кошмарът- излизане навън

  • 5 474
  • 70
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 107
Здравейте,

искам да споделя нещо. Синът ми е на 2м. и искам почти цял ден да е навън, на въздух, да "събира" Слънце, за да нямаме проблеми (напр. рахит Sad ).
Да, обаче той спи 40 мин (максимум !!!) и започва да пищи, да се напъва да го вдигам, но не винаги мога да го вдигна, да бутам количка и да го държа.
И неиска да суче навън. Прибираме се, суче на спокойствие и заспива. Хукваме пак навън 30-40мин и айде пак. Ужасно е!
Като гледам майки, седнали, четат списания. Аз като кон кръжа с количката (спре ли става страшно), пробуди ли се тичам в къщи, той заспива, аз го слагам в количката, той се разбутва, започва да се криви и аз едвам издържам Sad И така неможем да сме навън пълноценно Sad

Какво да правя??? При това време е грехота да го държа вътре Sad

# 1
  • Мнения: 270
Добре дошла в отбора! Laughing Crazy Дано при вас се оправят нещата,щото при нас стана по-зле Sick.Вече шести месец започва,сложихме и лятната количка уж да гледа и да се залисва,ама пак започва да се дере ако не я вдигна.Понякога си я оставям да реве,когато знам,че й се спи,но си е ужас.Дано мине скоро Crossing Arms

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами остави го детето да се адаптира малко. Все пак е много мъничко още. Ще дойде време, когато ще искаш да се прибереш за 1 час в къщи и няма да имаш тази възможност. Дъщеря ми не иска да стои и 5 мин. Иска непрекъснато навън по цял ден, направо ме изцежда от всякъде  #Crazy

ПП: И моята щерка е много криво бебе, докато не проходи беше постоянно на ръце, така че бих те посъветвала да си вземеш кенгуру и така решаваш частично проблема  Laughing На мен ми свърши чудесна работа   bouquet

# 3
  • Мнения: 820
Когато родих малкия го заведох на частен преглед при една педиатърка - доцент в нашия град и жената ми обясни, да не прекалявам с разходките, защото шума, въздуха, тръскането много пречат и децата стават неспокойни. Отделно спарването в количката в тези жеги. Посъветва ме да излизаме сутрин около час - два от 8,30  до 10,30 най-късно и следобяд - след 16 ч. за 2 часа. Говоря за юни миналата година.

# 4
  • Мнения: 991
Слинг или кенгуру.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 107
daninceto,

а, няма ли да има последствие за здравето- рахити такива неща. Много са ме наплашили Sad

Zl-76,

аз на 1 час съм супер доволна, за 2-3 часа изобщо дума да не става.

Докторката ми каза, кенгуру след 3-я месец, ние до тогава все вкъщи ли ще сме:(

Представях си нещата по дръг начин- лятно бебе, все навън, но уви Sad

# 6
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Позната история  Crazy! При нас нищо не помогна! Едва на 6 месеца започна да стои в количката и да гледа. Носих го в кенгуру и тиках количката, за да има къде да спи, ако случайно заспи  Crazy! Имах чувството, че ще ми сложат снимката във всички паркове и градинки и няма да ме пускат ooooh!! Така крещеше и огласяше всичко  Crazy!
Не мога да ти дам съвет.! Само малко успокоение, че минава  Peace!

# 7
  • Мнения: 991
Ами слагай го в слинг тогава - щом лекарката не дава в кегуру. В слинга може да се носи от първия ден - може в полегнало, може в по-изправено положение. Избирай си по-прохладното време сутрин и привечер за разходки, за да не се запарвате.

# 8
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Абе стига с този рахит бе хора. Давай му профилактично вит. Д на бебето. Аз на твое място не бих оставила такова малко бебе на пряка слънчева светлина. Дъщеря ми се роди на 24 ноември и първото й излизане на слънце беше през февруари на -15 и само нослето и очичките й се виждаха. И до ден днешен не я оставям повече от 15-ина минутки на слънце.

Като не иска навън не го насилвай. Дръж го колкото иска. Може да има колики, може просто да иска да е гушнат в теб. На тази възраст бебетата толкова бързо се променят, че може би още след 2 седмици нещата ще са различни. Имате цяло лято пред вас да ходите по разходки.

# 9
  • Мнения: 991
Като не иска навън не го насилвай. Дръж го колкото иска. Може да има колики, може просто да иска да е гушнат в теб. На тази възраст бебетата толкова бързо се променят, че може би още след 2 седмици нещата ще са различни. Имате цяло лято пред вас да ходите по разходки.
Аз мисля, че бебето не иска да е в количката, едва ли има нещо против да е навън. Не съм виждала дете, което не обича да е навън. Дъщеря ми не искаше да е в количката до 11 месечна. И сега не я обича особено. Предпочита да ходи сама. Лошото е, че никога не отива в желаната от мен посока Confused

# 10
  • Мнения: 998
Бавно и постепенно се оправят нещата.Ние така започнахме с по-малки
интервали към по-големи ,хранене навън ,накрая като започна да седи
седнал му стана много интересно и започна да излиза с удоволствие.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 107
ох, момичета, ДАНО!

Аз като гледам другите майки как си седят спокойно навън с часове. Аз се чувствам зле, заради детето си. Направо ми е съвестно- навън Слънце, ние вътре завряни. Ама като го вдигна пред входа и като влезем вкъщи спира да реве моментално, което може би е някакъв знак, че не иска навън или иска да се гушка в мен.

# 12
  • Мнения: 4 433
....Аз като кон кръжа с количката..
Laughing Laughing Laughing
Аз бях конярка също Mr. Green И все се чудех другите бебета що не плачат,спят по 2,3 часа навън Crazy
А мойто точно 30 мин. и едно пищене ooooh! едно чудо.Тогава и рядко ходех надалеч,че като се събуди по бързо да се прибереме.

И като започна вече седнал да го возя,нещата си дойдоха по местата.Тогава пък от разходки аз умалявах най-много. Mr. Green

Ще отмине този период! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 30 107
Sis*4e,

и ние все покрай блока въртим. Аз си ги представях нещата- морка градина, часове разходка и т.н., но уви. Дано и при нас да се оправят нещата.

# 14
  • Мнения: 1 085
Имаше до вчера същата тема. Решението на проблема е: Слагаш в багажника на количката кенгуру или слинг. Като зареве неудържимо го пъхваш в кенгурото и буташ празната количка, докато заспи. Щом заспи стабилно, внимателно го преместваш в количката и готово. Като се научи да сяда, този проблем ще отпадне, защото светът е твърде любопитен за мъниците и са доволни да седят в количката и да наблюдават какво се случва наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт