спукано тъпанче и антибиотик

  • 2 690
  • 1
  •   1
Отговори
  • до морето
  • Мнения: 152
Здравейте!
Много ми е трудно да взема решение относно лечението на детето си защото двама различни лекари настояват за различни дозировки на едно и също лекарство.
 Накратко историята е такава: Снощи сина ми( 3г) го заболя ухо и после цяла нощ много го болеше и плака. На сутринта имаше малки петънца върху чаршавчето и ухото му беше мокро. отидохме при педиатъра и после на УНГ. Вторият каза, че тъпанчето се е спукало и ,че детето е със стрептококова ангина. Предписа ант. Цифзил, първите 48 часа 3 пъти по 5 мл. после на 12 часа по 7,5 мл.
 Педиатърката държеше да я уведомя за изписания антибиотик.Когато й казах дозите, категорично заяви , че са изключително високи и каза да му давам по 5мл на 12 часа.Обясни, че този ант. се дава само на 12 часа и за неговите 14-15 кг не повече от 5 мл.
Звъннах на УНГ и той заяви, че настоява на високите дози, защото това е тежка инфекция и накрая каза ...аз да реша!
 Незнам какво да правя ако послушам педито незнам дали рискувам нещо защото досега не ми се е случвало да сме болни с подобна диагноза. Ако послушам  УНГ -то детето щяло да получи разстройство а може и да повръща си мисля аз..!
Моля ви ако някой е ползвал този ант. по тази нетрадиционна дозировка да сподели или някой който е имал детенце със същата диагноза.
Доста съм притеснена! Благодаря ви предварително!

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Иди при друг доктор

Общи условия

Активация на акаунт