Как опазвате децата си от "набезите" на случайни хора?

  • 2 565
  • 60
  •   1
Отговори
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Може да ви се види странно заглавието на темата,но ето какво ми се случи днес:
По принцип детето ми е много общително и "не дели",както казват старите баби-радва се на абсолютно всеки,който му обърне внимание.Свикинала съм с това и досега винаги съм намирала начин да "отклоня тактично нападателите" Grinning.Но днес просто не издържах....
Докато говорех по телефона и се гласях да да се прибирам вече  с детето,мина съседка,с която само се поздравяваме и която за секунди просто си навря огромната глава в количкта и започна да обсипва с целувки по лицето детето ми Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil,който пък с нищо не показа че е недоволен.Аз изгубих контрол и вдигнах страхотен скандал,наизкачаха клюкарките по терасите Close,а онемялата съседка на каза гък и се прибра.На мен ми идеше просто smile3511.На всичкото отгоре като се прибрах разтрепрана у дома и разках на мъжа ми,той ми каза да й се "извиня и обясня тактично,че тя и без туй била комплексирана,защото е пълничка...."
Сега вълна от смесени чувства се надига в мен-гняв и съжаление,че реагирах така остро-все пак тя му се радваше.....но не трябваше да използва момента,че говоря по телефона........
Ох,много дълго стана.Благодаря че ме изчетохте.Ще се радвам и ако гласувате,за да разбера аз ли съм единствената "параноичка" Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз по принцип съм "мека Мара" и рядко крещя на луди хора, но една бабичка ме побърка. Аз си чакам рейса с малката и тази луда и непозната почва да я гъделичка по крачето, а почти беше заспало детето (като и се спи си дърпа ушите и се кокори все едно вижда за последно). Аз така се разкрещях, че после само мрънкаше и ме гледаше като насрана тъпата овца. Иначе или дърпам количката на страни и говоря или просто казвам здравей и отминавам!

# 2
  • Мнения: 138
смятам че правилно си постъпила . аз също много се ядосвам когато познати които не са ми толкова близки  се държат така със сина ми . може да му се радва и без да го целува .Така че не се чувствай виновна .

# 3
  • Мнения: 5 299
Досега не ми се е случвало непознати хора чак да се навират в количката newsm78 Но така или иначе не съм скандалджийка и не бих могла да се развикам и т. н. Най-вероятно ще се вбеся ужасно много,ще взема детето в мен или нещо такова да отклоня вниманието на досадниците, но ще си затрая Sick

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля, че си реагирала твърде остро Rolling EyesНе е много приятно наистина да ти лигавят детето почти непознати хора, но чак пък луд скандал за такова нещо...Може би е хубаво другия път като се засечете да й се извиниш и да обясниш, че не е нищо лично, просто не обичаш така да се завират в детенцето и си била нещо изнервена и затова така..нали се сещаш, завърти малко работата.Не е хубаво да се конфронтираш с хората, с които живееш/освен ако не са пълни катили де Wink/Все пак - не знаеш кога може да се наложи да търсиш помощ от този човек, животът е шарен..Може пък на него да му потрябва помощ, а като веднъж си го отрязал, да не посмее да те потърси...Гадно е така....Аз поне бих се чувствала гадно Sad

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Дай като има комплекси, че е дебела да й е разрешено да си навира дебелата физиономия и да стряска и другите със себе си.  #Cussing out
Не мога да го разбера това-аз не гледам чужди бебета в колички, не ги пипам, не ща да ги вземам-преди и сега. Обикновено давам заден с количката, не искам да ми пипат детето, камо ли да му се навират-нали затова е количката, иначе щяхме да ги караме бебетата върху открити плоскости, че всеки да ги пипа за собствен кеф.

