Бялото течение опасно ли е, ако съм забременяла

  • 11 208
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Остават ми още два дни до денят, в който трябва да ми дойде или да се зарадвам, че съм бременна...а вместо това имам бяло течение? Какво може да означава това и какво да правя?????

# 1
  • Мнения: 9 894
а преди нямаше, така ли? как изглежда, ако не е тайна? Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 029
Аз като забременях,също се чудех,че имам бяло течение newsm78,но лекарката ми обясни,че било нормално.Не мисля,че трябва да те притеснява това,но нека и другите да кажат!
Успех от мен! Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 582
Хайде стига паника! Кой ли няма бяло течение?! Няма страшно!

# 4
  • Мнения: 25
Имала съм, но не преди всеки М имам бяло течение, понякога то е в средата на месеца, понякога преди да ми дойде, понякога изобщо го няма...но сега, когато очаквам да съм забременяла то се появява Sad!
Всъщност може ли да си бременна и да имаш бяло течение....извинете ме, но въобще не съм компетентна по въпроса

# 5
  • Мнения: 2 381
Хайде стига паника! Кой ли няма бяло течение?! Няма страшно!
Аз нямам бяло течение. Или поне не съм имала до сега. Следя темата с голям интерес, понеже и на мен се появи преди няколко дена и си ходя постоянно мокра и на  моменти е много обилно  Confused.
Аз бях на Кломид този месец де и има вероятност да съм променила средата по някакъв начин.
Много е кофти Sad

# 6
  • Мнения: 413
Засиленото бяло течение може да предхожда идването на месечния цикъл, може и да бъде свързано с евентуална бременност.
Но ти някак с много ако-та подхождаш към желаната бременност.
Мисля, че тази пламенност няма да ти бъде от полза!
Искаш да разбереш в мига на зачеването, че вече си бременна, почваш да се притесняваш за бялото течение, преди въобще да си наясно дали си заченала...Всичките тези тревоги и излишни емоции трябва да овладееш, колкото и да ти е трудно като чисто нова в занаята "бебеправене".
Поне опитай! Wink
Успех!
П.С. И почети МНОГО в библиотеката!  Laughing

Последна редакция: чт, 25 авг 2005, 16:47 от Dazy

# 7
  • Мнения: 9 894
Всъщност може ли да си бременна и да имаш бяло течение....извинете ме, но въобще не съм компетентна по въпроса
Да. Но не го използвай като симптом за бременност.
Има значение как изглежда, затова те питах. Трябва да знаеш дали си предразположена към гъби и бактерии, или става дума просто за засилен влагалищен секрет.
И почети малко из библиотеката.

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
....понякога то е в средата на месеца, ...
И аз така едно време, ама кой да ми обясни че това най-вероятно е цервикална слуз  Laughing
Мила иначе щом е толкова обилно е възможно да има нещо - но има - няма иди да ти го изследват течението, защото много зависи какво му е съдържанието!

# 9
  • Мнения: 2 123
при жени с хронична кандидоза /гъбично течение, което се проявява от време на време, при различни дразнители - антибиотици, определени храни, басейни и т.н. но, която след кратко лечение отминава и поддържа нормални показатели при изследване/ често когато забременеят бялото течение се засилва. Това е така защото при брменните обновяването на лигавицата на влагалището е по-интензивно. /така ми бе обяснено, а после го прочетох и в една книга за бременни/
Когато забременях, това беше едно от нещата, които ме учудиха много.
Разбира се, това не е симптом за бременност, но все пак ако предприемеш някакво лечение се опитай да избегнеш силни лекарства и антибиотици.

# 10
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моят съвет е да изчакаш още няколко дни докато не разбереш със сигурност дали си бременна /което ти го пожелавам най-искрено/. Ако си забременяла-ще ти се назначи адекватно лечение, ако ли пък ти дойде лелката-тя често изчиства всичко и не се налага лечение....но не мисля че на този етап някакво си бяло течение трябва да те притеснява. Успех

# 11
  • Мнения: 6 472
Дори и да си бременна и дори и да става въпрос за гъбички, те не са опасни в начлните месеци на бременността. Аз съм супер податлива на такива инфекции и разбира се в момента, в който забременях се снабдих с подобно явление Close До края на 3-ти месец не дадоха да се лекува с нищо. После ми взеха секрет, за да определят дали става въпрос за гъбички или някаква друга инфекция. Бактериални инфекции почват да се лекуват веднага, а гъбичните търпят отлагане. Чак сега се заеха по- активно с премахването им Shocked С малки прекъсвания си търпях гадините почти 9 месеца Tired

# 12
Аз също имах течение като забременях.Все отлагах посещението при гинеколог предишните 1-2 месеца Embarassed ,после лекарката ми излезе отпуска и на следващия месец аз пък взех,че забременях newsm03 -след 7-8месечни опити.Не съм имала проблеми през бременността-течението си остана въпреки,че в някой от последните месеци ми предписаха свещички,ама според мен те въобще не помогнаха.Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш с  EFP.

# 13
  • Мнения: 25
 Благодаря Ви, момичета, че взехте присърце проблема ми, макар както разбрам, това изобщо да не е проблем. Всъщност това, което ме притесняваше е по-скоро факта, че течението ми е знак, че предстои менструация, вместо бременност...., а не толкова че ми има нещо и че то е опасно за мен. Както разбирате задавам въпроси на които очаквам да чуя от Вас: това е симптом за бременност, но както Dazy казва тази пламенност не е много полезна....търпение трябва

# 14
  • Мнения: 3 205
Дори и да си бременна и дори и да става въпрос за гъбички, те не са опасни в начлните месеци на бременността. Аз съм супер податлива на такива инфекции и разбира се в момента, в който забременях се снабдих с подобно явление Close До края на 3-ти месец не дадоха да се лекува с нищо. После ми взеха секрет, за да определят дали става въпрос за гъбички или някаква друга инфекция. Бактериални инфекции почват да се лекуват веднага, а гъбичните търпят отлагане.

Именно. И не мен ми откриха сега при микробиологията, но са някакъв си вид, дето не може да се лекува в момента. Имам даже и изписани глобули, но ще мога да се лекувам с тях чак след 2 месеца, когато ще е безопасно за бебето. Дотогава ще си ги трайкам, за съжаление.

Ако бялото течение те притеснява много, иди на лекар за микробиология. Предупреди, че се съмняваш за бременност. Ако не те притеснява - не е обилно, няма миризма и не те сърби, изчакай няколко дни, докато дойде време да се тестваш. Течението не е знак нито за менструация, нито за бременност. Понякога просто се появява след ову, тогава се променя средата на влагалището.

Общи условия

Активация на акаунт