Спешно питане за вадене на паспорт на дете?

  • 6 367
  • 26
  •   1
Отговори
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
имам много сложен казус! подали сме документи за смяна на паспорта през посолството преди 3 месеца! сега питах дали е готов паспорта на  дъщеря ми  ми се казва,4е докуменитте дори не са тръгнали за бг за да се направи паспорта! след няколко дни изти4а срока на паспорта на малката! има втори (с две гражданства е ) паспорт, но за да влиза в бг й трябва виза!кажете ми как мога да направя паспорт в бг, без присъствието на баща й и при положение ,4е при заявлението пред консула  той се е подписал и докумените от подаването са в консула! да ги взема  и да искам заверка на заявлението и дали мога да ги подам в бг с пе4ат от  посолтвото за валидност на подписите, което да послужи като пълномощно? с ново пълномощно?
моля, някой с много пресен слу4ай на подаване без присъствието на бащата да ми помогне с инфо!
другото питане е виза за бг гражданин може ли, при нали4ие на втори паспорт от страна на друга държава?обаждахме се във външно -те казват виза задължително, консулът твърди как виза за бг гражданин? направо съм в шок от липсата на адекватност и експедитивност, досега никакви проблеми не сме имали за толква години с другите екипи!

# 1
  • Мнения: 1 959
Ето ти линк кам тема кадето разискваха този вапрос:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395846.0

# 2
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ази тема е за упълномощено лице, не за упълномощен родител от другия!което ще ре4е до второ приш€ствие ще си 4акаме да мине през посолството! това световна глупост,при баща 4ужденец да го карат да ходи до бг за да си положи подписа!

# 3
  • Мнения: 1 959
Ами то си го пишеше в темата че без двамата родители не става аз и за това ти дадох линка

# 4
  • далечно
  • Мнения: 1 029
.

# 5
  • Мнения: 481
Поискай от посолството да издаде на детето ти временен паспорт за връщане в България (Пасаван).Това е в правомощията на посолството и би трябвало да стане по-бързо.Така ще може да доведеш детето си в страната.За да издадеш нов паспорт в България само с твоя подпис е необходимо да покажеш нотариално заверено ,преведено и легализирано пълномощно от бащата.В него точно и ясно посочваш кое РПУ,в кой град ще подаваш документи.И не забравяй в пълномощното да напишеш,че е за ИЗДАВАНЕ И ПОЛУчАВАНЕ ОТ ТЕБ на паспорта.Голям цирк стана с една позната,която беше взела пълномощно от съпруга си да издаде паспорт на детето им,но беше пропуснала да впише и да го получи и съответно и приеха документите,а после и отказаха да и го дадат докато не представи още едно пълномощно.Извинявай за отклонението.
Това мога да дам като съвет.
Още нещо за пълномощното.Правите го на езика на съпруга ти и държавата в която сте.Заверявате го при нотариус.От посолството получавате инфо за заклетите преводачи към посолството,свързвате се с някой от тях,прави ви превод  на български и след това заверка в посолството за подписа на преводача.Това е .И можеш да извадиш паспорт на детето без да присъства бащата в България.

Последна редакция: сб, 30 май 2009, 17:19 от kate.t

# 6
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
кате.т, ти май категори4но ще ме  откажеш да вадя в бг!така и така сме подали в посолството ,ще 4акаме! трябва да кандидаства за виза и да влезе като 4ужденец, няма друга алтернатива както се оказва!  да попитам, когато влиза и излиза като 4ужд гражданин, искат ли декларации от бащата за излизане от пределите на бг? минаваме сухоземна граница на излизане и влизане в бг територия ,да поясня,ако има някой опит!

# 7
  • Мнения: 1 194
По отношение на спешността, наистина пасавана е разрешение. С него обаче само се влиза еднократно в страната.
Иначе за издаване само от единия родител(аз ще правя това лятото за дъщеря ми), процедурата в посолството в Париж е следната: пред тях се попълва и подписва от двамата родители формуляра, заверяват го и бащата (в нашия случай) прави пълномощно, че мога аз да подам документите и да ги получа (това наистина е важно).
При условие, че вие вече сте подписали заявлението за паспорт, може наистина да помолите да ви го върнат и ти сама да го подадеш с пълномощно. Не знам дали има условие за давност. Ако е така, мисля, че ще е коректно да ви позволят да подпишете нови документи без да ви ги таксуват, все пак те са виновни за закъснението!
Успех!

