какво е това изследване на анален секрет?

  • 7 777
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
здравейте!аз съм в 8 месец и при последното посещение при гинеколога ми съобщиха че трябва да ми вземат анален секрет и че много държали в родилното на това-кажете нещо пожече за това.дали няма да се съгласят да дам в едно шишенце малко ако:) вместо да ми бъркат в задника?

# 1
  • Мнения: 7 186
Анален секрет можеш да си вземеш и сама. Ще ти дадат едно съвсем тънко тампонче. Работа за секунди.
Най- вероятно искат изследването профилактично- против ВБИ. Изследват чревната флора за патогенни микроорганизми- Шигела, Салмонела.

# 2
  • Мнения: 9 894
хахах, а не е ли по-добре да ти бръкнат леко, отколкото ти да си заделяш в бурканче? Simple Smile Второто ми се вижда по-гнъсничко Simple Smile
няма да се навият.

# 3
Ами на мен не са ми правили.Може би навсякаде е различно.Сигурно не е приятно,но нека мисълта ,че е за доброто на бебчо те успокоява.Успех и леко раждане.

# 4
  • Мнения: 7 640
в някои болници го искат, в други -не. Обикновено ти дават оттам непрозрачно шишенце, като ти дойде музата да "заделиш" малко и да го занесеш в лабораторията.

# 5
  • Мнения: 148
Доколкото зная изследването е задължително за всички бременни преди раждане. Доста е гадничко. Ох само като си спомня и настръхвам.... но се преживява в интерес на бебо.

# 6
  • Мнения: 5 299
В родилното(тук в Русе) се иска задължително, и ако нямаш такова изследване те оставят  в изолатора, където раждат циганките. Аз лично носих "материал"-а в малко шишенце Laughing

# 7
  • Мнения: 2 807
На мен не са ми искали  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 467
Аз сама си го "взех" след като помолих учтиво  Wink Не е толкова страшно и не боли Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 737
На мен ми го възложиха за "домашно" - дадоха ми стерилна туфичка и трябваше да си взема сама пробичка, която да занеса на следващата консултация. Не е чак толкова гадно, преживява се!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Честно казано, взимането на вагиналния секрет на мен ми беше по-неприятно от аналния...Изобщо не боли и наистина е много по-добре да ти вземат с туфичка, отколкото да си носиш в бурканче, става за секунди направо

# 11
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На мен не са ми искали  Grinning


И на мен не са

# 12
  • Мнения: 46 438
Според мен трябва да е задължително за всяка болница Wink
На мен ми искаха, но никой не е и намеквал да ми бърка някъде  Naughty дадоха ми от болницата едно контейнерче като тези за стерилната урина, в което имаше нещо като лъжичка и си го взимаш вкъщи, вършиш си работата, "гребваш" с лъжичката и слагаш в контейнерчето  Wink

# 13
  • Мнения: 1 031
И на мен ми дадоха туфичка та сама си го взех, нито е гадно, нито е болезнено и наистина става за секунда  Simple Smile
Да кажа, че и според мен трябва всяка болница да го иска, задължително. Все пак трябва да се предпази родилно отделение от инфекции.

Общи условия

Активация на акаунт