за майки с три и повече раждания

  • 1 123
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте! Бих искала да попитам жените,които са раждали повече от два пъти как биха определили болката ,в сравнение с първите две раждания.Питам, защото имам две раждания и едно дете...Първото раждане мина много бързо и безболезнено а второто не мислех, че ще го издържа.Надявам се някой ден да имам още едно дете но ако ражданията Бих искала давървят в такава прогресия,направо се плаша.Бих искала да попитам майките с три и повече деца ,които са раждали по естествен път как вървят ражданията след второто по-лесно или по-трудно.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 11 607
Лично при мен най-леко и най-добро бе второто ми раждане....

По въпроса - смятам,че всичко е твърде индивидуално...Само мога да кажа,че след третото раждане матката ми се прибра по-болезнено.

Успех и кураж!

# 2
  • Мнения: 467
Не мога да ти помогна, защото съм само с две. Но, точно като при теб, второто беше много по-болзнено от първото (за раждания без упойка говоря ?).
Ако обаче имате желание за трето, нека мине малко време, да позабравиш болката.

# 3
  • Мнения: 24
Да, за раждания без упойка

# 4
  • София
  • Мнения: 39 718
И аз съм само с две раждания. И двете без упойка.
1вото ми беше по-болезнено. При второто възстановителният период (прибирането на матката) ми беше по-болезнен.
Акушерките ме уверяваха, че при трето раждане щяло да ме боли повече (свиването на матката).

# 5
  • Мнения: 3 478
И аз съм само с две раждания. И двете без упойка.
1вото ми беше по-болезнено. При второто възстановителният период (прибирането на матката) ми беше по-болезнен.
Акушерките ме уверяваха, че при трето раждане щяло да ме боли повече (свиването на матката).

И при мене по същия начин, включително за прибирането на матката.  Ама не съм се отказала и от "момчето" някой божи ден Mr. Green  Успех Hug

# 6
  • на края на света.....
  • Мнения: 46
Аз имам три раждания и две деца.За нещастие при първото си раждане загубих бебенцето и си останах само с раждането.....След това родих две живи и здрави деца.Третата ми бременност и раждане, които бяха преди близо година бяха най- лесни.Раждането беше супер бързо и лесно. :И въстановяването също беше лесно.Първото ми раждане беше кошмар.Смело напред. Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Първото ми раждане беше най-безболезнено, но след него имах шевове. (Караха ме да напъвам преди да дойдат естествените напъни). Трая около 4 часа.

Второто беше подобно на първото, но без шевове. Трая около 2.45 часа.

Третото беше много бързо, имаше 15 минути много интензивни и болезнени контракции и детето излезе само с два напъна. Шевове нямах. Трая около 1.05 часа.

Матката и трите пъти се прибра бързо. Втория и третия път нямах нужда да вися в болницата след раждането, чувствах се страхотно, исках да се приберем в къщи, но трябваше да потрая три дни. Все пак, като не е първо дете, си наясно как да си го гледаш и като си добре физически ти е досадно да си в затвора, наречен родилен дом и всеки от персонала да те третира като предмет.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Само с две раждания съм, но при мен второто беше по- бързо и безболезнено. Много силно вярвам, че третото просто няма да го усетя  Grinning

# 9
  • Мнения: 2 172
Само с две раждания съм, но при мен второто беше по- бързо и безболезнено. Много силно вярвам, че третото просто няма да го усетя  Grinning

И аз така  Peace

# 10
  • Мнения: 102
При мен първото беше лесно, второто по-лесно, а третото нямах време да го усетя Laughing(от началото на болките до раждането минаха точно час и 15 минути)

# 11
  • Мнения: X
Първото ми раждане беше дълго и болезнено, но спокойно, много дълго и трудно възстановяване. Второто като по учебник - леко, спокойно, безпроблемно, леко възстановяване. Третото - беше предизвикано 3 седмици преди термин, кошмарно дълго , невероятно болезнено и трудно. Много бързо се възстанових след него.

Всичко е индивидуално, правило няма.

# 12
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Само с две раждания съм, но при мен второто беше по- бързо и безболезнено. Много силно вярвам, че третото просто няма да го усетя  Grinning
Все едно аз съм го писала.

# 13
  • Мнения: 3 804
Първото беше болезнено,второто не го усетих,третото пак болезнено.

Общи условия

Активация на акаунт