Защо е тази жлъч, момичета?

  • 3 392
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 763

Прави ми впечатление подписите на повечето кърмещи мами, както и разни лентички. Някои направо не ми се коментират!

Та въпросът ми съвсем не е заядлив, а мисля доста на място - защо е тази жлъч към адаптираното мляко и защо е това хипер-афиширане на кърменето?

Знам, че ще ме застреляте с "кърменето е полезно", това и аз го знам, убедена съм, че е така, но тук освен любов към кърменето, виждам и омраза към адаптираното мляко, респективно към майките, които така хранят децата си.

Не може ли простичко да си кърмите и да отговаряте на въпроси на нуждаещи се мами?

Доста е дразнещо, да знаете.   Laughing И вече си отговорих напълно откъде идват дразгите.

Съвсем няма да се разсърдя на Бу, ако заключи темата преждевременно или даже ако я изтрие, ако се стигне само в писане на глупости.

Моля без заяждане, а да отговорят тези, които имат да напишат нещо смислено и да ми отговорят конкретно!

С най-добри пожелания!  Hug

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Не съм кърмеща, но донякъде разбирам кърмещите мами. Целият си ден прекарват да обясняват защо все още кърмят, как не вредят на децата си и пр., та в един момент атаката става най-добрата защита, а и обират доста жлъчни коментари.
За адапте-хранещите май това е едно от малкото места, където няма чак такъв ентусиазъм по отношение на начина на хранене.
Мисля, че на любезно зададен въпрос, кърмещите мами винаги са се отзовавали. Е понякога са крайни, но си го обяснявам с горната причина.  Peace Hug

# 2
  • Мнения: 385
Явно има някакво неразбиране, тука newsm78. И жлъч (даже трябваше да внимавам как се пише тази  думичка, че рядко ми се случва да я пиша) е съвсем не на място в случая. И аз не бих се изказала ласкаво за адаптираните млека, но то се отнася до производителите, а не до майките, които хранят с адаптирано мляко.

А защо кърмещите майки толкова подчертават това. Ми отговора е доста простичък. Ние сме един файтон майки на фона на масовото хранене с адаптирано мляко. Ние сме тези, които сме се опълчили срещу предразсъдъците, които битуват в България. И сме горди с това, че кърмим, ВЪПРЕКИ липсата на необходимата подкрепа и разбиране в обществото.  И продължават да не ни разбират. И този любезно зададен въпрос е точно израз на неразбиране Thinking


 

# 3
  • Мнения: 967
и аз мога да ти кажа, че може би причината е, че нападението е най-добрата защита. Никога не съм парадирала с това, че още кърмя, нито съм нападала некърмещите майки, въпреки че чесно казано ме хваща яд като видя новородено бебе да цока от шише. Проблемът според мен идва от факта, че живеем в общество, което толерира адаптираните млека и анатемосва кърмещите майки - парадокс, но повярвай ми това е факт! Аз съм щастливка, че семейството и близките ми подкрепят желанието ми да кърмя, но отблизо съм срещала случаи, в които  майката е подложена на кръстосан оган от всички около нея, сякаш дава на детето си не НАЙ-ЦЕННОТО за него ами отрова. Направо недоумявам  Shocked
При мен само свекървата се опита да натрапва шишето, "че били по-практично и да не се мъча", а и "дали му стига кърмата", но бързо и показах, че колкото и да си говори е на вятъра.

Та мисля, че по-удачно е да се зададе въпрос: "Защото кърмещите майки в България са нападани и гледани като редко изкопаемо от цалото общество" , а не защо са жлъчни - може би ако ти се наложи да изтърпиш това, което повечето кърмещи майки срещат и ти ще станеш жлъчна.

# 4
  • Мнения: 2 531
Не мога да кажа че съм специалист и след като си провалих с кърменето на първото дете съм доволна ,че за сега се справям добре.Искам да подчертая че мамите от форума много ми помогнаха със съвети, почти си бях отчаяла.Да ти кажа аз лично положих толкова много усилия за да се кърмим вече месец , че определено съм горда с това!И не е вярно че кърменето е по- лесно, на мен ми коства много и от сега се замислям как ще организирам нещата така че до два месеца да почна и работа, ако мога! Къде по- лесно е да си купиш шишета и сухо мляко и на определения час да дадеш определеното количество мляко!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Аз пък не разбирам от какво толкова му е рдазнещото, ето например един подпис на кърмачка:

Human milk is low in fat and protein. It is relatively high in carbohydrates, especially lactose. Lactose is the sugar that feeds our large brains. This explains why human milk has nearly twice as much lactose as cows' milk--cows are not expected to learn algebra!

Макар, че звучи иронично е съвсем точно. И не обижда майките даващи адпте, по-скоро както казва Инка е опълчване срещу предразсъдъците. А от това има нужда!

