За окосмяването при дечицата

  • 23 424
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 314
Много се чудих дали и къде да пусна тази тема.
Проблемът, който ме тормози е следният:
Ади (дъщеря ми) е вече на почти 7 годинки и милата има вече доста косъмчета по краченцата. Ама наистина доста - като се намокри и стават на кичурчета.  Embarassed  Twisted Evil
Чудя се какво да я правя.
От една страна е много малка за всякакъв вид козметични процедури (според мен), а и на нея не й прави впечатление (или поне не показва) и не ми се ще без да искам да я комплексирам дискутирайки го или започвайки разговор или действия за отстраняване на окосмяването.
От друга страна, тя от септември тръгва на училище и се притеснявам, че може някои дечица да й се подиграват за това... и си мисля, че по-добре аз да й обясня и да направим нещо по въпроса, но какво? Rolling Eyes
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?
Как го решихте?
Ако решим да отстраним косъмчетата, какво мога да използвам?
Изключвам всякакви скубещи процедури (кола, епилатор, лентички и т.н.), кремовете пък ми се струват доста агресивни и се притеснявам от това, че тя е алергична към почти всички мазила.
Дайте съвет, какво да правя?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
На мен единственото, което ми хрумва е да ги изсветлите, ако започне да се притеснява и да си създава комплекс на тази тема. Но ми се струва че това ще стане доста по-късно - преди пубертета може би Wink

А честно казано не ми изглеждат добре момиченца 1ви 2ри клас с епилирани крака - неестествено женствени ми се струват - ми те са дечица още - рано е за такава ранна суета Confused

# 2
  • Мнения: 4 068
Мамма,тъй като все още нямам деца не съм се сблъсквала с такъв проблем.Но пък тъй като съм почти пълноправен козметик/остава ми още седмица за да стама пълноправен/ мога да ти кажа,че коло маската не се препоръчва на деца под 7 клас.Крам депилатоарите са същите като бръснача затова те съветвам да не ги използваш,защото докато стане време детето да премине на коло маска косъмчетата ще са станали ужасно яки и много ще я боли.Може да пробвата с фотоепилация,но доколкто знам е доста скъпа процедура,и все пак мисля че е най удачния вариант.Само да не объркате процедурите с електроепилация защото втората е ужасно болезнена./мале на какви неща се подлагаме ние жените само/.Обаче въпреки всичко мисля,че Ади е още малка за такива процедури.Но ако все пак рашите пробвайте с фотоепилация.Тя отстранява косъмчетата доста трайно.
Дано да съм била полезна.Днес ще питам обучаващата ме козметичка и ако има по-добър вариант ще ти пиша.

      Поздрави

# 3
  • Мнения: 148
За съжаление и аз имам подобен проблем с дъщеричката ми, която е на 5 години. Засега нищо не съм й казвала или правила, защото мисля, че е още малка и освен това косъмчетата са светли и не бият страшно на очи. Мисля да я оставя така докато самата тя се чувства добре. Ако разбера, че вече не й е комфортно ще преценявам според възрастта.
Много са малки за разни козметични процедури - те са деца в крайна сметка, какво толкова! Освен това наесен, когато Ади тръгва на училище, се носят по-дебели дрешки - чорапогащници, панталони, така че моят съвет е да не я притесняваш отсега, първо виж как ще потръгнат нещата в училище!
Хайде, успешно започване на обучението ви пожелавам, но преди това една чудесна, вълнуваща и изпълнена с приключения ВАКАНЦИЯ!

# 4
Мамма и при мене май ще се стои този проблем. Щерката е на 3 и половина, но от сега има доста косъмчета. Но тя дори се роди с доста и по раменете и по гръбчето Embarassed  Sad . Сега там са късички и стоят като пух, но по крачетата сигурно ще станат като при щерка ти.
Единият вариянт е да изчакаш да видиш дали пък въобще на толкова малки деца ще им прави впечатление такова нещо, другият вариянт е май да ходи с чоропогащници, панталони (което за високите градуси едва ли ще е удачно Sad  Embarassed ). Но след като пишеш, че към кремове има нопоносимост, епилация пък не мисля, че за малко дете е уместна, остава само изрусяването. Но не знам дали пък то също е решение на проблема (не знам дали няма да светнат пък тия косъмчета на слънцето и още повече да привличит вниманието Embarassed  Sad )
С нищо не помогнах  Embarassed

# 5
  • Мнения: 6 314
Ами и аз съм в задъдена улица.
Пределно ясно ми е, че е мъничка, но пък ако започнат да й се подиграват ще се обвинявам, че аз не съм й обяснила и не съм помогнала по някакъв начин.
Наистина, като тръгне на училище тепърва идва зима, но все пак нали ще имат физическо - ще се събличат.
А косъмчетата (то направо не върви да използвам умалително) са доста и са тъмни  Sad
Да чакам до пубертета е абсурд!
Аз самата имах такъв проблем и децата ми се присмиваха от 3-ти клас. Бях в 4-ти клас, когато започнах с обезкосмяването  Embarassed  И тогава се сърдех на майка, че тя не ми е обърнала внимание на този проблем и остави децата да ме комплексират и тогава да вземе мерки.
Може би наистина като начало изрусяването е добра идея.

Много ви благодаря момичета.

Дано на някой му хрумне нещо хитро като решение на проблема... аз ако измисля нещо - веднага ще пиша.

# 6
  • Мнения: 304
Аз също нямам деца, но имам спомени от времето, когато аз бях малка. Краката ми бяха доста окосмени и то с доста тъмни и дълги косъмчета. Не правеше впечатление нито на мен, нито на някой друг, някъде до около 10-тата ми година. Ама като започнах да забелязвам, че май само аз съм така, започнах да се комплексирам и ходех само с дълги панталони. Докато един ден казах, че всички ги забелязват, а то си беше вярно и започнах да ги изрусявам. Но и това едни много неприятен момент, защото перхидрола изгаря леко и кожата, а пък и още след 4,5 дни започват корените да чернеят. Та се започна само едно мислене как да се справя с космите. И преминах през всички методи, като започнах от бръснене и стигнах до кола маска. Препоръчвам ти нищо да не правите, докато тя самата не пожелае, защото май най- ефективния евтин метод си остава кола маската. (Изключвам фотоепилацията, тъй като за крака е много скъпо Cry

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Мамма, аз като малка бях същия случай като теб и щерка ти - вкъщи ми викаха "мата космата" /точно тогава вървеше "Планетата на маймуните"/ Laughing Не знам дали защото вкъщи говорехме открито за това който точно колко е космат  Stuck Out Tongue , но бях подготвена за проблема - в смисъл, че никой не е успял да ме изненада като ми каже - "Я, кви са ти космати краката Neutral Face ".
Та общо взето, майка ми ми беше обяснила, че колкото по-късно започна да ги остранявам толко по-добре, в смисъл -една грижа по-малко. Обикновенно я придружавах като ходеше на фризьор и козменик и отрано бях наясно с процедурите.
Нямам спомен някой някога да ми се е подиграл, но имам чувството и че времената бяха други 2-3 клас си бяхме още бебета, а сега като я гледам моята плененница - подготовката всеки ден преди училище е минимум 2 часа и съвсем нямам предвид учене на уроци Sign Exclamation
Та дойде момента когато аз самата вече реших, че "няма за кога да отлагам повече", а ходех и на плуване и отрано започнах с колата - мисля, някъде 4-5 клас, при това тогава нямаше студена като сега, а се щавех с вряла кола всеки месец.
Та от моя скромен опит те съветвам - да й обясниш че има решение на проблеми и когато реши, че наистина вече иска и е "нетърпима" ситуацията от нейна глетна точка да започнете да ги махате.
Но колата съвсем не е за препоръчване - при хора с предразположение може да травмира кожата и да подпомогне процес на образуване на повърхностни капиляри и разширени вени, та ако зора е голям пробвайте с фотоепилация, нали мерят на квадратчета, а тя все пак е още мъничка..

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На тази възраст само изрусяване! По тревогата ти разбирам, че проблемът не е за пренебрегване, но не бързайте с другите процедури. Виж как ще изглеждат с изрусяване, а ако и така не е добре, май фотоепилация е най-доброто решение! Успех!  Wink

# 9
  • Мнения: 4 068
Мамма,днес попитах обучаващата ме козметичка за твоя проблем.Тя каза,че детето е малко за кола,бръснене или депилатоари.Предложи да пробваш изрусяване с кислородна вода,но в никакъв случай с перхидрол,защото ще и повредиш кожичката.И ако не се получава желания ефект,то фотоепилацията е най-безопасна за деца на тази възраст,но все пок не е желателно да прибягваш до такива процедури поне до 5-ти клас.
Значи моя съвет е първо да видиш как ще тръгнат нещата в училище и чак тогава да прибягваш до изрусяване.
Децата могат да бъдат много несъзнателно жестоки и дано всичко да е наред в училище.
Успех!

# 10
  • Мнения: 654
Изчетох всичко дотук(аз самата съм имала такъв проблем),но все си мисля че трябва да се консултирате с лекар дерматолог.Обсъжданията за козметичните процедури при толкова малко дете ми се струват много неестествен,агресивен и някак неправилен подход.При мен този проблем беше вследствие на нарушена функция на яйчниците и хормонален дисбаланс.Не казвам че има проблем или нещо такова,но все пак си мисля че една консултация ще бъде много полезна Grinning

# 11
Здравей и от мен,
Имам същия проблем с голямата ми дъщеря- Александра- още щом се роди имаше доста косъмчета и понеже те са кафяви доста се забелязваха и тогава - винаги ми е било доста неприятно , когато сме на плаж и някой да мине и да каже "Ей гледай това колко е космато......"- просто  са ми бъркали в сърцето такива хора - тъпи , тъпи , тъпи тъпаци.
Аз също съм имала доста окосмяване , но сега вече това е под контрол- обезкосмъвам се максимално- просто ми е мания. Тъй като майка ми - не ми позволяваше да си махам космите - поне по краката - до като не станах на 16 години - престави си на какъв ужас съм бела подложена да чувам зад гърба си  " ГЛЕЙ КВО КОСМАТО ГАДЖЕ". Дъщеря ми сега е на 7 години и половина- още от детската градина започна да ме пита защо има толкова косъмчета и как да си ги маха- просто ми е много болно. Знам , че трябва да се ходи притези случаи - при ендокренолог- , но там третирането е с хормони - защото самото окосмяване се дължи на нарошение в хормоналния баланс и не е страшно - ако е генетично - т.е ти , майкати , баба ти сте си все така по - окосмени и момиченцето ти тогава просто е наследило този - баланс или наречете го дизбаланс.
Много често знаете - хормоните предизвикват вторична реакция и вместо да изпишеш вежди - ще извадиш очи......
Може да съм сгрешила обаче тази година когато тръгна на летен лагер - удовлетворих молбата на дъщеря ми да й махна косъмчетата и ползвах крем - обезкосмих ме гръба , краката и ръцете- като се върна след 14 дни - косъмчетата са покалрали отнова , разбира се , но този път са все още доста тънки и обгорели от слънцето . Така , че за сега положението е търпимо . По- нататък ще помислим за трайно обезкосмяване, защото нямам намерение да гледам дъщеря ми да се комплескира от това.
Знам , че може космите да се обезцветят и с кислородна вода , обаче съм виждала и този вариант , как изглежда - косми  над горвата усна - отвратително оранжеби и удебелени , косми по ръжете - същия модел - просто  да  ти стане гадно.
Другата ми дъщера - слава богу - няма този проблем - съмсем гладка мека кожичка - поне за това - няма да се тревожи като порасне.

# 12
  • Мнения: 6 314
Благодаря на всички за съветите.
Ще се консултирам за всеки случай и с дерматолог, и с козметик като се стигне до действие.
Сега Ади беше на моренце за 10 дни и е почерняла, а косъмчетата са се поизрусили, т.е. може би не е чак толкова черен дяволът.
Но все пак вероятно ще се наложи по-рано да започнем да се борим с окосмяването... няма да е тази година...надявам се.
Благодаря още веднъж!

# 13
  • Мнения: 47
И аз имах такъв проблем като малка, но не си спомням някой да ми се е подигравал в училище.
А иначе на коламаска отидох за пръв път когато бях на 11 години.

# 14
  • Мнения: 3 478
простете ми невежеството, но фотоепилация едно и също ли е с лазерното премахване на нежеланото окосмяване, защото много се говореше по едно време за лазера, та ако мога и аз да помогна Laughing  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт