Дрозунал????

  • 3 705
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте на всички Гинеколожката казала на женами да пие Дрозунал а в листовката пише , че не се прилага при бременни и при кърмене
какво мислите?
Благодаря ви предварително за отговорите

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
"Няма данни за увреждащ ефект върху плода, но поради съображения за сигурност, не се прилага през първите 3 месеца от бременността и по време на кърмене"

Това пише на листовката. На повечето лекарства пише така, защото не са тествани върху бременни. Не мисля, че има проблем, но все пак, ако търпи отлагане, нека не го пие сега, че като му прочетох листовката, нищо хубаво не пишеше  Confused Може пък да направите консултация и с друг лекар и да прецените. Може някоя мама да го е пила и да сподели  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 78
Жена ми е в края на 8 месец

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Помоли някой от модовоете да ти преместят темата в Здравния, там може да има някой информиран  Rolling Eyes . Тука явно не са наясно  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 78
Моля модератора ако може да премести темата в здравния справочник

Благодаря   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 157
Аз съм пила Дрозунал също в 8-ми месец.(Изписан от лекар,след това ходих и при още един и той потвърди предписанието).При мен страничния ефект беше,че ми падаше много кръвното от него и ходех като замаяна по цял ден.Изписаха ми го,защото плацентата била стара,не се е оросявала и бебето не се хранеше достатъчно(наистина беше много малък и последния месец се наложи да го изкарам в болницата за задържане)
Жена ти да си пие лекарствата и ако няма доверие на лекаря си да се консултира с друг.По форумите можеш да прочетеш абсолютно противоположни мнения,изказани много категорично.

Общи условия

Активация на акаунт