Конюктивит - дайте съвет

  • 3 421
  • 14
  •   1
Отговори
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Днес сутринта се събуждам и гледам че намалкия му е залепнало едното око  Rolling Eyes Предполагам е кнюктивит , от дни има лека хрема и винаги държи да си бърше сополките сам предполагам е замърсил оченцето си така  Rolling Eyes т.е. силно сенадявам конюктивита да не е инфекциозен  Praynig
Чакам удобно време(тъй като е неделя) и ще де обадя на педиатърката а утре ще го заведем и при нея.
Кажете ми с какво да му промивам оченцата  Rolling Eyes ?


Благодаря ви  Hug

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 704
за сега с преварена вода но най добре иди на лекар да изпише капки

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
за сега с преварена вода но най добре иди на лекар да изпише капки
Ох да , знам ....
ама пусто днес е неделя и чакам само да стана 9:30 ч и ще звънна на педито


Чувала съм че се правят промивки с борова вода а ?!  Rolling Eyes

# 3
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ще се побъркам докато стане удобно време да се обадя на педито  Rolling Eyes Иде ми сега да отида до аптеката и да купя капки против конюктивит  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 31 май 2009, 08:13 от Desss

# 4
  • софия
  • Мнения: 757
Според мен педи веднага ще Ви изпише капки. Но ако държиш да изчакаш мнението и, промий оченцето с преварена вода.
Пиши , след като и се обадиш

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Обадих се  Simple Smile

Препоръча ми мехлем/капки Фуситалмик

# 6
  • Мнения: 556
Аз бих те посъветвала да си купиш сребърна вода и ако ,  не дай боже, и друг път ти се наложи да промиваш на първо време оченцата с нея. В темата за сребърната вода доста майки споделиха, че само с нея са лекували конюнктивит

# 7
  • Мнения: 801
При нас това е често явление при хрема, отиди най- добре при очен. Заразно е, третира се с капки за очи. При различни видове бактерии, някой капки са ефикасни, други не. Важно е да спазиш срока от 5 дни, иначе бактериите могат да станат резистентни и положението да стане хронично.
За да ги приеме детето, сипи вода или физиологичен разтвор в подобно шишенце и първо капни на себе си. След това детето се съгласява доброволно на процедурата.
Ползвайте еднократни салфетки, а не хавлии при миене на лицето. Забърсвай от външния ъгъл, към вътрешния ъгъл.

# 8
  • Мнения: 1 484
Обадих се  Simple Smile

Препоръча ми мехлем/капки Фуситалмик
Така  по  телефона  ли  ти  ги  изписа,без  да  е  видяла  детето.Според мен идете  на  офталмолог  той  най  добре  ще  те  посъветва  и  ще  изпише  лечение.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Така  по  телефона  ли  ти  ги  изписа,без  да  е  видяла  детето.Според мен идете  на  офталмолог  той  най  добре  ще  те  посъветва  и  ще  изпише  лечение.

Днес е неделя , не е в София. Утре сутринта малкия ще е при нея  за преглед Simple Smile
Все пак до тогава трябва де се вземат мерки нали така  Wink много неприятно нещо е този конюктивит  Confused само с промивки няма как просто .

# 10
  • Мнения: 1 484
Конюнктивитът  е  много  упорит.Най  добре  да  се  вземе  посявка  да може  да  се  разбере  точно  с  какво  ще  се  лекува.Колкото  по  скоро  го  прегледат  ,толкова  по  добре.Внимавай  да не  стане  хроничен.Съпругът  ми  така  си пати , та  после  не  можа  2  месеца  да  се  излекува.Успех  и   бързо  да  оздравявате.

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
kiki06 Peace



Аз бих те посъветвала да си купиш сребърна вода и ако ,  не дай боже, и друг път ти се наложи да промиваш на първо време оченцата с нея. В темата за сребърната вода доста майки споделиха, че само с нея са лекували конюнктивит

Много съм чела за сребърната вода преди 1 год даже самата аз ползвах  Peace

Добре че ми напомни ,още днес  ще взема  Hug
А утре сутрин при педито на преглед.




Вс. ще е ок  Hug ще пиша

# 12
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ох мамчета  Rolling Eyes кажете ми при вашите дечица за колко време мина/отшумя конюктивита ?!

Днес е трети ден и имам чуството че няма никакво подобрение  при моето слънчице Cry

# 13
  • Мнения: 390
Ами, с АБ капки, до 3 дена се очаква секретите да поизчезнат.
Ние имахме съвсем скоро, оправихме го с хомеопатия. Даде Х някакви капки за дренаж и до 1 седм се оправи, изтече просто.
Каза само с преварена вода или лайка може да се почистват секретите.

Но ако не прибягваш до Х, май ще трябват АБ капки, тобрекс или други, това твойто не знам какво е.

# 14
  • Мнения: 1 181
при нас за 3-4 дена се пооправя. Изкара обаче един конюнктивит миналата година, цяла седмица с капки окото беше залепнало и не може да се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт