HPV-Лечение и тълкуване на резултати...

  • 16 510
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Писала съм и други теми по въпроса,някои може и да помнят.Но тази тема,ще ми е най-полезна и най-пълна,откъм информация,защото доскоро дори не знаех с точност какво ми е.
От 2 месеца се занимавам с изследвания и мълчание от страна на АГ-то ми.След 2-рата цитонамазка (преди която минах 14 дневно лечение с Бетадин за ''изчистване на картината''),разбрах,че всъщност съм 3-та група ПАП.В деня,в който ми го каза,ми взе секрет и ме прати в една лаборатория да си го занеса,за ДНК анализ на HPV.Лабораторията е ''Хронолаб''.В Пловдив.Вчера си взех резултата и той е следния :референтни стойности за (+) резултат 1.0,моите са 122.29.Питах лаборантката точно за какво иде реч,защото гинеколога ми почти нищо не ми е казал.Каза само,че ще правим колпоскопия в сряда,но му трябва първо това изследване.
Момичето в лабораторията ми каза,че моя резултат бил сравнително добър,но със сигурност говорим за инфекция с човешкия папилома вирус.
Искам да попитам точно какво значи този резултат?Някой минал ли е през подобно нещо?Как се лекува този вирус?Има ли оперативна намеса или е локално?Това,което намерих из интернет,отговори частично на въпросите ми.Иска ми се да имам инфо от жени,минали през това.
И изобщо този вирус лечим ли е напълно или се ''връща'' след време?Колпоскопията боли ли,какво е усещането?Защото от това,което четох за нея ми изглежда доста неприятна процедура....
С една дума,бих била благодарна,ако ми пишат жени,които в даден етап от живота си са лекували HPV,защото ми е тъмна Индия и само глупости си мисля....
Много благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 057
Преди десетина години ми откриха HPV. Направихме колпоскопия, не болеше но беше неприятно. Резултатите бяха добри. Не си спомням да съм се лекувала, но ходех на преглед два пъти в годината. По някое време ми се появи "раничка на шийката на матката", която според цитонамазката беше ПАП ІІІD. След раждането на първото дете я следих две години, но не се подобри и гинекологът ми я изгори. Засега нямам проблеми.

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 22:31 от Lukasa

# 2
  • Мнения: 2 011
През 2000г  ме оперираха. Резултат от ПАП = 3 б гр. Щама на HPV беше 16 или 18 - който води до карцином. Баща ми  е гинеколог и не се съгласи  веднага  на операцията. Започнахме локално лечение ( инжекционно ) с Интерферони за да се стимулира организма да се пребори. е, не успяха защото измененията баха в цервикалния канал. Наложи се ампутация по метода на Щурмдорф.
Аз съм от Пловдив - ако искаш повече подробности - ще отговоря на всички твои въпроси на лични !!!  Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
stelsi77,писах ти!
Благодаря и на двете ви!

# 4
  • Мнения: 2 011
Колпоскопията не боли.
Влагалището се намазва с оцетна киселина ( оцет) и се наблюдава с въпросния уред Колпоскоп - Ако има изменени клетки те се виждат защото са оцветени различно ( наблюдават се на синя светлина) . НЕ БОЛИ ( но не казвам че е приятно)
БОЛИ - БИОПСИЯТА - поне мен ме боля много - изрязва се част от  изменената тъкан и се праща на Хистологично изследване за да се установи степента на изменение!
Надявам се, че бях полезна !   bouquet

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Много благодаря за конкретния отговор,особено този на лични!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 011
Много благодаря за конкретния отговор,особено този на лични!  bouquet
Моля, на разположение съм !  Peace Уведомявай ни какво се случва !
Късмет   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1
ЗДРАВЕЙТЕ! РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ЦИТОНАМАЗКАТА МИ Е III Б.ЛЕКАРЯТ МИ ПРЕПОРЪЧВА ДА НАПРАВИМ КОНИЗАЦИЯ И ЧАК ТОГАВА БИОПСИЯ,ПОНЕЖЕ ВЕЧЕ СЪМ РАЖДАЛА .НЯКОЙ ПРОБВАЛ ЛИ Е С АЛТЕРНАТИВЕН МЕТОД НА ЛЕЧЕНИЕ -НАПРИМЕР С ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАНЕ
 newsm78

# 8
  • Мнения: 1 984
ЗДРАВЕЙТЕ! РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ЦИТОНАМАЗКАТА МИ Е III Б.ЛЕКАРЯТ МИ ПРЕПОРЪЧВА ДА НАПРАВИМ КОНИЗАЦИЯ И ЧАК ТОГАВА БИОПСИЯ,ПОНЕЖЕ ВЕЧЕ СЪМ РАЖДАЛА .НЯКОЙ ПРОБВАЛ ЛИ Е С АЛТЕРНАТИВЕН МЕТОД НА ЛЕЧЕНИЕ -НАПРИМЕР С ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАНЕ
 newsm78
много жени са пробвали. доста от тях не са между живите. изследване за хпв искайте. и решете ще имате ли други деца.

# 9
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
ЗДРАВЕЙТЕ! РЕЗУЛТАТЪТ ОТ ЦИТОНАМАЗКАТА МИ Е III Б.ЛЕКАРЯТ МИ ПРЕПОРЪЧВА ДА НАПРАВИМ КОНИЗАЦИЯ И ЧАК ТОГАВА БИОПСИЯ,ПОНЕЖЕ ВЕЧЕ СЪМ РАЖДАЛА .НЯКОЙ ПРОБВАЛ ЛИ Е С АЛТЕРНАТИВЕН МЕТОД НА ЛЕЧЕНИЕ -НАПРИМЕР С ЛЕЧЕБНО ГЛАДУВАНЕ
 newsm78



Странно на мен първо ми направиха биопсия и на база получени резултати от нея конизация.

Общи условия

Активация на акаунт