какво да правя?

  • 1 321
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
ходим на лекар и нищо ни няма ''уж'',но малката през ноща спи като зайче постоянно пищи стряска се цялата се изпъва и почервенява(през деня не е така спи спокойно)
 мисля че е от колики но педито каза че ве4е нямаме но аз все още и давам капки щото маи има просто ги намалих някой знае ли от какво може да се получава така и ако някой знае нещо за анемията моля да ми каже защото малката се оказа анемична какво точно е това благодаря за отговорите

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Според мен са колики, каквото и да правиш спасение няма.Давай капки, гушкай.С моите деца съм имала нощи в които заради коликите са били постоянно в рецете ми.За анемията не знам.

# 2
  • Мнения: 1 187
За анемията пусни търсачка - инфо колкото искаш. Моят син също имаше анемия на 6 м. Всъщност аз съм с желязонедоимъчна анемия, та явно е оказало влияние. Предполагам, че ще изпишат на детето капки и след време ще направят изследвания, за да видят какъв вид е анемията. Много е вероятно ти да си с анемия. При моят син захранването започна по-рано по препоръка на педиатъра, по-рано въведохме и месото. Интересно ми беше, че след годинката нямаше и помен от анемията, но всеки път питам как му е хемоглобинът.

# 3
  • Мнения: 137
Да ние бяхме на инджекций В12 нали това е желязо само исках да знам какви са симптомите и опасно ли е но повече съм заинтересована за виковете реването и изпъването благодаря за мненията от полза са ми Peace

# 4
  • Мнения: 1 187
Аз нямам симптоми, синът ми също. Дали е опасна анемията - зависи каква е формата - при нас е лека. За другото, също мисля, че е от колики.

# 5
  • Мнения: 64
За колики мога да ти кажа , чай от 1 щипка копър и 1 щипка анасон  всеки ден .Ние сме нямали колики  или ако е имал са биле слаби и капки не съм давала изобщо  Peace

# 6
  • Мнения: 64
За анемията знам само ,че повичето деца я имат и е от липса на желязо. Иво е нямал от края на втория месец му давах сок от ябълка и морков и ядеше АМ (Аптамил) ,ако кърмиш може би трябва да наблегнеш на храни с желязо  Peace

# 7
  • Мнения: 2 521
Диде и аз мисля че това са колики-дъщеря ми имаше до 4-ия месец и вечер болката винаги се усилва.А какво каза лекарката щом според нея не са колики?А за анемията-твоето мишле май не беше на кърма.Ако е на АМ то е обогатено с желязо.А Б-12 са витамини.

# 8
  • Мнения: 137
ами беше на нан сега е на хип не кърмя ядем само плодови пюрета малка е още за месните а лекарката каза че вече просто няма колики съвсем спокойно и било коремчето а така спи от 3 нощи насам не съм променяла нищо друго освен АМ и то с по добро даже като ги сменях не го смених изведнъж а първо я захраних за да и свикне коремчето

# 9
  • Мнения: 2 521
Спри пюретата и виж дали ще продължи да изпъва крачета,защото най-вероятно те дразнят стомахчето.

# 10
  • Мнения: 137
ще пробвам благодаря

# 11
  • Мнения: 1 305
Най вероятно коликите ви са от пюретата. Дъщеря ми до 8 м беше с колики докато и свикне стомахчето с пюретата. По същия начин беше и тя през деня е спокойна, а нощем се свива и плаче. Аз захраних малката с пюрета на края на 5 мес. 

# 12
  • Мнения: 252
Спри пюретата и виж дали ще продължи да изпъва крачета,защото най-вероятно те дразнят стомахчето.
И аз си мисля,че може да е от пюретата.Недоразвито бебешко стомахче+плодови пюрета киселината в тях дразни.
Иначе може да спи неспокойно от жега,от превъзбуда и т.н.Изключвай едно по едно нещата в които се съмняваш.

# 13
  • Мнения: 137
мерси много за съветите ще спра пюретата за да видя дали е от тях но се съмнявам защото както казах от три нощи спи така а пиурета ядем от близо 10дена и уж ги приема добре а лекарката каза да започнем по рано с пиуретата за да мога по скоро да и давам и месни и зеленчукови със спанак за да не продалжават да я боцкат за анемията незнам в каква степен е но щом поисках обяснение от лекарката защо трябва да я боцкат с В12(желязо) след като има и капки а нейният отговор беше:За да подейства по барзо!преди 1 месец и взех БИОГАЯ за нормализиране на чравцата и би трябвало лесно да приема пиурета и смяна на храни не мислете че си знам моята и това е не ви оборвам мисалта ми е такава ако не е от храненето от какво може да е след като са ни казали че нямаме и колики за мен е много по добре да е от пиуретата и просто да ги спра но се опасявам да няма нещо и да не го открием на време а както ви каза лекарката каза че нищо и няма ооооооооооооо  ooooh! сега се сетих преди 4 дена като отидохме на лекар казаха че й била мека главата да и овелича капките за рахит от 2 на 6 и повече да стои на слънце възможно ли е организма и да се пренасища от витамин Д и да не може да се разгражда в стомахчето и боже вече съм луднала толкова се притеснявам таткото пък иска да я водим да и леят куршум защото мисли че се е стреснала от нещо и за това пищи на сън  #2gunfire направо искам да се разтрелям така като незнам какво да правя и на сичкото отгоре когато лекарката ми каже че нищо му няма на детето а аз познавам дъщеря си и знам че и има #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 168
А бе как скоро месни пюрета - та детето е на няма 3 месеца ooooh!
Според мен, карай една седмица само на АМ, току виж спрели колките. Да не би да цедиш и сокчета - и те предизвикват колики.
Няма значение какво си и дала за червата - тя е твърде малка за да приема лесно каквито и да е храни, освен кърма или АМ. И плодовите пюрета не са от най-щадяшите за захранване. Влез в подфорума за захранване и ще прочетеш доста по темата. Повечето майки захранват след 5-ти месец - съветвам те и ти да постъпиш така, а вече дали ще го направиш, решението си е твое.

Общи условия

Активация на акаунт