Монтаж на видео и снимки?

  • 5 534
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Предварително се извинявам ако има такава тема, но търсих доста и не намерих, затова пускам:
След почивката се сдобих с цял куп клипчета от фотоапарат и камера и снимки, които ми се иска да сглобя във филм, да сложа музика, някакви ефекти и т.н, с каква програма мога да го направя това? Опитах с moviemaker-a който е към windowsa, но успях да сглобя само снимки на слайдшоу и то им намали размерите доста newsm78...
Иска ми се да направя и ефект върху карта с пунктир примерно да се свързват различните градове, които сме посетили.
Ще съм благодарна на съвети всякакви. Praynig

# 1
  • Мнения: 23
пробвай с picasa 3,свали си я от гугъл

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Това наистина ще е интересно, жалко че никой не казва как и с какво може да се направи!  Sad

# 3
  • Мнения: 73
Ами аз се мъча с вградената в уиндоус програмка...прави някой неща , но не точно както аз искам....искам на пример да ми тече текст от едната страна а от другата да си тече филма...

# 4
  • Мнения: 95
Аз искам да направя същото нещо и от познати знам, че става с програмата Pinnacle Studio. Но все още не знам как се работи с нея и не мога да помогна със съвети. Ако някой знае, ще съм му много благодарна. Чувала съм за още една програма - Sony Vegas, но нея дори не съм я виждала как изглежда.

# 5
  • София
  • Мнения: 224
Аз правя клипове с Ulead VideoStudio 11,може да се качват снимки + клипчета,да се поставя надпис,ефекти и доста различни опции.proshow gold също стават страхотни слайдшоута,но не съм пробвала да качвам там клипчета,мисля че е новата версия има вече и тази опция.Ето това е последния клип който сътворих доста на бързичко.Ако някой има въпроси мога да помагам с каквото мога.
http://www.vbox7.com/play:0f02be70

# 6
  • София
  • Мнения: 565
Най лесно и елементарно е с moviemaker, той си има всичко.Има си готови щаблони за текст и видеопреходи.Просто трябва да ги пробваш. А след като си готова трябва да запишеш видеото, като му зададеш формат на записа.Ако си на XP си изтегли езиковия пакет и интерфейса ще ти е на български.
Иначе аз работя със Sony Vegas, но тя е професионална проаграма за монтаж и е по-сложна.
За снимки може да се ползва и picasa,тя е добра за това.
А ако искаш анимация с картата - само с Vegas.

Общи условия

Активация на акаунт