? за ананаса

  • 596
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Мацки,да ви питам нещо.С татито сме си взели един пресен ананас и беба ни гледа много любопитно докато го режеме,та се чудя мога ли вече са й дам да го пробва или й е рано и трябва да чакам до годинка.Незнам всъщност той алерген ли е ?

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Първо ЧЕСТИТ 8-МИ МЕСЕЦ НА ВИКИ   bouquet  bouquet  bouquet

Някъде четох, че трябва да се изчака с даването на плодове и зеленчуци, които не виреят по нашите места, но не помня до кога.
Аз съм давала вече на Габи купени пюрета с ананас и за сега нямаме проблем /да чукна на дърво/.

# 2
  • Мнения: 548
Аз също съм решила да му дам пресен ананас, но преди това го пробвам от известно време с такъв от бурканче. Засега няма проблем и следващия път, когато купиме ананас, и дребко ще намаже.
Мисля, че е по-добре да му дадеш първо готов, за да видиш дали няма да има реакция.

# 3
  • Мнения: 2 807
Ананаса е цитрус, а те не се препоръчват преди годинката.
Той иначе се приема най-добре от всички цитруси  Wink

# 4
  • Мнения: 1 800
Ананаса не е цитрус Naughty
Цитруси са: Портокал, грейпфрут, лимон, мандарина.

# 5
  • Мнения: 3 777
Аз съм давала, не е имало проблем.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
От преди няколко месеца давах плодов десерт от бурканче с ананас.Скоро му дадах и от пресен плод.Сама трябва да решиш дали да му дадеш.Може да пробваш с една малка лъжичка.

# 7
  • Мнения: 4 629
Според тукашните педиатри на тази ивъзраст може да се дава ананас. Все пак ти си решаваш кога да го предложиш на бебето.  Ако много се притесняваш изчакай

Общи условия

Активация на акаунт