Кога остаряваме?

  • 2 856
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 044
На определена възраст? С първия бял косъм /както ми подсказа една колежка/? След завършването на училище, след раждането на детето? Или е въпрос на дух, занимания, среда...
Темата ми е продиктувана днес от един разговор с моя връстничка,  с която изглеждаме по различен начин, чувстваме се по различен начин, живеем по различен начин, аз виждам дълги години пред себе си и още деца, а тя  - внуци и край на кариерата.

# 1
  • Мнения: 7 474
Ами ти си го написала-зависи от толкова много неща-начин на живот, обкръжение, работа, доходи и дори това как ти самият се чувстваш. Виждала съм 25 годишни момичета, които са стари и 40 г. млади жени.

# 2
  • Мнения: 9 990
Описаното в първия пост някак ме подрсети.Пример с мен ще дам-раждах децата си "средно млада" Laughing, тепърва се уча, работя и имам бъдеще пред мен.Най-общо.Имам приятелка, която доста млада си роди, детето и-и то за деца готово, нормално е да се готви за баба и друг вид живот някак.И друга една приятелка, която на години е даже по-голяма от нея-тепърва роди първото си дете, за нея тепърва започва майчинството, ще мие дупета.Това при тях до голяма степен определя как се чувстват.Говорила съм и с двете за това. Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 2 840
Няма значение как се чувстваме. Ще ни са да вярваме, че щом ходим по клубове и раждаме деца на 40, сме млади, но не сме. Младостта си има време и то изтича, въпреки козметиките, въпреки себеусещането ни и т.н.
Въпросът е да бъдем в хармония с годините си.

# 4
  • Мнения: 11
Няма значение как се чувстваме. Ще ни са да вярваме, че щом ходим по клубове и раждаме деца на 40, сме млади, но не сме. Младостта си има време и то изтича, въпреки козметиките, въпреки себеусещането ни и т.н.
Въпросът е да бъдем в хармония с годините си.
Това ми хареса.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Когато почувстваме, че сме остарели. За мен този момент не е дошъл, въпреки няколкото бели косъма и новите отговорности.

# 6
  • гр.София
  • Мнения: 380
Когато започнем да мислим, че нищо хубаво не ни предстои, когато спрем да правим планове, когато живеем със спомени за миналото и не се надяваме на нищо в бъдещето, когато престанем да се изненадваме на света около себе си.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 435
Когато спре да ти пука как изглеждаш, значи си остарял!

# 8
  • Мнения: 9 990
Годините са факт, но явно себеусещането е в основата.Дух, занимания и среда не правят 80-годишната баба-млада.Именно това се опитвах да кажа на приятелките ми, с които сме го обсъждали.Както и себеусещането не прави болежките от изхабеното чисто физически тяло по-малки или обратими.
Но пък авторката е сравнила двама души на една и съща възраст, значи въпросът и е насочен май повече към вътрешното усещане, а не възрастовата граница. Thinking

# 9
  • Мнения: 54
А кое ви кара да се чувствате млади ? Някой замислял ли се е ? Може би с напредването на годините се замисляме за малките неща !
Аз вече усещам че годинките образно казано ми чукат на вратата , но някак си не искам да повярвам в това ! Да и аз родих първото си дете доста млада , но второто вече на по- зряла възраст! Записах да уча чак след второто раждане ! Сега имам хубава работа и гледам напред с широко отворени очи и с надежда да напредна в кариерата! Сексът също с годините стана много по-хубав и добър и оценяван за мен ! И определо гладам да грабя с пълни шепи от живота и да се радвам на малките неща и на всяка възможност която ме накара да се усмихна ! Това дали означава , че остарявам ???

# 10
  • Мнения: 9 990
По моя преценка и предвид, че 33г сме младежи още, все още не си.Ама виж, като минеш 40-те няма как да си. ThinkingДори и да се чувстваш силна, жизненя и устремена, вече ще е пречупено през друга призма.

# 11
  • Мнения: 2 175
Ми според мен - остаряването може да се сравни с умората..
Когато умората надделява пред ентусиазмът..не във физически смисъл..
Преситеността, динамиката и липсата на изненади..усещането, че знаеш и предвиждаш всичко..

# 12
  • Мнения: 54
Ооооо определено едно е усещането на 25години , друго е на 30 , и съсвсем различно ще е на 40! Едно време не вярвах в това , но сега вече минавайки през 30-те и устремена към 40-те , разбирам го в пълната му сила!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 980
За мен старостта е преди всичко в главата. Ясно е, че остаряването е физически необратим процес. Но това не пречи да се кефя, когато виждам възрастни хора с младежки и позитивен дух. И обратно - млади жени, затънали до шия в сивота, забравили за себе си, смачкани от ежедневието.
И аз съм 30+, но смятам за важно да запазя позитивната нагласа към живота, защото в противен случай ще се превърна в ментална старица. Simple Smile

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Има една будистка приказка "Умираме с всяко вдишване"  (извинявам се ако не съм го казала правилно), но смисъла е този...остаряваме постоянно.
Ако питам баба ми, тя ще каже, че старостта е след 60 години, а ако питаме младежите...те ще кажат, че е след 40 години.
А аз мога да допълня, че няма нищо по хубаво от това човек да остарчва...това означава, че е жив.
Е, да може да сме вече посбръчкани, надебелели, леко изкуфяли  Mr. Green с бастунче в ръка...но какво значение има това при условия, че се радваме на живота и децата си...за мен нищо друго няма значение...

Общи условия

Активация на акаунт