# 6
  • Мнения: 198
И аз бих реагирала по същия начин  Peace

Някои хора не се усещат  Close   Twisted Evil

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Истината е че аз не очаквах да реагирам така,но в един момент просто излязох извън себе си. Sad.Нека му се порадва,ама с дума,физиономия,нещо такова приемам.То наистина са изкушаващи малките деца,ама това ми дойде в повече.Лошото е че тя не разбра защо Rolling Eyes.Като я видя,ако не избяга,ще и обясня че не ми е приятно....ама дотогава трябва наистина да ми мине Close

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
Гласувах с "Измислям си някаква оправдателна причина,за да не се "радва"толкова отблизо на детето ми",но понякога реагирам остро.В твоя случай май щах да реагирам строго   #Cussing out

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Дай като има комплекси, че е дебела да й е разрешено да си навира дебелата физиономия и да стряска и другите със себе си.  #Cussing out

Доколкото разбрах, детенцето не се е стреснало, нито уплашило, разплакало или нещо такова...Разбира се, въпрос на възпитание е да не млящиш хорските бебета Crazy, но аз друго исках да питам - какво против пълните хора имаш, че така грубо си се изказала по адрес на въпросната личност ShockedКато се има предвид, че в мамешките форуми половината посетители са с наднормено тегло.... Mr. Green

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Дай като има комплекси, че е дебела да й е разрешено да си навира дебелата физиономия и да стряска и другите със себе си.  #Cussing out

Доколкото разбрах, детенцето не се е стреснало, нито уплашило, разплакало или нещо такова...Разбира се, въпрос на възпитание е да не млящиш хорските бебета Crazy, но аз друго исках да питам - какво против пълните хора имаш, че така грубо си се изказала по адрес на въпросната личност ShockedКато се има предвид, че в мамешките форуми половината посетители са с наднормено тегло.... Mr. Green
Не,не се стресна или уплаши,проблемът не е "във вашия телевизор",а в мен Mr. Green

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Всеки си ма фобии от нещо, с което не се оправдавам, но и не виждам особена причина да тръгна да обяснявам (грубо казано това си е мой комплекс  Mr. Green Mr. Green)
Подразни ме причината-била малко дебеличка и имала комплекс, затова трябвало майката да се извини. Не виждам никаква връзка или освен да оставим всеки с комплекс да върши, каквото му е на сърце, за да не му влошаваме комплекса.
А това, че повечето форумки са евентуално с наднормено тегло не означава, че сме на едно мнение за всичко. Старая се да се сдържам, тъй като вече имаше около поне 3 теми с по 10-15 страници търканици.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Подразни ме причината-била малко дебеличка и имала комплекс, затова трябвало майката да се извини.

Ами аз не го разбрах така.Може би мъжът й е имал предвид да се извини, не защото е дебеличка, а защото иманно поради комплекса си е нещастна жената, та да не я прави  допълнително нещастна със скандали...Както и да е Wink
Абе нормално ли е един час след полунощ да тълкувам какво бил казал на съ-форумка мъжът по повод някаква комшийка newsm78Не ми се вижда нормално Thinking

# 13
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Хей,момичета,моля ви. Peace.Не искам да ставам повод за "стрелички" Mr. Green

# 14
  • Мнения: 264
В интерес на истината мислех че само аз съм ку-ку!
Абе все се чудех аз ли си фантазирам или наистина повечето хора, що се отнася до малки деца, не са никак съобразителни.
Най-мразя някой да ми се метне на количката и да почне да пипа беба по ръцете без да се светне че преди да пипне беба е пипал хиляди глупости (дръжки, пари - едни от най мръсните неща) и че после беба я лапа тая ръчичка.... Ама и аз съм си виновна - толкова съм тиха че незнам какво трябва да стане че да се развикам или да се тросна на някого. Мирно и тихо вадя мокрите кърпички от чантата и почиствам ръчичките след това. Иначе има такива дето виждат че беба спи и почват да я ръчкат .... или пък да викат, пляскат или крештят около количката ...абе луди хора. И аз ли съм била такава преди да родя?!  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт