Вода или само кърма?

  • 3 260
  • 81
  •   1
Отговори

Анкета

Ще давате ли вода на вешето малко бебе?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 30 юни 2009, 17:43

  • Мнения: 8
Ще давате ли вода на вешето малко бебе?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Ще давате ли вода на вешето малко бебе?

Заглавието на темата не е добре.
Вода не давам.

# 2
  • Мнения: 46 437
Моето вече не е малко, но не давах до захранването. Слд това започнах да предлагам, пропи чак на 1г. и 3-4 м.

# 3
  • Мнения: 5 026
Предлагала съм, но започна да пие след 4м.
Сега пак ще предлагам-ако иска,ще пие.

# 4
  • Мнения: 2 197
Давала съм и вода от първия и ден. Първо, защото тя харесва вода (и до днес). Второ защото за мен беше правилно след като се нахрани да си изплакне устата посредством пиенето на вода. И не на последно място - когато навън е 35о водата е жизнено необходима за всеки организъм, включително и за малкото бебе.
Въпроса е неудачен, защото децата са различни. някои пият вода, някои - не. Не мисля, че застъпваното мнение, че кърмата е достатъчна за бебето е правилно. Това е моето мнение и така съм си гледала детето. В интерес на истината познавам деца, които не консумират изобщо вода, а само сокове. Познавам и възрастни, които не консумират вода. Дали е правилно или не всеки решава за себе си.

# 5
  • Мнения: 180
Аз давам вода откакто се е родила дъщеря ми ...  Peace

# 6
  • Мнения: 10 982
Не съм давала вода, пропи я след годинката.

# 7
  • Мнения: 2 334
Давам вода на дъщеря ми от както се е родила  Peace

# 8
  • Мнения: 488
Направих своя информиран избор да НЕ давам вода,кърмех изключително , на поискване...Захраних на 7 и започнах да предлагам...Все още ползва водата само за миене  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 521
Давам от време на време и той си пийва от време на време

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не давах вода. И сокове не давах. Просто един ден /беше на 10-11 месеца/ той хвана чашата на кака си и разбрах, че му е време.
Едно кърмено на поискване бебе няма как да се обезводни, ако е добре нахранено. Дори в 40 градусови жеги.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 381
На каката съм давала в началото вода, защото така ми казваха. След прочитане на малко повече инфо, престанах да я предлагам.
С малкия - докато беше само на кърма, до началото на захранването, не съм предлагала вода.

# 12
  • Мнения: 8 242
Не съм давала вода и пак не бих Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 290
До започване на захранването - на 6 месеца - вода не съм давала.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 049
Моята логика беше, че съм длъжна да предложа, пък детето ще си реши да пие или не. Ами детето реши да не пие  hahaha, пийвал е по 2-3 глътки, докато се усети, че това не е като онова и толкоз.
Сега даже не знае за какво слъжи биберона, ползва го за дъвкалка. Взех да му предлагам чашка с мек накрайник в жегите, та поне мъничко да влезе и в устата, освен разлятото по брадата  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт