Мръсотия до шия, какво да направя?

  • 5 281
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Здравейте!

Пуснах търсачката, но не успях да намеря много по въпроса.

Проблемът е следния:

Живея в голям жилищен блок, многоетажен, стар, общо 98 апартамента, цяло село. Общите пространства са задръстени с вехтории - етажните тераси са заключени и натъпкани до пръсване с всякакви боклуци - овехтели мебели, които никой няма намерение да връща в дома си, неработещи уреди, торбички с празни бутилки от препарати и пр. Някои от коридорите към апартаментите са преградени с решетки от съседите и там също са натрупани такива неща. Малките килерчета между етажите пък буквално до тавана са пълни със смет - в торбичките и приготвена за изхвърляне, но завряна за по-лесно там.  Sick

Имам чувството, че живея в бунище.

Първо, не е хигиенично, второ - на ненужните неща мястото им е на боклука, не във входа.

Умолявам ви, дайте ми идеи, как може постепенно да принудим хората да си почистят?

Разпечатала съм си закона за етажната собственост, ще потърся да прочета и за противопожарната безопасност, ще говоря с касиера на етажа и бившия домоуправител.

Смятам да започна да плащам за някой от междуетажните килери, въпреки че нямам какво да слагам там, само и само да мога да го почистя.

Други идеи?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 980
Ако говориш с домоуправителя и писмено уведомите съкооператорите, че считано от еди кога си, междуетажните пространства ще бъдат разчистени. В този ред на мисли, ако предметите не бъдат отстранени преди тази дата, ще се считат за ненужни.
Нещо такова?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Може и с пожарната да се консултираш, дали е разрешено такова складиране. При евентуален пожар вехториите са потенциални огнища на огън.

За Възраждане 31 или 32 бл. иде реч? Wink

# 3
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Ако говориш с домоуправителя и писмено уведомите съкооператорите, че считано от еди кога си, междуетажните пространства ще бъдат разчистени. В този ред на мисли, ако предметите не бъдат отстранени преди тази дата, ще се считат за ненужни.
Нещо такова?
Подкрепям ...сестра ми точно така се справи със същия проблем . Успех и на теб  Peace

# 4
  • Мнения: 240
Това е много неприятно, но все ми се струва, че почти няма начин да се разправяш с толкова много хора. Не, че не е измислено със закон ама... Аз живея в четири етажна кооперация и е пълен хаос, за двора нямам думи просто #Cussing out не ми се обяснява, че все се ядосвам. Няма оправия с тези хора.
Е все пак на теб пожелавам успех в начинанието Grinning

# 5
  • Мнения: 113
Ако говориш с домоуправителя и писмено уведомите съкооператорите, че считано от еди кога си, междуетажните пространства ще бъдат разчистени. В този ред на мисли, ако предметите не бъдат отстранени преди тази дата, ще се считат за ненужни.
Нещо такова?
По този начин постъпихме в нашия вход. Последва събрание, на което повечето съседи обявиха, че нямат време да се занимават с почистване. Решихме да платим за да се почисти. Съседско момче изяви желание да свърши работата. След това наехме чистачка, която почиства редовно. Сега входа е неузнаваем!

# 6
  • Мнения: 5 393
Мисля, че най-голям шанс има с пожарната. Провери дали може да организират проверка по сигнал и да наложат предупреждение на целия блок примерно. Thinking

# 7
  • Мнения: 11
Ако говориш с домоуправителя и писмено уведомите съкооператорите, че считано от еди кога си, междуетажните пространства ще бъдат разчистени. В този ред на мисли, ако предметите не бъдат отстранени преди тази дата, ще се считат за ненужни.
Нещо такова?
Ние направихме същото, макар и да отне две поредни събрания, но успяхме да накараме съседите да изхвърлят старите си боклуци от входа. Успех!

# 8
  • Мнения: 34
Да ти имам проблема. И какво, ти ли си най-чистата кака във входа?  Joy

# 9
  • Мнения: 389
Имай ми проблема, моля  Crazy

Знам, че само се заяждаш, но имам надежда, че нещата ще се оправят.

Щом някой поддържа градинка пред входа, значи има и други, които искат да живеят по-хубаво.

# 10
  • Мнения: 24
Да ти имам проблема. И какво, ти ли си най-чистата кака във входа?  Joy
Заради такива хора с такова мислене не живеете във блок,а в бунище.И колко болести и гадове ще плъзнат...Дано скоро си разрешите проблема!

# 11
  • Мнения: 34
Имай ми проблема, моля  Crazy

Знам, че само се заяждаш, но имам надежда, че нещата ще се оправят.

Щом някой поддържа градинка пред входа, значи има и други, които искат да живеят по-хубаво.
Не, не се заяждам. Явно си на вълна заяждане и ти се е сторило. Но повярвай, не мога да си представя блок с близо 100 апартамента, умножени по 3 члена на домакинство и ти да си най-голямата чистофайница.  hahaha

# 12
  • Мнения: 5 393
Не е нужно да си най-големия чистофайник, за да те дразнят боклуците във входа. По-скоро трябва да си организатор и да се поинтересуваш(както авторката) какво може да се направи за да се реши проблема. А и това, че ти не можеш да си представиш нещо, не означава, че то е невъзможно, нали? Laughing

# 13
  • Мнения: 1 008
Beauty1, Защо ти е трудно да
си представиш ще момичето е най-
голямата чистофайница от блока?
Ами явно щом само тя се опитва да
направи нещо по въпроса е такава,
останалите живущи там най-вероятно  
и се чудят и и казват "Да ти имам проблема"

# 14
  • Мнения: 1 650
До мин. година живееха клошари под прозорците ни ( ние сме на 1я етаж). Спяха там, хранеха се, пиеха алкохол, хвърляха опаковки, бутилки и ходеха до тоалетна- все там. Не успявахме да ги изгоним, защото само 2- 3 апартамента опитвахме, викахме и полиция, но не ставаше. Накрая се събрахме 4 жени от входа и изчистихме всичко. Опитаха да се върнат, но ги предупредихме, че ако посмеят, ще съжаляват, е, не посмяха, сега вече са до една квартална аптека, там живеят. Но изживях ужасен кошмар цяла година- миризми и ужасни картини, не можех да си отворя прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт