Отговори

Анкета

Разлика в годините - разбирателство между братя и сестри

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

  • Мнения: 6 711
Провокирана от друга тема ми стана интересно дали има такава зависимост. Simple Smile
Дали малката разлика е предпоставка за добро разбирателство? Един познат има 1.8 год. разлика със сестра си, но изобщо не са близки, даже нямат нищо общо помежду си. Майка ми и вуйчо ми имат 7 год. разлика, а много се уважават и разбират.
Вие сте!  bouquet

# 1
  • Мнения: 143
Мисля,че малката или голямата разлика не е предпоставка за добро разбирателство.Всичко зависи от начина на живот,които са водили като деца в семейството,възпитание и т.н.Аз имам сестра,разликата ни е 1,3 месеца с която се разбираме прекрасно за сега.Но мисля,че каквото и да стане ще продължавам да си я обичам и за напред.Винаги съм я уважавала като сестра,даже понякога прекалявам.Но съм си такава,сиреч пак зависи от характера на хората.

# 2
  • Мнения: 20
Аз и сестра ми имаме разлика 18 години.Обожавам я.Имам я като нещо средно между сестра и дъщеря.Сега разликата между нея и моите деца е 8год.И тя ги обожава и не може без тях.

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Гласувах с първа опция.Имам сестра близначка и се разбираме прекрасно. Peace

# 4
  • Свищов
  • Мнения: 866
Имам сестра с 8 години по-голяма от мен. Разбираме се чудесно. Е, караме се понякога, но това си е нормално. До 15 минути сме се сдобрили.

# 5
  • Мнения: 689
Имам брат с 6 години по-малък от мен.
Уважаваме се,никога не сме се карали,но не сме близки и никога не сме били.
няма да гласувам поради липса на опция  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 24 467
Ние имаме разлика от пет години, но и напълно нормални отношения. Никога не съм смятала, че трябва братята и сестрите НЕПРЕМЕННО да си бъдат най- близките хора и задължително приятели. За мен роднинските и приятелските отношения са и следва да си бъдат ценени различно.
Иначе съм виждала примери за кофти отношения между деца и с голяма и с малка разлика, като причината затова винаги съм установявала като зависимост от отношението на родителите към тях и най- вече от проявяване на различно такова.
Знам и за близки хора и с доста години разлика във възрастта. За мен тя не е критерий.

# 7
  • Мнения: 304
Мисля,че малката или голямата разлика не е предпоставка за добро разбирателство.Всичко зависи от начина на живот,които са водили като деца в семейството,възпитание и т.н.Аз имам сестра,разликата ни е 1,3 месеца с която се разбираме прекрасно за сега.Но мисля,че каквото и да стане ще продължавам да си я обичам и за напред.Винаги съм я уважавала като сестра,даже понякога прекалявам.Но съм си такава,сиреч пак зависи от характера на хората.

Аз нямам брат или сестра , но подкрепям това мнение напълно. Имам роднини и приятели около себе си , които без значение от разликата във възрастта се разбират или не с братята/сестрите си.

# 8
  • Мнения: 4 111
Какво значи малка и какво голяма разлика? Аз имам разлика с брат ми 6 години и със сестра ми почти 11 години, като разликата с брат ми е малка в сравнение с разликата със сестра ми. С брат ми се разбираме отлично, със сестра ми не чак толкова. Но това е, че аз съм се грижила за нея от бебе и съм участвала във възпитанието й, по-скоро съм и била като майка отколкото като сестра.

# 9
  • Мнения: 24
Синът ми е с 3,5 г. по-малък от дъщеря ми, но изобщо не и говори даже  Sad

# 10
  • Мнения: 800
Със сестра ми имаме 3 г. разлика и сме приятелки и близки от малки. Децата ми са с 3 г. и 6м. разлика и засега са голям отбор в белите. Мисля, че когато са по-близки на възраст разбирателството е по-лесно. Имам сестра от предишния брак на баща ми, поддържаме и винаги сме поддържали отношения, но тя ми е доста голяма кака (10 години) и не сме особено близки.

# 11
  • Мнения: 593
Какво значи "малка разлика" и "голяма разлика"
Ние имаме разлика 6 години (в моя полза) - нито толкова малка, за да играем заедно, нито толкова голяма, че да не можем да си споделяме.
Като бяхме деца много се карахме, но сега се разбираме супер. Може да не е само заради разликата, а също и заради голямото разстояние между нас. Отношенията ни започнаха да се стоплят още когато отидох да уча в друг град.

А, Лилянчо ме е изпреварила...
ЛУРДЕС, да не би да събираш информация с цел планиране на второ дете?  Wink

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
отг. 3
Брат, по-голям с 1г.10м. от мен.

# 13
  • Мнения: X
Много зависи от възпитанието ,което родителите са дали на децата си.В тази насока нещата не стават спонтанно,важен е семейният климат и ценности.Освен това дори и много да се разбират и уважават,ако брат и сестра са с голяма разлика могат да нямат общи интереси,компании,приятели и всеки да си е в своя кръг.

# 14
  • Мнения: 574
Аз съм по-голяма от сестра ми с 1 год. и 3 мес. Сега се разбираме чудесно, търсим се и гледаме да събираме децата си по-често, за да играят заедно Peace Но не винаги е било така. До студентските си години не се разбирахме особено, постоянно се карахме, даже се биехме. Всичко се промени като пораснахме достатъчно Peace

Общи условия

Активация на акаунт