как да предпазим огледалото в банята от замъгляване докато се къпеме

  • 8 544
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте на всички
не ви ли е писнало всеки път когато влезнете да се къпете, да не можете да се видите в огледалото и да се налага да го сапунисвате или поливате с вода?
Много досадна история!!!!

# 1
  • Мнения: 3 921
Здравейте на всички
не ви ли е писнало всеки път когато влезнете да се къпете, да не можете да се видите в огледалото и да се налага да го сапунисвате или поливате с вода?
Много досадна история!!!!
А защо трябва да се оглеждаш в огледалото, докато се къпеш? newsm78

# 2
  • Мнения: 8 999
Чувала съм, че има огледала за баня с нагреватели отзад. Така не се запотява. Но не съм виждала как действа на практика. Трябва да попиташ в някоя от фирмите, които произвеждат мебели за баня.
Другият вариант е - къпеш се с по-хладка вода, вратата на банята стои отворена, а вентилаторът е пуснат на мах. Поне аз така правя и огледалото не ми се запотява. Или поне не чак толкова, че да не изсъхне в следващите 2-3 мин., след като съм се изкъпала.

# 3
  • Мнения: 1 085
Чувала съм, че има огледала за баня с нагреватели отзад. Така не се запотява...

Ето това може да ти свърши работа: http://www.extrazabania.com/

# 4
  • Мнения: 137
Ние си сложихме от нагревателите ,които се слагат зад огледалато, но чак след няколко месеца мога да кажа дали има смисъл от тях Hug

# 5
  • Мнения: 2 100
Мен пък не ме дразни зпотяването на огледалото. Проблема е, че след време почернява. Пробвай с нагревателите, може и да помагат.  Peace

# 6
  • Мнения: 245
Преди да се почисти огледалото с препарат, се намазва със обикновен сапун тук-там, после се напръсква с препарата(Forte, Medix или каквото там ползвате за огледала), и се почиства с кърпата или домакинско руло до блясък. Не зная какво прави сапуна, но има ефект, опитайте!

# 7
  • Мнения: 26
Здравейте на всички
не ви ли е писнало всеки път когато влезнете да се къпете, да не можете да се видите в огледалото и да се налага да го сапунисвате или поливате с вода?
Много досадна история!!!!


Като си махаш всеки път  ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 014
Включвам си вградения в стената вентилатор преди къпане.

# 9
  • Мнения: 1 149
Много интересно.....мислих,че е нормално.
Ще следя темата,що пък да не се поглезим Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 461
Включвам си вградения в стената вентилатор преди къпане.

Е, то и ние го включваме, плюс това душ-кабината ни е затворена отвсякъде, но пак се замъглява. Пречи ни, защото мъжът ми не може да се обръсне като хората, а аз да си слагам лещите.
Някой също в скорошна подобна тема беше писал да се натърка огледалото със сапун, явно има ефект, ще пробвам и аз.

# 11
  • Мнения: 925
Със сапун не съм пробвала,но съм опитвала с пяна за бръснене-намазваш огледалото и изтъркваш със суха кърпа до блясък. Има ефект, но е временен!!!

# 12
  • Мнения: 183
Пробвай с препаратите, които са против изпотяване на автомобилни стъкла.
Има ги на всяка бензиностанция.
Пръскаш и разнасяш хубаво с чиста и суха кърпа.
Определено има ефект.

# 13
  • Мнения: 1 650
Когато се почиства редовно дори с прпарат за прозорци, не се поти.

# 14
ето и решение

http://www.ecofloor-bg.com/pages/bg/ecofloor_products/12

залепва се зад огледалото и се включва към осветлението в банята. Подобно на реотаните на задното стъкло на колата загрява огледалото съвсем леко и то не се запотява.


Последна редакция: пт, 29 май 2009, 17:28 от Cactus

Общи условия

Активация на акаунт