Тъмно петно на венеца

  • 2 392
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 111
Здравейте! Вчера забелязах, че на сина ми са бу избили новите 4 кътника (последните 4 от 20-те зъба). Едва пробили са. На венеца горе от външната страна в дясно забелязах тъмно петно с диаметър около 2-3 мм. Там трябва да избие друга част от зъба. Помислих, че е храна, не е, баща му днес го е видял, там си е. Виждали ли сте подобни петна на вашите деца? Аз мисля да го надблюдаваме няколко дни и ако няма промяна да го заведем на лекар. Все пак ще ми е интересно да разбера има ли други такива случаи и ако да - какво е това?

# 1
  • Мнения: 3 034
о, да! бях се побъркала от ужас, защото моят син имаше такова още на второто-третото никнене на зъб (не помня вече, беше отдавна). заведох го още същия ден на бебешки зъболекар, казаха ми да успокоя топката - това е кръв, която като пробие докрай зъбчето изтича. съвсем мъничко е, няма нищо притеснително. после синът ми имаше още едно такова петно.  Peace

има и втори вариант, който е по-рядко срещан - зъбче, което пониква с тъмен цвят, дължи се на насищане с желязо, но пак не е опасно. във вашия случай не е това, защото тогава цялото зъбче е тъмно.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 111
Много ти благодаря, успокои ме много! Наистина част от зъба е избил, от вътрешната страна на венеца и е бял, значи не е второто.  Hug  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 034
за нищо, но ти пак си го следи, де.   bouquet

# 4
  • Мнения: 44
 Здравей Лилянчо  Simple Smile

Най-вероятно това е малко кръвоизливче получено в резултат на пробива на зъба -нормално е ще е мине .Друга причина  може да бъде ако  детенцето  ти има  срущулежащото зъбче  от долу или съответно от горе и  ако е хапвало нещо по твърдо да е  наранило  и без това нежния и раздразнен венец .

# 5
  • Мнения: 4 111
Благодаря и на теб  Hug и ние мислихме за тези два варианта, дано избие скоро и наистина се окаже това, че хич не си представяме как ще ходи на зъболекар, едва успяваме по веднъж да ден да му видим зъбчето.

Общи условия

Активация на акаунт