Дивани от еко-кожа

  • 10 885
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 338
Харесахме си диван от еко-кожа в COMO.Струва ми се лесен за почистване с малки деца, които не пазят , но се страхувам кожата да не се олющи много бързо. Моля за впечатления от някой, който ползва подобен.

# 1
  • Мнения: 3 641
За Комо не мога да напиша нищо хубаво за съжаление. Аз ще ти препоръчма от естестена кожа, малко по-вече паричк и,но си струва Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 338
За Комо не мога да напиша нищо хубаво за съжаление. Аз ще ти препоръчма от естестена кожа, малко по-вече паричк и,но си струва Hug
Доста повече парички  Rolling Eyes , а и с двамата бандити в къщи ще се превърна в падарин на дивана...

# 3
  • Мнения: 1 085
Както знаем, няма нищо вечно. По - добре вземи гарнитура на която цялата дамаска се сваля и се пере. И збери цвят, който носи на лекета и мръсотия. Това е спасението когато си с малки деца. Като поотраснат, ушиваш нова дамаска и готово. Кожените дивани лепнат като седнеш и непрекъснато трябва да си с парцала, защото всяка прашинка се вижда.

# 4
  • Мнения: 8 999
По принцип еко-кожата е доста неустойчива. Нашият диван е тапициран само на гърба и на подлакътниците с такава и вече забелязвам, че при шевовете се е поизтъркало. Само на две години е!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 984
Имам 2 дивана от Комо, еко кожа, гръб - естествена, на 3 години. Не са мръднали. Единствената забележка, за която сама съм допринесла, е че единият беше залепен до прозореца, а стаята е южна и 2 лета го печеше ужасно слънце. И на 1-2 места кожата не стои толкова лъскава.
Почистват се мн. лесно, много съм доволна от тях. Веднъж счупих червен лак, диванът беше още нов, чистих го с ацетон, кожата не мръдна.
Коментирам нещо, силно подобно на това: http://www.como.bg/living-room/couch/3set-peppone.html

Внимавай, ако кожата е светла. Имах столове в кухнята, бяла кожа, единият от които пострада от мастило на пазарска торбичка. Там не можа да се изчисти. Преди 2 седмици смених столовете, колкото и да ми беше мъчно.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 338
И аз от това се опасявам - дане се развалят за 1-2 години. Но пък всички офис -столове са от такава кожа. Хората по офисите нито ги чистят постоянно , нито ги жалят, а почти не съм виждала съсипан такъв стол.  Thinking

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Тя пък естествената кожа иска грижа. Изкуственяка поне няма да му трепериш. Както е казала милинка , само ги пази от пряка слънчева светлина и си вземи такава с гаранция, със сигурност е по-качествена(седи една по-мека и не толкова лъскава, виждала съм такива немски дивани от еко кожа с гаранция на кожата 2 или 3г)

# 8
  • Мнения: 970
Тя пък естествената кожа иска грижа. Изкуственяка поне няма да му трепериш. Както е казала милинка , само ги пази от пряка слънчева светлина и си вземи такава с гаранция, със сигурност е по-качествена(седи една по-мека и не толкова лъскава, виждала съм такива немски дивани от еко кожа с гаранция на кожата 2 или 3г)


Нашият диван е от еко кожа -немски не мога да дам все още отзиви Embarassed
В магазина ни казаха с дамаска-2 години гаранция
                                    с еко кожа -5 години
                                    с естественна кожа- 10 години
Какво да му мисля 5 години и нов ще вземем Hug

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
А така, аз си взех естествена кожа, че напипах страхотен диван на страхотна цена(мостра, последна  Mr. Green ), но иначе се бях насочила към еко кожа и аз. Точно тия немските с гаранция си бях заплюла.

# 10
  • Мнения: 366
Ние имаме диван и фотьойли от еко-кожа и мога да кажа, че съм много доволна. В началото и аз имах резерви, но вече 5 год. ги ползваме и не са мръднали. Като се има впредвит, че са и светъл цвят. Ние сме  от хората ,който по принцип не пазим, но  се почистват много лесно. Минавам ги с един парцал с вода и прах за пране, или друг препарат и светват.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 338
Благодаря ви!  bouquet Разбира се естествената кожа е друго, но за сега не и е дошъл момента у дома. Тези много ни харесаха-семпли и изчистени от излишни неща. Може би ще ги вземем след тези коментари!  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 338
А така, аз си взех естествена кожа, че напипах страхотен диван на страхотна цена(мостра, последна  Mr. Green ), но иначе се бях насочила към еко кожа и аз. Точно тия немските с гаранция си бях заплюла.
Честито! Да си го ползвате със здраве и радост! Grinning

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Мерси, мерси за пожеланията, от всичко най съм доволна, че се чисти само с влажна кърпа и изглежда страхотно. Да ти кажа незнам с времето, но единствената разлика между естествена кожа (качествена) и естествената кожа е в мекотата, а и естествената трябвало всяка година да се маже с един специален препарат, докато изкуствената сама се гледа.  Wink  

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
И аз в къщи съм със еко кожа столове и холна гарнитура и съм много доволна почиствам с доместос и светват.

Общи условия

Активация на акаунт