Ваксина за менингит?

  • 3 230
  • 19
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Знаете ли каква е тая ваксина за менингит,която не е задължителна за бебето, но можело по желание майката да си я купи и направи??

# 1
  • Мнения: 6 390
на листовката пише
 Haemophilus type b conjugate vaccine.
Това й е медицинското наименование.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Обсъждаме я от дълго време в нашия отчетен форум /Януарки 2005/ тази ваксина се слага по желание на родителите /в БГ не е задължителна, за съжаление/ В зависимост от възрастта на детето и приема е различен. Ние ще сложим Act-HIB на Aventis.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз не знам за марки и т.н., но моята педиатърка нищо не ми беше споменавала за нея. поради ред други причини преминах на частни прегледи за бебка и новата лекарка ми разказа малко за нея. Значи ваксината е задължителна в много страни, тук е препоръчителна, за да не я плаща държавата. Струваше ни май 18 лв., иглата е супер тънка и бебка почти не я усети и само сбръчка леко нос и не заплака. Party Това беше на 4 месеца, имало още 2 ваксинации.

# 4
  • Мнения: 827
Обсъждаме я от дълго време в нашия отчетен форум /Януарки 2005/ тази ваксина се слага по желание на родителите /в БГ не е задължителна, за съжаление/ В зависимост от възрастта на детето и приема е различен. Ние ще сложим Act-HIB на Aventis.
И ние ще слагаме тази, Haemophilius type b conjugate vaccine. Act-Hib -когато навърши годинка, за да стане с един прием. Иначе вариантите са
                          - между 2-6 месец- 3 приема през месец
                          -между 6-12 мес. - 2 приема
                          -между 1-5 год.  - 1 прием
В първите два случая има реимунизация на 18 мес. възраст.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз също съмслагала на сина ми Act. hib и то след годинката, за да избегна реимунизациите. Прие я много добре, без странични ефекти и самото поставяне не го усети много.
Сега на малката няма да слагам, защото откакто започнах да си лекувам децата с хомеопатия и да чета по въпроса разбрах, че ваксинирането не е толкова безвредно и е по-добре да се избягва, но това е друг въпрос.

# 6
  • Мнения: 1 883
Не съм запозната с тази ваксина и затова попитах сестрата на нашето педи(педито беше в отпуска) и тя каза ,че не я препоръчва.Аз обаче съм решила на следващата консултация да питам и педито.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
Не съм запозната с тази ваксина и затова попитах сестрата на нашето педи(педито беше в отпуска) и тя каза ,че не я препоръчва.Аз обаче съм решила на следващата консултация да питам и педито.

Кажи и да ходи да се  #2gunfire и питай педито, те сестрите вечно знаят най-много.

# 8
  • Мнения: 6 390
Виж какво още намерих
http://www.medicalbg.com/statia.php?s=4&f=206
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=224
http://moetobebe.net/forum/read.php?f=1&i=5812&t=5812
http://club.biberonbg.com/read.php?1,18270
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=3&part=
http://www.semeinabiblioteka.hit.bg/Chicho%20Doctor/Zaboliavania_infekciozni.htm

Менингитът продължава да взима жертви

Британски учени предупреждават, че игнорирането на симптомите на менингита крие сериозна опасност за живота на милиони хора в страната. Според организацията Meningitis Trust (осигуряваща 24 часова гореща линия за комплексна специализирана помощ), менингитът убива много повече хора на възраст между 14 и 25 години, както и деца под 5 годишна възраст, отколкото което и да било друго инфекциозно заболяване във Великобритания. В допълнение Public Health Laboratory Service публикува данни, в които показва, че от 1998 г. досега, случаите на зараза с менингокок-В са нарастнали с 48%, което се оказва главната причина за менингитните заболявания в Обединеното кралство. Повече от 40% от респондентите, интервюирани в последното проучване споделили, че не познават характерните симптоми на менингита. А половината от анкетираните могли да назоват средно 3-4 от общо 12-те основни симптома на това заболяване, между които били висока температура, треска и повръщане. Проучването на 1000 британци показало, че повече от 10% от представителите на другата високо рискова група – тази на възраст от 55 години нагоре вярвали, че са изложени на висок риск от менингококова инфекция. Сред родителите 27% смятали, че не са в състояние да определят кога децата им са застрашени от атака на менингит. Според говорителя на Meningitis Trust - Никола Дейвис, последното проучване показало, че въпреки всички досегашни мерки, очевидно предстои много работа за да се осигури отговорна и ефективна защита на населението срещу смъртоносната инфекция. “Ужасно е освен това, че менингитът е особено опасен за децата. Изследването показа колко много е необходимо родителите да осъзнаят, че могат да оказват ценна помощ в предстоящите анти-менингит кампании”, допълнил Н. Дейвис.

Учени открили нова анти-менингит ваксина

Международен екип от учени разработил нова ваксина срещу опасният вирус, причиняващ менингит-В. В екипа са участвали учени от Шотландия, Германия и Австралия. Предварителните тестове били издържани успешно и ваксината щяла да бъде въведена в употреба в рамките на не повече от 4 години. Менингит-В е опасно заболяване, което засяга мозъка и гръбначните нерви. През миналата година в Шотландия 106 човека са се заразили от този вирус, като трима от тях били починали. На новата ваксина се възлагали огромни надежди. По преценка на лекарите, с нея - която притежавала 95% ефективност – драстично ще бъде намален броят на заболяващите от менингит-В. Също така се очаквало чрез тази ваксина да бъде осигурена допълнителна защита срещу менингит-С, както и срещу по-рядко срещаната форма “А” на това заболяване. Информацията за новата ваксина била разкрита на втората годишна конференция на Meningitis Association в Единбургския научен институт (Шотландия). Д-р Ян Браун, специалист по менингококови ваксини от Университета в Кьолн казал, че захарта, която се съдържала в менингококовата бактерия била същата като захарта, която се намирала в нервните клетки на детския мозък и това била една от трудностите, която трябвало да бъде преодоляна при разработването на новата ваксина.




# 9
  • Мнения: 844
Да ви кажа и аз съм се зачудила дали да слагам тази ваксина. Педито естествено не ми спомена даже за нея. Ще ходя обаче по друг повод при друг педиатър и много държа да чуя нейното мнение. Аз като че ли съм склонна да направя такава ваксина, поради факта, че мои близък познат на 30 г. преди няколко дни беше болен от менингит, причинено от ухапване от кърлеж. Той е германец и каза, че там масово хората си поставяли ваксини, именно заради възможни усложнения като този например. Та незнам....

# 10
  • Мнения: 10 256
тъкмо и тук за това си говорим:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=40122.0

# 11
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
От три месеца се карам с нашата педиатърка за тази ваксина. Аз искам да я сложа а тя неще, направо ми и де да #2gunfire. Искам и обяснение защо ,а тя почва, че не била задължителна, трудно се понасяла от децата, не живеем в такъв епидемичен район на менингит и бла бла бла. Twisted Evil Аз се запънах, носих и наредбата на МЗ, носих и извадки от вестници, консултирах се с 3 други лекари които са за ваксината и какво ли не, но тя ми казва аз няма да я поставя на детето ти и това е. Май стана малко дълго ама да се оплача и аз, и да ви питам а може ли да ми я сложи друг лекар, да не е тя и после да я поставя пред свършен факт?

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
НА моя син тази ваксина му я сложиха в ХЕИ, просто лекарката, която ги поставя работеше там. По принцип тази ваксина е платена и няма проблем да ти я сложат където си поискаш, само ще трябва да си платиш поставянето.

# 13
  • Мнения: 827
От три месеца се карам с нашата педиатърка за тази ваксина. Аз искам да я сложа а тя неще, направо ми и де да #2gunfire. Искам и обяснение защо ,а тя почва, че не била задължителна, трудно се понасяла от децата, не живеем в такъв епидемичен район на менингит и бла бла бла. Twisted Evil Аз се запънах, носих и наредбата на МЗ, носих и извадки от вестници, консултирах се с 3 други лекари които са за ваксината и какво ли не, но тя ми казва аз няма да я поставя на детето ти и това е.
Я ги виж ти! Супер ме дразнят такива. Какво ще и пречи да я направи, разбирам риск да поема нещо...Пари да и вземаш, или тя да ти я плаща newsm78 #Crazy smile3516

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
........ Какво ще и пречи да я направи, разбирам риск да поема нещо...Пари да и вземаш, или тя да ти я плаща newsm78 #Crazy smile3516

Ами явно лекарката има някакви съображения и смята, че ще поеме риск - при това положение ми се струва нормално да не иска да я слага, какво толкова странно?! Нашата педиатърка също не я препоръчва, доста сме говорили на тази тема, а аз и имам доверие. Ако реша да я слагам на своя глава ще отида при лекар, който е за ваксината, а няма да настоявам да я слага лекар, който е против. Затова съм избрала лекар, с който да обсъждаме нещата и да взимаме заедно решения.

Общи условия

Активация на акаунт