месеца.

# 6
  • Мнения: 3 161
Първо, браво за педито. Не се съмнявам, че резултатите за анемията ще са добри. Виж и анкетата Кърмене и анемия - няма проблем с хемоглобина заради кърменето.

Второ, предполагам, че е възможно след няколко минутки рефлексът на потичане да се усилва и бебо да се дави от силната струя и затова да се върти. Какво друго би могло да търси една гладно бебе на вашата възраст? Дай му почивка, остави част от млякото да изтече в кърпа или чашка, за да немалее потокът, и дай отново. Не се шашкай. Давай по-честичко по малко, защото големите интервали (3 или повече часа) може да създават проблема (той прегладнява, суче  лакомо, но се дави и отказва; ти се препълваш и пускаш по много).

# 7
  • Мнения: 3 161
...

Махнах и бибата, но резултатът беше, че след известно време си намери пръстите, или си смуче палчето на ръката или на крака. Как да се боря вече незнам.
За смученето на палчето не бих се притесмявала. Почти не сме ползвали биба; (дъвкали сме само един гумен тигър); минахме през етапа на пръстчето, бабите искаха да й го вадят, но аз я оставях и тя постепенно го израстна (когато намери други, по-интересни неща за лапане - неизбежно е, така опознават света).

За сухите пампеси бих се тревожила повече, ако си сигурна, че е така. Колко мокри пампи на ден правите? Колко често суче? Предлагай по-често, през два часа примерно. И карай по-спокойно, защото има много напрежение и нервност в думите ти, а това се предава и на детето. Как така имаш чувството, че никога вече няма да имате безпроблемно кърмене? Кърменето е лесно, естествено, безпроблемно в повечето случай - минавате през криза, което също естествено, но гледай позитивно на ситуацията и търси причината и решението на проблема, не бързай да си скубеш косите и да изпадаш в отчаяние. Това с най-добри чувства и пожелание за успех.

А, и още нещо - извинявам се, че се повтарям, ама купете си Книга за кърменето, момичета, и съм сигурна, че ще добиете повече увереност в кърменето.

# 8
  • Мнения: 264
Пампите не са сухи, но според мен не са достатъчно мокри. Особенно тежук е нощният, защото тя суче предимно нощем. Що се отнася до това колко често сучем, то аз предлагам почти на всеки час, или когато примрънка, когато й се спи и така. Друг е въпроса тя колко често поема гърдата. Понякога суче през 2 часа по няколко минути, но понякога и 3-4 часа не иска и да чуе. Напълно съм съгласна с думите ти emem за всичко, и действително ще си купя книга за кърменето, независимо от това, че съм изчела толкова много тук, и че вече 5-ти месец подкарахме с Андреа, но така или иначе, тя не е заобичала гърдата, както на мен ми иска. Cry

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23
Днес бяхме на консултация и се оказа, че сме качили само 350 грама за този месец. До сега най малко сме качвали 900 гр. Sad Това за даване на тъмно, често, легнало, на възглавница.. сме го пробвали, но резултата е пак същия. Най- добре се храним сънени, но не винаги може да се хванем в такова състояние.
Относно какво друго може да търси бебе на толкова месеци- когато се хранят възрастни така лакомо ги гледа в устата и следи всяко движение, че се питам дали не бъркам, като не съм го захранила... Макар че бабите ни на времето едва ли са имали време да захранват толкова рано...
Аз по принцип се опитвам да съм спокойна, но качването само на 350 грама ме притесни днес, макар педито да каза, да не се притеснявам.... и го отдаде повече на времето. Дано да е прав.
Към bubence - не се сърдя, че нахлуваш в темата... важното е проблема да се реши Wink

# 10
  • Мнения: 3 161
След бума в растежа първите 3 месеца темпът се забавя... иначе на годинка ще имаш плондир  Wink. Съвсем нормално  ми се вижда, още повече че и педито не те притеснява, а напротив (те следят не само колко е наддал, а главно дали се вписва в кривите на растежа за съответната възраст - явно сте в норма).

Дали е време да захранваш? Ако не си видяла статиите в бибиотеката, погледни ги, за да отчетеш всички признаци на готовност. Единият е да седи. Иначе на ок. 5 месеца съм давала на моето дете да ръфа ябълка, разрязана на половина. Не е много по правилата, но гледаше лакомо, хареса й да ближе ябълката (не че много е яла от нея). Но: ако е гладен, на първо място ще суче, за да се засити, едва ли ще отвръща глава от гърдата, защото иска манджа (той няма как да знае, че манджата ще го засити - по-скоро му е интересно какво правите и иска като вас). Така че по-скоро си мисля, че или е стачка, или гърдите ти се препълвват и го давят, затова не иска.

# 11
  • Мнения: 934
Поне от личния ми опит с моите две, ако имат нужда от захранване и са гладни, сучат повече и по-често, а не по-малко. А и сученето става едно такова...хищно и гладно, по-силно отпреди.

Общи условия

Активация на акаунт