Упс! Ти си писала в същото време!

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мария,мерси! и ние мислехме така да  си го вземем заверено, но ако трябва и заверка, и пълномощно, и  декларация- вси4ко това един път заверено в консулството, втори път превеждано  и легализирано в бг,става прекалено скъпо,още малко ще си платя билета на таткото!от външно и от мвр са казали да й вземем виза,ина4е не може да влезе и да пребивава с друг(небг)паспорт! много граници минаваме и е голяма хамалогия и без това пътуването с дете,4е ето и проблеми като има ,направо си е стрес!смятам да ида на място да видя какво още ще ми измисли шоково!

# 9
  • далечно
  • Мнения: 1 029
да попитам, когато влиза и излиза като 4ужд гражданин, искат ли декларации от бащата за излизане от пределите на бг? минаваме сухоземна граница на излизане и влизане в бг територия ,да поясня,ако има някой опит!

със сина ми съм влизала и излизала сама многократно само с чуждия му паспорт (има бг гражданство, но все не се каня да му направя бг паспорт  Embarassed) - никога не са ни искали прословутата декларация от бащата. Става дума за летище София. Но пък и няма логика да изискват такава за чужди граждани - напр. при изваждането на унгарския паспорт на сина ми ни попитаха дали сме съгласни детето да може да пътува само с единия родител и си имаше отделна графа на формуляра, където и двамата се подписахме, че сме.

# 10
  • Мнения: 3 804
Марси-има ,поне имаше опция да ти продължат паспорта в посолството за да приберете в БГ,и тук пак може би ще стане .но говори с  посланника-ако за времето което ще сте в БГ нейният паспорт ще е готов и получен в посолството дали ще може бащата да го получи и да ви  го изпрати по пощата или по друг на1ин  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 473
Български граждани, чийто паспорти са с изтекъл срок на валидност, могат да пътуват до България с Пасаван. Този документ се издава на база ЕГН от съответното бг. посолство в чужбина. Пасаванът се издава със определен срок на валидност, в рамките на който да се прибереш в България и да си извадиш нов задграничен паспорт.
Това, че трябва  виза за бг. гражданин, за да влезе в БГ е невярно.
За дете, подаването на документи за издаване на задграничен паспорт става от двамата родители.
Прочетете какво пише на страницата на бг. посолството в страната, в която живеете.
Там подробно е изяснена процедурата.

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мързел, ве4е са отменили продължаването на паспортите!
ана, подала съм за паспорт ,но нямат куриер и ве4е 3 м 4акаме!от мвр в бг ,са казали поне 6 м се бавят ве4е нашите паспорти!
 търся варианти за да си влезе и излезе легално, без да й се прави бг паспорт и да спирам процедурата за да няма дублиране!

# 13
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

ана, подала съм за паспорт ,но нямат куриер и ве4е 3 м 4акаме!от мвр в бг ,са казали поне 6 м се бавят ве4е нашите паспорти!

Ами то куриер има веднъж на 6 месеца или нещо такова. И в Холандия е така и затова е цяла вечност да свършиш нещо чрез тях.

# 14
  • Мнения: 3 804
Пиша тук,а не на лични до Марси-защото в така ситуация могат да попаднат и други.
Днес се обадих в нашето посолство тук и консула ми даде единственият начин да се действа-Марси извади пасаван на детето,с него се прибери в Бг,преди да тръгнеш обаче се обади в посолството при вас,че изтегляш молбата за нов паспорт,вземи пълномощно от мъжа ти ,че е съгласен да се издаде нов паспорт на детето и с това пълномощно когато се приберете в БГ подай за нов паспорт.Както и са ти казали -щом детето е бг гражданин не могат да му издадът виза.

Общи условия

Активация на акаунт