И аз имам проблем с детската градина....

  • 999
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 570
Синът ми е във втора група. Едната им "госпожа" е пенсионерка, но за да не си изгубела 6 заплати реши да остане на работа още една учебна година/настоящата/. Всичко до тук чудесно, изключвам постоянното главоболие, сърцебиене, високо кръвно и разширени вени на въпросната, но....от 9 месеца работни, тя около 5 е в болнични и отпуски.
Та ...да не се отплесвам с роман...мисълта ми е....
юни, юли и август болната няма да е на работа, по не знам какви причини /от 20 април е в болнични, за майка си/. Няма заместващ учител. Ще викнат пенсионерка, която я заместваше и миналата година и имахме проблеми с нея. Искам да се оплача, но не знам реда - от къде да почна и как да се формулирам. Има ли начин да кажем на директорката, че искаме в тази група да влезе нормален учител, който да ги поеме от това положение.
А ...и искам да попитам....има ли някакви норми - какво трябва да са научили децата до края на втора група, примерно, къде мога да ги видя, дали мога да проверя дедцата дали са ги изпълники, кво точно са научили?
Извинявайте за многото въпроси, но всяка информация би ми била полезна.

# 1
  • Мнения: 4 300
На прима виста се сещам само, че ако болничните й надвишават 6 мес за една година трябва да се трудоустрои и предполагам с този аргумент може да искате назначаването на друга постоянна бройка.
Но това си е само теорретично.

# 2
  • Мнения: 1 085
И аз се интересувам. Много често едната ни учителка отсъства и я замества пенсионерка от която детето се страхува и се напикава.

За да провериш как е детето с материала, поискай тетрадките, които са за заниманията в групата. Аз лично смятам да си ги взема и да попълним пропуските през лятото.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 570
И аз се интересувам. Много често едната ни учителка отсъства и я замества пенсионерка от която детето се страхува и се напикава.

За да провериш как е детето с материала, поискай тетрадките, които са за заниманията в групата. Аз лично смятам да си ги взема и да попълним пропуските през лятото.

Да не би Андрова да е заместничка? При нас е тя, всички деца се страхуват от нея, имаме проблеми цялата група. А за тетрадките - те все ми ги връщат почти нови, без 20тина листа. Аз хубаво ще попълня пропуските, ама си има уредено някъде кво трябва да са научили за всяка група, после им правят характеристиките.
Уф, явно проблемът не е само при нас, ще звънна на една позната директорка днес, да ми каже кво и къде....

# 4
  • Мнения: 1 085
Не е Андрова, но когато въпросната госпожа е на смяна има по 5 напикани деца. Какво ги прави тая жена, не знам, но явно не само моето дете се страхува от нея.

Колкото до учебният материал, аз отдавна се примирих че на тях не мога да разчитам.

# 5
  • Мнения: 413
почти към всяка система има тестови задачи, по тях можеш да провериш какво трябва горе-долу да знае детето в края на годината

# 6
  • София
  • Мнения: 4 570
почти към всяка система има тестови задачи, по тях можеш да провериш какво трябва горе-долу да знае детето в края на годината
Към коя система? Къде да я видя и как да проверя?

# 7
  • Мнения: 2 018
Има ли начин да кажем на директорката, че искаме в тази група да влезе нормален учител, който да ги поеме от това положение.

Говорили ли сте с директорката? В тази криза, сигурна съм, ще има желаещи млади педагози за длъжността.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 570
Има ли начин да кажем на директорката, че искаме в тази група да влезе нормален учител, който да ги поеме от това положение.

Говорили ли сте с директорката? В тази криза, сигурна съм, ще има желаещи млади педагози за длъжността.  Peace

Няма да назначат постоянен човек, докато пенсионерката не напусне. Иначе желаещи едва ли липсват.....
Благодаря ви. От днес имаме учител, заместващ, най-важното, че не е лудата.

Общи условия

Активация на акаунт