Може ли кърмата да съдържа вредни за бебето бактерии?

  • 4 029
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Не знам доколко ми е тъп въпроса, но се надявам да получа компетентно мнение тук. Възможно ли е кърмата, подобно на урината да речем, да с еинфектира с нетипични бактерии, които впоследствие да се прехвърлят и в бебето? Ако трябва да бъда и по-конкретна говоря за ешерихия коли.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не ми е известна инфекция с ешерихия коли през кърмата - ешерихия коли е фекална бактерия и по-скоро пътят ще е заразяване чрез ръце, а не чрез кърмата (трябва да има невероятна системна инфекция, за да стигне бактерията по кръвен път до кърмата, а при такъв сепсис майката не е в състояние да кърми). Така че специално с тази бактерия е почти изключено да стане заразяване през кърмата.

Ако някой твърди такова нещо - микробиологично изследване на кърма не се прави трудно и бързо ще се докаже, че не кърмата е източникът на бактерията.

# 2
  • Мнения: 1 174
Хедра, а изобщо възможно ли е някаква бактерия, каквато и да е, да се съдържа в кърмата, ако попадне в нея отвън - ясно, но да е заразена кърмата с нея - отвътре  newsm78
Питам от любопитство, не че нещо има  Peace

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вируси може да се съдържат - имам предвид тези, които се пренасят по кръвен път.
Бактериите обикновено причиняват локални проблеми, а не се движат в кръвния поток - ако са в кръвта, става въпрос за много тежка системна инфекция. Така че бактериалното замърсяване на кърмата идва отвън обикновено - през разранявания и т.н. бактерии могат да навлязат вътре в гърдата и съответно да се съдържат и в кърмата, като тогава си има обичайните симптоми на възпаление.

# 4
  • Мнения: 1 174
Благодаря за обяснението, Хедра  Wink Златна си  Peace

# 5
  • Мнения: 1 900
Хедра не мога да ти пратя ЛС. Имам нужда от съвет Praynig

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако ти е спешно, просто ми звънни - тел може да видиш тук:
http://xedra.wordpress.com/qa2/

Общи условия

Активация на акаунт