Скандална ли е скандалната "Диагноза тийн"?

  • 1 749
  • 6
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моята последна книга (прехвърлям се от темата в "Клюкарника" тук):
Цък.
Да обясня, че книгата е сборник с нередактирани писания на тинейджъри, изливали душа, акъл и въпроси в сайта "Тийн проблем".
Като бивш тийнейджър (добре, де - пубер Mr. Green) и майка на два бъдещи такива, прочетох скандалната книга.( Трябва да отбележа, че съм голяма консерва. Поне сравнявайки се с така модерните "освободени" свои връстници, да не говорим за по-младите.  Laughing).
Та прочетох книгата. Смях се, съчувствах, стегна ме гърлото на няколко пъти, а много от писалите тийнове ми станаха симпатични.
Прочетох я най-внимателно и... нищо скандално не видях.  Laughing
Въпреки огромната разлика от двадесет години (и то какви!) не открих разликите в картинките. Картинката на пуберите от 80-те и картинката на тийновете в днешно време. С тази забележка, че сега (вероятно и заради анонимноста в нета) хората са някак по-искрени.
На всичкото отгоре, завидях на днешните тийнове.
Защото на нас нямаше кой да ни каже, кого да попитаме и с кого да споделим всичко това.
Интересно ми е, вие като родители какво мислите за подобни книги?  

# 1
  • Мнения: 25 603
За първи път чувам за тази книга, благодаря, че ни информираш. Когато я прочета, може да споделя мнението си.
Иначе проблемът, наречен тийнпроблем ми е познат. Бях регистрирана във форума, че и пишех активно по едно време. Но ми писна да ме трият (една от модераторките се вживяваше прекалено и триеше всяко мнение, което се различаваше от нейното) и спрях да влизам.
Може би съм сгрешила?  Confused

# 2
  • Мнения: 212
И аз чувам за първи път за тази книга!
Иначе много от нещата писани в тийнпроблем са абсолютни пързалки!
Но много хора ги взимат насериозно! Разбира се има и много истински теми. Лошото е,че днешните тийнове са много необразовани,с много ниска сексуална култура,което е жалко имайки предвид,че живеем във времето на информационните технологии!
А проблемите на тийновете идват от това,че не общуват с родителите си,затварят се в един техен си свят,в който родителя е персона нон грате,нарушител на тяхното спокойствие и душевен мир. Родителят е враг за много от тийнейджърите,а това е много жалко! Но пак става въпрос за правилно отглеждане. От както съм почнала да говоря съм усетила приятелска връзка с моята майка. Много неща съм ѝ споделяла ( особено любовни проблеми),купища съвети ми е дала,но никога не ми е налагала мнението си!
А много от днешните родители обръщат повече внимание на кариерите си,с цел да осигурят по-добре децата си,но така губят тази толкова ценна връзка с тях...

# 3
  • Мнения: 25 603
Casual_girl88, винаги я е имало дистанцията между поколенията, не е откритие на сегашното, представи си! Винаги е било по-лесно да споделиш с връстници или с чужд човек, отколкото с родителите си. Факт, познат на всяко поколение.  Laughing
Това, което най-много ме дразни обаче е, че хлапетата търсят чуждо мнение за елементарни здравни проблеми сред чужди, явно некомпетентни и нехаещи за здравето им хора, вместо да кажат на родителите си. Говоря за съвсем банални проблеми като напукани ръце, болки в бъбреците или нещо друго, което не може да се оправдае с някакъв срам или свян. Да не говорим, че могат и сами да отидат на преглед при джипито, вместо да се доверяват на бабините деветини, предлагани по форумите.
Всъщност, това го забелязвам и тук. Категорично се отхвърлят всякакви предложения на бабите, но се питат съфорумките за щяло и нещяло и ако ССФ каже, че трябва да се соли бебето, ще се соли. Ако ССФ каже, че трябва да се захрани с яйце на третия ден след раждането, ще се захрани. Ако се разболее детето, първо ще се пусне тема и ще се чака мнението на ССФ - дали да се заведе детето на лекар или да се използва като опитно зайче за всички пенкилери, които услужливите мами ще побързат да напишат.
Та и в тийнпроблем е така. Вълнения и въпроси на объркани деца, попаднали сред откровени гаври, градски легенди и искрени опити за помощ на опасно невежи младежи.

ПП В книгата включено ли е култовото "пъхни си един аспирин в клитора..."? Mr. Green

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз не съм говорила с майка си за тийн проблемите си, беше ме срам. То и тя никак не ми помагаше, беше по-голяма консерва от мен.  Joy Приятелките ми бяха все "добри" момичета. Laughing Добре, че от време на време се запознавах с някое лошо момиче, та да каже това-онова. Имах някакво предимство, че се държах мило с лошите момичета, а не ги осъждах, нито им се подигравах. Много работи са ми споделяли, затова сега не се чудя, че има деца на 13, които вече правят секс. По мое време това също не беше изключение. Имах съученичка с три аборта на 15 години, например. (Не беше единствената, а говорим за елитна гимназия).Беше много свястно момиче, ужасно само, с разбито (както казваха някога) семейство. Все търсеше някой, който да я обича. Обичаха я за няколко нощи и я оставяха. Много по-големи от нея, помня, че имаше и женен мъж в цялата история. Аз, с моя твърде скромен опит, не й бях от полза. А и не бяхме близки, много различни бяхме... Класната беше предупредила майка ми, че съм си говорила с това момиче. Та ние бяхме съученички, за бога. И дори не бяхме приятелки. Класната се била притеснила, да не ми повлияела, моля ви.  Rolling Eyes Ами не ми "повлия". Никой не "повлия" и на момичето.
Та, нищо не се е променило.
Може би само вида на наркотиците (по мое време употребяваха лепило и бронз, както и разни лекарства).
П.П. Сийке, това с аспирина го няма.  Laughing Все пак е някаква утеха, можеше да бъде "Мистър Мускуло".  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 212
Casual_girl88, винаги я е имало дистанцията между поколенията, не е откритие на сегашното, представи си! Винаги е било по-лесно да споделиш с връстници или с чужд човек, отколкото с родителите си. Факт, познат на всяко поколение.  Laughing
Mr. Green
Е то това е ясно,аз нито за миг не съм си помислила,че е откритие на сегашното поколение!
Иначе ти се смей за аспирина,пък аз мога да ти намеря няколко линка с теми във видния форум "Космополитан" " Една приятелка ми каза,че аспирина помага за аборт" или "Имам проблем,след 3 дни ще спя за първи път с гаджето,пък трябва да ми дойде. Една приятелка каза да си пъхна аспиринче в дудата,че помагало? Вие какво мислите?!" и следва отговор "Вие луди ли сте?! Аспирина не помага нито при аборт,нито по този начин намалява цикъла!!!!!",репликирано от " Абе глупости ми говорите,аз съм питала няколко приятелки за аспирина,всичките казаха,че действа,ще опитам #Crazy"
Както казах най-лошото е,че са наистина с много бедна сексуална култура......

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Преди няколко дни търсих книгите ти в книжарница АБВ, но за мой срам не помня името ти за да търся по автор. Кажи ми го, моля.Simple Smile Дъщеря ми е все още малка но искам да те прочете на даден етап, мерси отново и честито, пак преди време видях, че си спечелила награда.
п.п. не съм влизала в този сайт досега. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт