слуз в изпражненията

  • 1 060
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте Д-р Слънчева!

Имам следния проблем с дъщеричката ми, която е на почти 4 месеца - от няколко дни има слуз в изпражненията. Всъщност целите изпражнения се състоят от слуз.
Останалите подробности са:
-изключително кърмена е
-храни се на поискване по минимум 6 пъти на ден /през нощта почива минимум 10 часа/
-сменям гърдите чак на третото или дори четвъртото хранене
-обикновено на ден бебето ака 2-3-4 пъти, до сега няма пропуснат ден
-цветовете се менят - жълти, оранжеви, но като че ли зеленикавите са най-сето срещани напоследък
-консистенцията е по-скоро нормална, може би с една идея по-рядка от нормалната
-белите гранулки почти липсват
-няма температура
-няма обриви или други забележими за мен симптоми на алергия
-поведението й е напълно нормално, не е нервна
-весела е
-отдавна не сме ходили на консултация, но според мен наддава много добре
-няма абсолютно никакви признаци на обезводняване
-аз се храня изключително разнообразно и до сега не е имало никаква реакция, дори към люти храни
-3-4 дни закусвах овесени ядки, но на втория ден с ако със слуз при малката, ги спрях
-от 10ина дни ям по грейпфрут и половина на ден, слузта се появи преди 5 дни. Тогава за пръв път ядох череши, но в количество около 100гр и не съм яла през всичките 5 дни

Въпросът ми е на какво може да се дължи тази слуз и какво да предприема?
Къде се правят изследвания на фекални проби? Има ли определени изисквания към вземането на пробата? За какво точно да пусна изследване?

Благодаря ви предварително!!!   bouquet

п.п. днес щях да я водя при педиатъра, но се оказа че в понеделник не приема  Confused

# 1
  • Мнения: 5 760
Вашата храна като правило се отразява на изпражненията на бебето- ограничете цитросовите плодове, газообразуващите като череши и прясното мляко.
Причините за слузтта и зеленикавия цват са от това, което вие се храните.

Общи условия

Активация на акаунт