Хемороиди

  • 4 462
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте! От бременността имам хемороиди (вече 4 години) и вчера за пръв път получих доста силно кървене. Предписаха ми Детралекс и свещички Прокто гливенол. Някой имал ли е същия проблем и как се е лекувал? Предварително се извинявам, ако вече има такава тема и Ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 730
Китайците са открили едно много интересно упражнение- свиване и разпускане на сфинсера. Това упражнение е от Ци гун и е много полезно .  Прави се многократно на ден- около 200 пъти. Ефекта е чудодеен.

# 2
  • Мнения: 7 201
Щом лекар ти е предписал лечение,направи го. Peace
И ето някои теми за хемороидите:

Помощ, хемороиди
Хемороиди
външни и вътрешни хемороиди и бременност
За вечните хемороиди

# 3
  • Мнения: 43
Много Ви благодаря!

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Хомеопатията е открила, че хемороидите всъщност са защитна реакция на Жизнената сила, да защити ... стомаха от язва.

 И рубриката в нашият Реперториум е: Язва, вследствие потиснати хемороиди.

 Китайският метод е интересен и естествен.
 Разбира се, че хомеопатията знае и може да помогне така, че да не застраши стомаха, и хемороидите да се свият и си отидат  Peace

# 5
  • Мнения: 902
А язвата в следствие на какво се образува? Щом е защита функция на организма ни, значи има някаква вероятност за язва? аз така го разбирам

# 6
  • Мнения: 1 280
Аз съм имала и ми преписаха същите лекарства,С проктогливенола/така ли се пишеше./, си бях взела и паста и свещички,а другото лекарство не бяха ли таблетки, които са за укрепване на капилярите и вените..? - че беше отдавна....Да ти кажа,след това само на 2 пъти са ми излизали и то на бързо ги оправих,НО:  пази хранителен режим,не носи прашки,регулирай си ходенето до 00, не вдигай тежко,имаше и още неща,които е добре да ги спазваш...Знам какво е и ти съчувствам,споням си,че ходих на хирург,и той ми каза,че щом до сега не са се пукали,номера бил да се приберат и да не се стига до спукването им,защото почнат ли да се пукат,винаги когато се появят ще се случва същото..затова и ми даде тези таблетки. Спомням си как си клечах в тоалетната и си държах ледчета на болното място за да се съберат...те всъщност са си разширени вени,но аз това за язвата не съм го чувала.../не зна4и,4е не е вярно,просто никой не ми го е казвал/

# 7
  • Мнения: 1 849
Аз бих препоръчала (от опит) едно билково лекарство на Хималая - Pilex (Пайлекс) крем - на мен (още през бремеността), че и на мъжа ми ни повлия много добре. Съдържа мента и др. "свиващи" вещества - мажеш се вечер, ако трябва и сутрин след тоалет. Действа охлаждащо в момента и бързо (за 3 дни) отзвучава болката и се свива кръвоносния съд.  Peace

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А язвата в следствие на какво се образува? Щом е защита функция на организма ни, значи има някаква вероятност за язва? аз така го разбирам

  Най-често от силен и продължителен стрес, дълго потискане на гняв, безпокойство и вследствие това разстройване на мн. сложните процеси протичащи в стомаха и стомашната лигавица от което се възползва и ... Хеликобактер пилори.

# 9
  • Мнения: 2 132
От година пия бъзак-плод.Няма и помен от парене, болки и кървене.Спирам го на 2 месеца за по 10 дни.
Трябва да се кисне една ч.л. в 500мл. вода за 5 мин. и да се пие 3 пъти дневно!Но аз си ги пия топчетата наведнъж без запарки...

Общи условия

Активация на акаунт