Смуче си палеца НЕПРЕКЪСНАТО...

  • 1 753
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Момичета, в ужас се виждам вече....знам че тва е може би 100-ната тема по тоя въпрос, но няма как.Пробвах всички видове залъгалки-каучукови, силиконови, анатомични, с форма на зърно и т.-е,не ще да чуе! Sad постоянно пръстта му е в устата, даже минути след като се е наял.В момента съм му сложила едни ръкавици-ами цялата стана мокра от слюнка и пак си намерил пръстта и го смуче като за световно.Допреди няколко дни не обръщах серизоно внимание по този въпрос, но след като видях една майка как нейното едногодишно момиченце го прави същото, съм в потрес...Четох в една книжка, че в аптеките се продавали специално някакви лакове за нокти със горчив вкус, за да помогнат в тази битка.... Rolling Eyes Някой чувал ли е нещо подобно, или поне дайте съвети какво да правя!!

# 1
  • Мнения: 552
Не виждам причина да се притесняваш.Повечето бебета на тази възраст си откриват ръцете и започват да си смучат така яростно пръстите.Нормално е,период е,ще отмине.По някое време може и да се засили това,т.е. когато почнат да никнат зъбите.
Остави го бебчето,така започва опознаването на света,през устата Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 650
Една "наша близка", няма да казвам коя, за да ме дразни, докато Никол беше малка и постоянно си смучеше палеца ми каза, че го прави, защото се утешава сама, понеже не й обръщаме достатъчно внимание. Естествено, подминах коментара, защото знам, че ми бе казано, за да ме подразни. Иначе, забрави за лака, да не вземеш да отровиш детенцето...

# 3
  • Мнения: 240
Добре дошла в клуба  Hug Нощно време стоя до 2 часа да я дебна да заспи, че да й извадя палеца от устата. А през деня понякога и слагам ръкавички, обаче сега в жегите няма как, защото й се запотяват ръцете. Няма оправия с този палец, бебка вече даже не иска и биберон- залъгалка- аз й го давам, тя го плюе и си налапва пръста  Joy

# 4
  • Мнения: 805
Това е абсолютно нормално на тази възраст!
Детето открива ръцете си и ги изследва с уста.
Същото ще прави по-късно с играчките.
Смученето на ръцете не значи, че по-късно ще си смуче палеца.
И не може да се замести със смучене на биберон-залъгалка.

# 5
  • Мнения: 1 167
И моето бебче така настървено си смуче ръцете  ooooh! Дебна го да му натикам биберон постоянно. Мазах го с горчивия лак, но ми се струва безмислено. То горкото още не може да направи връзка, че като си лапне пръста започва да горчи. Мръщи се мрънка и пак лапа. Дори си мислех, че може по-нататък като го захранвам да има проблем с възприемането на друг вкус и затова престанах да мажа. Виж по друг начин са нещата при баткото. Той е на 2,8 г. и като лапне пръста веднага го вади и ходи да си търси салфетка, за да изчисти горчилката от ръката  си Joy

# 6
  • Мнения: 189
Това е съвсем нормално,после ще започне да дъвче дрешки,колана на количката и др.Така опознават света-първо чрез устата си,а щом започнат да си служат с ръцете-чрез тях.Не се шашкай и не слагай разни лакове или нещо подобно....Ще надраснете този проблем Peace

# 7
  • Мнения: 2 658
Смученето на ръцете не значи, че по-късно ще си смуче палеца.
И не може да се замести със смучене на биберон-залъгалка.
Не съм съгласна. Авторката пише, че детето вече си смуче палеца, не става дума zа ръцете. И понякога може да се zамести със zалъгалка, стига да я смуче поне малко...
Освен това и синът ми си е лапал ръцете, както всяко бебе, предполагам. Но никога не съм го виждала да си zасмуче палеца по тоzи начин.
Много zависи как се смуче. Да, дечицата си лапат и смучат юмручетата, нормално е zа всички на таzи въzраст. Но смученето целенасочено на палеца си е съвсем друго.
Малката правеше така, като беше на таzи въzраст, мен лично ме притесняваше. Имам си наблюдения.. и така. А пък брат й го откаzах много лесно от биберон на година и половина. По лични съображения, предпочитах да смуче биба, пред палеца.
И реших да направя всичко, което се сещам, zа да я отуча, ако мога раzбира се.
За Даум екzол не са ли малки?
Та слагах от бебешките ръкавички вечер и zа нощем, слава богу, не си ги махаше, или се случваше рядко. Ако ги махнеше слагах пак, упорито. Да, ставаха мокри, но имах няколко и сменях. Но това само вечер, тогава беше особено настойчива с палеца. Преz деня дебнех, щом го лапнеше вадех и мушках биба (тя си смучеше и нея), не исках да предпочете палеца. И така, упорито до към шестия й месец.. Тогава малко по малко престана. Ти обаче пишеш, че не иска биберон  Thinking ...
Не zнам дали zаради моите усилия, или просто сама престана, но аz това правих.
Пиша, zащото на авторката явно не й е приятно смукането на палче. Зная, че е до виждане и има мами, които предпочитат палче пред биба. Но.. всеки има право на мнения и виждане.
Белла, успех, ако се стараеш да я окажеш  Peace

# 8
  • Мнения: 2 110
И аз мисля, че за тази възраст е нормално и не бива да се притесняваш !

# 9
  • Мнения: 2 495
Ами не, не ми е приятно и пак казвам че той си смуче палеца, а не ръката! Naughty

# 10
  • Мнения: 1 053
 newsm62Малееееее и ние сме така.А мойта хубавица ако може и двете ръце би си натикала в устата newsm62.А щом й извадя палеца се по4ва един рев.Ама няма на4ин нормално е. Peace

# 11
  • Мнения: 645
И ние сме в отбора със смученето на палеца,смуче го кагато заспива и нощем, така се  отказа от нощното хранене.

# 12
  • Мнения: 340
Спокойно, минава! При нас много бързо даже, той е на почти 4 месеца и само месец по настървено си смучеше палеца. Сега си лапа целите ръце или дъфче всички пръсти - нормално е. И аз бях пуснала тема в кърмаческия. Според мен каквито и да е глупости като ръкавици, лак(отровен е!), биберони и т.н са излишни. Няма защо да се вживяваш ще мине. Това са градски легенди, че като порасне ще си смуче палеца.

# 13
  • Мнения: 753
Да, наистина минава.......при някои към 3-ти клас Joy

Моята приятелка си смучеше палеца и в училище, дори и се подигравахме, но навик.Отказа се точно защото вече големи много я подигравах
за мен лично това беше проблем и направих и невъзможното за да ги приуча към биберон.
Да но постигнеш успех Peace

# 14
  • Мнения: 9 389
Нашата щерка също си лапа пръста от време на време,а понякога и двете ръце на веднъж Tired

Общи условия

Активация на акаунт