За количеството на млякото

  • 435
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на 2 месеца и тежи малко над 5кг. Чудя се какво количество адаптирано мляко може да поеме на 1 хранене, защото ми е малко лакомичка.
Храним се 7 пъти дневно.

# 1
По принцип има една ориентировъчна формула 100+10*М   М е месеците на които е бебчето.Но тя е само ориентировъчна,щом бебчето си хапва повечко може да му даваш и повече,стига да не е прекалено много.

# 2
  • Мнения: 6 315
Можеш да му даваш да яде колкото пожелае на каквито интервали иска. Някои бебенца хапват по-голямо количество, но на по-големи интервали. За формулката са ти писали вече - бебенце на 2 месеца обикновено пие по 120-130 мл на хранене.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 903
На кутията трябва да пише мярката според килограмите на детето.
На фризомела пишеше и аз така съм приготвяла количеството.
Не се притеснявай, че е лакома. Нека да си хапва. Живот и здраве като проходи да видиш каква финна мома ще стане.

# 4
  • Мнения: 139
Моят син е също доста лаком,когато бяхме на вашата възраст всеки ден си задавах въпроса дали да спазвам дозата която пише на кутията за тази възраст или да му дам да яде колкото си поиска.Опитах и двата варианта,когато няколко дни му давах колкото си поиска се оказа че преяждаме и си докарахме повръщане и силни колики.Затова реших да спазвам предписанието на кутията,при вас може да не се случи така ,но бъдете внимателни да не си претоварите стомахчето!

# 5
  • Мнения: 1 800
Аз знам друго правило- Средното количество храна за деня трябва да е равна на около 1/6 от теглото на детето. При вас излиза 5 кг/6=833 мл на ден. Разделено на 7 хранения идва 119 мл на едно хранене.
Това е от книгата на Лиляна Трифонова "Хранене на бебето".

Общи условия

Активация на акаунт