# 6
  • Мнения: 3 161
Калина много добре го е обяснила. Аз в началото имах желание единствено да споделя опита си като кърмеща майка, събран с много усилия в една враждебна към естественото хранене среда; но срещнах много агресия и нападки, обвинения в екстремизъм, сектантство и какво ли не, и то от други майки, и за малко не си сложих в подписа Войнстваща секта на кърмачките (има един такъв сайт, Millitant Breastfeeding Cult - явно проблемите са подобни и в други страни).

Проблемите на кърменето са реални и има нужда от активна "пропаганда", афиширане, масирана информационна политика, за да се решат. Иначе педиатрите до несвяст ще повтарят на майчетата как нямат кърма или е нехранителна. А ако ти можеш да обясниш защо толкова дразни тази активна позиция - ще съм ти благодарна. Но мога да те уверя, че дрязгите идват от друга посока.  

# 7
  • Мнения: 1 014

Прави ми впечатление подписите на повечето кърмещи мами, както и разни лентички. Някои направо не ми се коментират!

Та въпросът ми съвсем не е заядлив, а мисля доста на място - защо е тази жлъч към адаптираното мляко и защо е това хипер-афиширане на кърменето?

Знам, че ще ме застреляте с "кърменето е полезно", това и аз го знам, убедена съм, че е така, но тук освен любов към кърменето, виждам и омраза към адаптираното мляко, респективно към майките, които така хранят децата си.

Не може ли простичко да си кърмите и да отговаряте на въпроси на нуждаещи се мами?

Доста е дразнещо, да знаете.   Laughing И вече си отговорих напълно откъде идват дразгите.

Съвсем няма да се разсърдя на Бу, ако заключи темата преждевременно или даже ако я изтрие, ако се стигне само в писане на глупости.

Моля без заяждане, а да отговорят тези, които имат да напишат нещо смислено и да ми отговорят конкретно!

С най-добри пожелания!  Hug
Самата тема подтиква към раздразнение и заяждане и ти си убедена в това(личи по думите ти), но не мога да си обясня защо я пускаш. С нея отново, ще породиш един спор между кърмещи и некърмещи майки. И аз се очудвам, защо още не е закючена тази тема.
Искам само да кажа, че кърмещите мами винаги и с голямо удоволствие помагат на майки с въпроси и изобщо с някакви проблеми и го правят с голямо удоволствие.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
аз пък съм кърмеща мама,но не поставям кърменето в култ.Благодарна съм за всяка капка кърма,която имам да дам на детето си,но започнах да дохранвам без всякакви угризения и пр.Също така си я захраних рано,по-рано от препоръчваното за естествено хранени деца.
На мнение съм,че всеки избира сам как да се грижи за детето си.Имам приятелка,която беше решила да не кърми още когато забременя.Всичко е въпрос на нагласа и личен избор.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Имам приятелка,която беше решила да не кърми още когато забременя.Всичко е въпрос на нагласа и личен избор.
ОФФ: Това за мен е като да си купиш кола и да направиш личен избор да не я караш.

# 10
  • Мнения: 1 014
И аз познавам майки, които са доста образовани и интелигентни жени, а едната е спряла да кърми, защто не и било "комфортно" и взимала хапчета за спиране на кърмата, а другата, защото щели да й увиснат циците. Е, бясна съм на тези отговори и майки! Вярно, че всеки има право на избор и не трябва да се съди, но за мен това не са основателни причини.

# 11
  • Мнения: 7 837
Много 4есто, когато 4ета в този форум, ми идват на ум такива мисли. Понякога сами си просим озлоблението на другите майки, както и целенасо4ено се търси конфликт и се дъв4и едно и също. Да не говорим, 4е понякога се стига до краен фанатизъм. А нема нужда  Peace

За сведение все още кърмя, нищо 4е нямам ленти4ка  Wink

# 12
  • Мнения: 1 014
Понякога сами си просим озлоблението на другите майки, както и целенасо4ено се търси конфликт и се дъв4и едно и също.
Затова предлагам да се заключи темата. Аз спирам да пиша.

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За мен пък е основателно да не искаш да кърмиш, по каквито и да било причини.  Wink По-скоро ми е смешно, като се запревземат - аз толкова много исках, ама нямах кърма/спря ми кърмата. Кажи си направо, че не ти се занимава, че си пазиш циците и фигурата и това е.  Rolling Eyes Аз с първото дете например направих мастит, започнах антибиотици и го отбих по препоръка на лекар, но знам, че ако наистина исках да кърмя, нямаше да го отбия. Затова и до ден днешен не казвам, че съм го отбила поради мастит, а не ми е харесвало кърменето, което си е чиста проба истина.
Колкото до жлъчта - ами има я, какво да се направи.  Twisted Evil Както съм казвала и друг път, кърмачките са луди, не се бъзикайте с тях!  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 667
Самата тема подтиква към раздразнение и заяждане и ти си убедена в това(личи по думите ти), но не мога да си обясня защо я пускаш. С нея отново, ще породиш един спор между кърмещи и некърмещи майки.
Това е целта, зрелището! Явно на нея й е харесало вчера, когато целия свят трябваше да се извини на мамаКенга, без да има каквато и да било обида!!!
yosarian, моля!!!
 

Общи условия

Активация на акаунт