Търся идея за солени пълнежи за еклери.

  • 10 620
  • 19
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Помня, че в сайта на Гответе с мен имаше, но от месеци няма шанс да видя нищо там.Отварям една страница и след това край, зацикля и съм до тук.За това ви моля за изпитани пълнежи за солени еклери.Едната салата за мезе ще е руска, другата изварена и еклерите нямам представа с какво да ги напълня Thinking

  Също така искам да попитам за някакво мезе от пушени кренвирши.Без значение дали ще са в тесто или не.

# 1
  • Мнения: 5 001
За еклерите - Яйчена салата или крема сирене с прясна краставица(на кубчета),копър,може и 1-2 скилидки пресован чесън за вкус...

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За еклерите - Яйчена слата

     BlushКак се прави, скарана съм със салатите.Евентуално с пастет и още нещо няма ли да стане добре?

# 3
  • Мнения: 5 001
Екстра ще стане и с пастет...
Всичко солено което се сетиш все става...И е ефектно

Яйчената салата

Варени яйца се намачкват и се объркват с майонеза,сол черен пипер и 1 мъъничка глава настърган лук(ако обичате разбира се)

# 4
  • София
  • Мнения: 1 833
Еклери със солена плънка

Солени еклери

Солени еклери
    * Зеленчуци, майонеза и шунка
    * Крема сирене и зеленчуци
    * Пушено пиле, ананас, горчица, майонеза
    * Рокфор и сметана
Не съм ги опитвала горните неща, само ги намерих и давам идея.

Но пък съм опитвала бутер  рулца с кренвирш, които стават супер.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Благодаря ви! Hug

 Ако направя пълнеж от пастет, сирене Филаделфия, яйце и кисела краставичка ще стане ли нещо, или ще ме поправите с някоя от съставките? Laughing

# 6
  • Мнения: 1 085
Тук има дадени няколко плънки. Не са изпитани, но звучат вкусно: http://www.receptite.com/recepta.php?r=5552

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз съм правила пълнеж от фреш чийз или Филаделфия 1:1 с разбита сметана и провансалски подправки.
така кремът е въздушен и пасва на еклерите.

става интересно също, ако се направи пълнеж от настъргано сирене (фета) пак с бита сметана и настъргана лимонова кора Crazy

пастет не ми се връзва,  ще "тежи" вътре...
а яйчената салата също не ми се връзва,
то еклерите са с толкова яйца.... Rolling Eyes

но си е въпрос на вкус, аз не ям много яйца, но еклерите предполагат винаги ефирен пълнеж Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 341





Биляна, ето идея за кренвирши  Бебенца от бутер тесто с кренвирш

# 9
  • София
  • Мнения: 974
Еклерите ги правя само със солен пълнеж и то винаги само един...малко скучно звучи, ама така ни харесва Laughing

този пълнеж..
Яйчената салата
Варени яйца се намачкват и се объркват с майонеза,сол черен пипер и 1 мъъничка глава настърган лук(ако обичате разбира се)
..но вместо лук, сирене и магданоз. Яйцата ги режа на ситно на кубчета. Това по принцип е тежка салата, затова еклерите трябва да са малки, колкото орех...
Магданозът се слага само стръкче, да се подава под капачето на еклера Hug

# 10
  • Мнения: 1 085


 Благодаря ви! Hug

 Ако направя пълнеж от пастет, сирене Филаделфия, яйце и кисела краставичка ще стане ли нещо, или ще ме поправите с някоя от съставките? Laughing

Вместо краставичка сложи синьо сирене.

# 11
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540

риба тон
лека майонеза
краставица
репичка

Не съм правила точно това, което е на снимката, но подобно и по мой вкус добавям ситно скълцан лайм и малко черен пипер, но е по-особен вкуса с последните две.

# 12
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540

  Също така искам да попитам за някакво мезе от пушени кренвирши.Без значение дали ще са в тесто или не.



Ето идея и за кренвиршите  Wink

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 68

 Биляна, Ето ти една идея. Може да ти допадне плънката.

# 14
  • Мнения: 804
Билянка,може да напълниш еклерите с:яйца и сирене,с крема сирене +шунка,с майонеза с кис.краставички,сирене Филаделфия и заквасена сметана +магданоз.С кренвиршите направи кренвиршки/не се сещам на кой беше рецептата/ - виж в Какво сготви,снимай,покажи.Може и бутер банички с кренвирш.Успех!!!  Hug Ще се справиш!!!

Общи условия

Активация на акаунт