Zdraveite,

  • 924
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Eto i moqta "prisada"-predi 5 godini mi e otstranen miomen vazel,pri koeto mi zapaziha matka i qichnici.Godina sled operacciqta se poqvi edno obrazovanie nad samiq shev(lekarite v moq grad kazaha che e herniq).V nachaloto ne mi sazdavashe problem do predi 20 dni.Prez tova vreme tova obrazovanie rasteshe i zapochna da me boli pri dopir.Tragnah po lekari (v drug grad),praviha mi izsledvaniq ,KAT i YZD-okaza se masiven tumor v retroperitoneuma vlqvo.Prieha  me za operaciq,otstraniha tumora i v epikrizata mi pishe:XP-Endometriosis i nishto poveche.Predstoi mi lechenie ot  13.06 s Zoladex 3.6mg 6 meseca.no sam pritesnena.Problemat e v tova c,che az ne sam saglasna s diagnozata.Chetoh mnogo iz forumite a i literatura za simptomite na bolesta.Az nqmam nito edin ot tqh-imam normalna menstruaciq,nikakvi bolki,a i malko mi e kasnichko za vtoro dete.I sega sam na krastopat-dali da pochvam lechenieto  ili ne,zashtoto zoladexsa ima mnogo stranichni deistviq.Oshte poveche che moqt lichen ginekolog ne e saglasen s diagnozata i samoto lechenie ,naznacheno mi ot hirurga.Iskam da pitam dali e vazmojna poqva na endometiza bez simptomite opisani ot vas

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Ендометриозата се доказва с резултат от хистологичен материал. Също така е и видима с обикновено око при самата операция.Ендометриозата е коварна болест защото в повечето случаи протича без абсолютно никакви симптоми. Ако се колебаеш относно диагнозата вземи си всички епикризи и  резултати от изследвания и потърси второ мнение на акушер-гинеколог.
Не се притеснявай относно лечението , издържа се а и страничните ефекти на инжекцията не са толкова силни и непоносими. Също така можеш да смениш Zoladex със Decapeptyl  например за да не ти се поставя Золадекс в корема. Декапептил се поставямалко по-ниско от кръста и е по-комфортно.

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
kassidi моля те пиши на кирилица - трудно се чете така,има кредор горе в дясно до "изход".

Общи условия

Активация на акаунт