Туристически походи

  • 24 028
  • 184
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
В тази тема бих бих искала да споделяме информация  за дати и маршрути на  организирани туристически походи с ексурзоводи и нощувки в хижи . Мисля да отида с децата си / 7 и 11 години/  на едноседмичен  такъв туристически поход в Родопите тъй като там маршрутите са по -леки, а на тях ще им е за първи път.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Eто какво открих дотук
http://rhodope.net/tur_fr_bg.htm
http://rodnibalkani.com/index.php?op=Default&Date=200905
продължавам с търсенето

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 20:03 от mdonkova

# 2
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Страхотна идея  Peace Само, че в този форум няма много фенове на туризъм, различен от кола/самолет+хотел/вила+ол инклузив  Sad
 newsm41 Най-щури спомени имам от ученическите екскурзионни летувания в планините  Laughing Давай, ако намериш още нещо в нета, обичам алтернативния туризъм - този с колата и самолета вече е голяма скука  Tired

# 3
  • 7800
  • Мнения: 243
Да се запиша, че аз съм от феновете на туризма без кола и ол инклузив.

# 4
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Браво, бе  Hug Къде се крихте досега ?  Wink
По темата -
Аз в Родопите не съм ходила никога на екскурзионно. Стара планина и Средна гора познавам по-добре. Не съм наясно и какво е положението с хижите сега. Някой има ли по-пресни впечатления?
Разкажете за някой пресен поход  Praynig

# 5
  • София, България
  • Мнения: 5 594
И аз си мечтая да отида на такъв поход... но някой да ми носи раницата  Laughing  (иначе няма да се справя )
от втория линк който сте дали последния поход е страхотен ... ама как се носи всичко на гръб за 9 дена, е това не мога да си го представя. Иначе предполагам е чудесен метод за вталяване  Peace

# 6
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Аз си я носех раничката без проблем, а бях на 12-13 ... Sunglasses
Ама без пресата за коса, комплекта за маникюр, 2-300 лака, парфюма, червила и прочие  Wink
А имат ли водачи сега походите?

# 7
  • 7800
  • Мнения: 243
И аз си мечтая да отида на такъв поход... но някой да ми носи раницата  Laughing  (иначе няма да се справя )
...

Той и моят мъж така обича туризма, но колата трябва да стига максимално близо до крайната точка, да няма багаж за носене и ... да не духа вятър.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Аз доста отдавна не съм ходила, но преди като ходех групите бяха организирани от по 30-40човека с екскурзовод. Много беше интересно защото имаше всякакви възрастови групи от деца , тинейджъри , млади семейства , хора на средна възраст и  пенсионери .

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
КАто бях тинейджър, съм ходила на няколко похода в Родопи и Стара планина. Това са едни от най-незабравимите ми спомени. А и очите ми видяха такава красота... Със сигурност бих искала да съм част от нещо подобно отново и само още малко да ми порасне детето, ще си обикаляме заедно, че нашият татко не е почитател на планината. Със сигурност обаче бих искала да сме с група предвождана от опитен водач, защото планината е непредвидима, дори през лятно време и ако съм с дъщеря ми няма да искам да рискувам и да се правя на героиня.

# 10
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Като гледам, събрахме се група вече  Wink
Кога тръгваме  ?    Crazy

# 11
  • Мнения: 1 494
Като малка и аз съм ходила в Стара Планина и Рила на екскурзионна. Сега обаче бих се наела, ако някой извозва багажа по време на преходите. Или пък да се нощува на едно място и всеки ден да се ходи и връща по различни маршрути. Май много искам... Laughing

# 12
  • Мнения: 155
да не вземете да тръгнете без мен
mdonkova  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
eriana  Hug Открих на сайта на БТС походите които организират тази година
http://btsbg.org/modules/icontent/index.php?page=86
По-краткия поход в Родопите ми се струва подходящ и за деца.

# 14
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
№ 32 ли?

Общи условия

Активация на акаунт