Късна овулация и престаряла яйцеклетка!

  • 3 671
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте момичета повечето от вас знаят историята ми.Свързах се с лекарката ми, каза ми че причината за абортите ми е:  късна овулация и  яйцеклетка е престаряла, но се опложда.Има доста време до прегледа, когато ще говорим повече, но не знам какво да си мисля  Sad рових се из нета нищо не намерих.Някои имал ли е подобен проблем? пишете!Благодаря ви  Hug

# 1
  • Мнения: 335
Синеочке,на кой ден ти е овулацията?Колко дни ти е цикълът?Как решиха,че яйцеклетката ти е "престаряла"?
Според моя гинеколог може би това е проблемът (или един от проблемите) при мен, според генетичката единствено при ин-витро може да се съди за качество. Така и не получих отговор.
Моля,ако някой е наясно да пише. Hug

# 2
  • Мнения: 104
Здравей при последната ми бременност забременях един ден преди цикъла и затова лекарката така смята,понеже всички изследвания са ми наред.Никои ли не имал подобен проблем  Sad и в нета няма нищо  Sad не знам какво да си мисля.Дано някои пише нещо по темата!

# 3
  • Мнения: 117
Мила, преди 2 месеца аз имах късна овулация, на 35 ден, след това имах положителен тест за бременност, но ми закъсня 2 дни и ми дойде и аз си помислих, че оплождането не е било качествено заради късната овулация и евентуално презряла яйциклетка. Иначе имам едно дете, когато забременях с него беше в един период, в който нямах 3 месеца цикъл!!! Просто си бях дала почивка от лекари и лекарства, та тогава кога ми е било овуто и какво се е случило никой не разбра.  Тя моята история едва ли ти помага много, но реших да я споделя. А забравих да кажа, че имам още една бременност, пак след два месеца без цикъл, миналото лято се случи, но ме тръшна един жесток грип в 12 седмица и за съжаление сърдечната дейност спря и загубих бебето. И сега съм спряла ходенето по лекари и тъпкане с каквито и да било лекарства, защото при мен всички е ... на обратно на правилата в медицината.  Моля се чудото пак да стане... Успех от мен!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 126
Забременях след като всеки месец съм ходила на фоликулометрия.Качествена яйцеклетка се отделя при размер на фоликула от 18 до 22 мм.Това, разбира се е ориентировъчно.По скоро е правило в гинекологията, но реално дали е вярно, наистина може да се разбере само при инвитро.При по-голям размер на фоликула също е възможно да настъпи бременност, но доколкото съм се информирала при често повтарящи се аборти се правят допълнителни изследвания.Странно ми етова с престарялата яйцеклетка.Моят гинеколог никога не е употребявал подобен израз.Куха яйцеклетка да, но престаряла newsm78.При фоликулометрията освен размерът на фоликула се мери и дебелината на лигавицата.Ако е по тънка от 9мм добре е да се пие прогистеронов препарат за улесняване на имплантацията.

Общи условия

Активация на акаунт