проблем с венците

  • 11 802
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Искам ако може някой да ми отговори или даде съвет на 1 въпрос. Миналата година на моя приятел му се появи фистула на венеца над 2-ри горен зъб. Направихме снимка и стоматоложката каза че пломбата и корените са ок и спука фистулата. сега се появи отново.Вече 3-ма лекари незнаят защо се появявя а ние сме отчаяни.благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 1 311
Аз също имам проблем с венците и постоянно използвам вода за уста Лакалут,без нея винаги получавам възпаление...пробвайте също така мека четка и специална паста!  Peace

# 2
  • Мнения: 801
Желателно е да ползва при всяко миене конец (евтин и влиза между всички зъби) или четка за междузъбното пространство (номера се определя от зъболекаря). Остатъци от храната остават в "торбички" между зъбите и възпаляват венеца.
Като допълнение: нормалната четка за зъби трябва да се движи вертикално, а не хоризонтално.

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Най-добре направете нова снимка и пак се консултирайте със стоматолог. За да има фистула, трябва да има възпаление и трябва да се установи къде е възпалението: дали на корена на зъба или е венечно. Ако е на корена, се прави релечение на канала. Ако е на венечните джобове, тогава е наложително почистване на зъбен камък и плака и съответното третиране на венците впоследствие.

# 4
http://www.santament.com/products.htm
mnogo dobur produkt otkakto go polzvam kurveneto iz4ezna i vencite mi se zazdraviha hubavoto e 4e osven le4ebno deistvie moje da se polzva kato profilaktika i za sveg duh moje6 da si go poru4a6 direktno ot stranicata uspeh

# 5
http://www.santament.com/products.htm
mnogo dobur produkt otkakto go polzvam kurveneto iz4ezna i vencite mi se zazdraviha hubavoto e 4e osven le4ebno deistvie moje da se polzva kato profilaktika i za sveg duh moje6 da si go poru4a6 direktno ot stranicata uspeh

# 6
Горещо препоръчвам за всякакви проблеми с венците - възпаления, кървене, афти или други инфекции вода за уста "Dentaprotect". Ефекта й е много бърз и е идеална както за лечение, така и за профилактика, а освен това е на много достъпна цена. Не съм имал оплаквания от пациенти и за това я предлагам без резерви. За сега се разпространява в стоматологичните кабинети (попитайте вашия стоматолог), но скоро ще я има и в аптеките.
Успех! Peace

# 7
здравейте бих искала да споделя с Вас че сантамент е изцяло на билкова основа и ако имате интерес разгледайте сайта ,не съм ползвала препарата който вие цитирате но съм очарована от това което сантамент направи с моите венци,ползвам го редовно за6тото няма химия в него

# 8
  • Мнения: 28
Аз съм с пародонтоза, омръзнало ми беше от възпалени венци, докато моя стоматолог не ми препоръча пастата за зъби Артродонт - френска около 7 лв., и след нея се използва гела за венци Елугел. Всеки ден използвам само тях и венците ми сега са стегнати и розови.  HugПреди това ползвах Пародонтакс и Лакалут без особен успех. Пробвайте цитираните френски продукти и няма да съжалявате.   

Общи условия

Активация на акаунт