Слагахте ли тази ваксина?

  • 8 785
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Мами слагахте ли на децата Ви тази ваксина PREVENAR. Днес говорих с педиатърката ми и тя ми каза, че е хубаво да я сложиме. Ще имаме само един прием, защото дъщеря ми е на 2.3 г. Тази ваксина не била задължителна в имунизационния календар.

# 1
  • Мнения: 252
Още не съм я слагала ,но ще и я сложим!

# 2
  • Мнения: 342
Ние също, но като навърши 1 год., тогава са 2 приема. У нас засега е препоръчителна, но до 2 год. ще е задължителна, както е в чужбина.

# 3
  • Мнения: 3 092
Не съм .
Но и не съм питала докторката кога се слага .... Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм и нямам намерение.

# 5
  • Мнения: 108
По-нататък да-ще сложим.

# 6
  • Мнения: 1 447
Не съм .
Но и не съм питала докторката кога се слага .... Thinking
АЗ също,ще говоря с нашият педиатър кога и как се слага.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ще я слагаме след навършването на годинка.

# 8
  • Мнения: 118
а за какво е тази ваксина?

# 9
  • Мнения: 1 085
а за какво е тази ваксина?

Антипневмококова ваксина е.

# 10
  • София
  • Мнения: 183
По памет - има две антипневмококови ваксини, едната за деца под 1г., другата над 1г. Разликата е в това, че първата е срещу по-малко щамове, много по-скъпа е заради строгите изисквания за приготвяне на ваксина за толкова малки пациенти. Втората защитавала по-добре. Педиатърката ни изнася лекции относно ваксините, та съм склонна да й се доверя, явно се осведомява по тези въпроси редовно. Та тя ми препоръча, ако няма да пращам дребната на ясла да я сложим след 1г.

# 11
  • София
  • Мнения: 44 014
Не съм...и няма.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не сме я слагали и не мислим.

# 13
  • Мнения: 11 003
Не сме, но тъй като тази есен тръгва на градина, много се чудя дали по някакъв начин ще я предпази от задължителното боледуване през зимата, поне да кара настинките по-леко.

# 14
  • Мнения: 2 658
Ни я слгахме на три приема, zаедно с Инфанрикс. Но тук си е така, по имуниzационенен календар.

Общи условия

Активация на акаунт