Качествен вентилатор за баня, от къде?

  • 47 508
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 972
Здравейте, моля ви препоръчайте ми какви и откъде да купя 2 качествени вентилатова за баня, които няма да изгорят след 3 месеца. Цената няма значение, даже предпочитам да са скъли...Благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 269
Здравей, чувала съм добри отзиви за испанските CATA, но нямам личен опит. Виж тук по темата: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=11543&sid=127 … f3a1394a5c2468dba
Принципно техни продукти съм виждала в мн магазини - имат в Бриколаж напр. но мисля не всички модели, та най-добре потърси вносител или официален дистрибутор и там разузнай...

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Нашият е такъв, испански Ката екс-смарт, с датчик за влага. Доволна съм добре смуче, тихичък е, докато изляза от душа и се позавъртя вече е изсмукал конденза от огледалото  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 73
ТЦ БОИЛА, склад ном. 26 Там е магазинът на "Джия 2001" и се предлагат вентилатори с добро качество и гаранция. Масовите модели са с по 2 и 3 години гаранция, а тези с двигател на лагери са с по 5 години гаранция. Има варианти с датчици за влага, със сензори за движение (фотоклетка), с таймер, с автоматични клапи и прочие. Надявам се, че съм помогнала Simple Smile Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 3 972
Ей, страхотни сте, да знаете!

# 5
  • Мнения: 1 961
Използвам темата, за да попитам някой ползва ли вентилатор, който напълно изолира откъм миризми в спряно състояние и дали е доволен. Не от тези с клапите на пружинки, а нещо наистина изолиращо  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 2 521
Нашият е купен в Бриколаж, не помня марката, с ел. двигател лагерован, около 50 лв струваше.
Работи нон-стоп целогодишно, така се спасихме през зимата от влагата и конденза в целия апартамент,
не само в банята. Много съм доволна.

# 7
Преди 4-5 дни си монтирах в банята някакъв нов двускоростен вентилатор на ММ Моторс. Значи той врви постоянно , ама на първата скорост ти навърта на месец колкото 100 ватова крушка и е супер безшумен. На втора пак е сравнително тих... естествено харчи почти тройно ама го ползваш само като се къпеш и като... Simple Smile ... 3 години гаранция и е беше май към 30-35 лв. ! Успех в начинанието! аз си лягам... Wink

# 8
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
От 5 години имам Ката в банята, не е мръднал, въпреки че го забравяме с часове, а банята е много влажна. Сега при реманта смятам обаче да сложа още един такъв и двата да се включват заедно на един ключ. За баня без прозорец и без парно това ми се струва решение. Ако някой има опит с обезвлажняване на баня, моля да даде съвет.

# 9
  • Мнения: 269
Принципно си има ясни норми в по-белите страни Simple Smile на какви изисквания трябва да отговаря вентилационната техника за влажни помещения без прозорец.
Намирам напр. за Германия (и за САЩ има, ама трябва да превръщам футове в метри Sad), че вентилатор в баня без прозорец трябва да има минимален капацитет 60 м3/час при положение, че работи по-малко от 12 часа дневно. Само за тоалетна стойността е 30 м3/ч.
Много важно обаче е не само отвеждането на въздуха и влажността навън, а вкарването на нов, свеж въждух (в същата кубатура) - т.е. или да имате решетка на вратата на банята (слагат се долу ниско - виждала съм в хотели де, не че имам Simple Smile), или да оставяте отворено няколко пъти дневно при работещ вентилатор, за да се осигури движение на въздуха и свежест, които не понасят на плесените и мухалите Simple Smile

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз търся ветилатор за баня, но много мощен. Препоръчайте ми някакъв моля.
А също и от къде да го купя.
Ще следя темата.

# 11
  • Мнения: 73
И аз търся ветилатор за баня, но много мощен. Препоръчайте ми някакъв моля.
А също и от къде да го купя.
Ще следя темата.

Колко кубически метра ви е банята, че го искаш много мощен ? Има вентилатори с дебит около 100куб.м/час има и по-големи. По-горе съм писала къде Simple Smile

# 12
  • Мнения: 269
За допълнение на научния подход при избора на вентилатор вижте и това: http://www.hvi.org/bguide.html
Има препоръки на някакъв институт за вентилационни системи каква да е мощността според помещението, колко да работи след ползване на банята (20 мин.) и др. под.

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
И аз търся ветилатор за баня, но много мощен. Препоръчайте ми някакъв моля.
А също и от къде да го купя.
Ще следя темата.

Колко кубически метра ви е банята, че го искаш много мощен ? Има вентилатори с дебит около 100куб.м/час има и по-големи. По-горе съм писала къде Simple Smile
Банята е малка, но няма прозорец, стандартна е в панелен блок и има проблем с вентилацията.  Проблемът идва от това, че котките на съседа под нас си вършат работите в банята и докато не се приберт стопаните им от работа да почистят, смърди неописуемо на котешка урина Sick никакви молби и увещания с добро не помагат. Та затова се чудя как да го реша този проблем  Thinking

# 14
  • Мнения: 1 961
Unknown_lady проблемът и при нас е подобен - при всяко готвене на апартаментите под нас в банята ни влизат всякакви миризми - запръжки, риба  Sick Аз затова попитах за добре уплътняващ вентилатор, защото според мен това ще реши проблема  Peace ще следя темата

Общи условия

Активация на акаунт