Овесени ядки - моля за съвет-как ги приготвяте

  • 1 946
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Мамчета,

моля ви онези от вас, които приготвят за бебчетата си овесени ядки (от тези финните) вкъщи да споделят как точно да ги направя за закуска. Моята дъщеря е на 8.5 месеца и досега е опитала от овесената каша на Хумана, но ми се иска да й ги приготвам аз.
Предварително ви благодаря

Последна редакция: чт, 28 май 2009, 20:07 от Vivi

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Некисвам ги във вряла вода или ги варя малко.
После добавям каквото се сетя - АМ, кисело, прясно мляко, плод, продово пюре.....

# 2
# 3
  • Мнения: 1 372
Овесени ядки давам с кисело мляко. Купувам обикновенни, смилам ги в кухненския робот и след това в чаша с кисело мляко обърквам 2-3 лъжици овесени ядки.

# 4
  • Мнения: 2 521
Аз ги правя като попара с масло и сирене,но вместо сухар слагам сварени фини овесени ядки.Малкия много ги тачи Grinning

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Накисвам ги във вода и след това ги сварявам.Правя ги с настъргана ябълка и намачкан банан, или с масло и сирене.Давам и мюсли, но предварително го слагам за няколко часа в кисело мляко.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 535
Ползвам финни овесени ядки. Заливам ги с гореща вода и похлупвам. След 3-4 минути са поели водата и омекнали. Слагам в повечето случай масло и сирене, но съм слагала и плодово пюре. Сега започват да излизат плодовете и мисля да разнообразя  Peace
Може би след месец-два ще започна да му давам и с кисело мляко и плод - любимата ми закуска, особено с праскова или банан. В киселото мляко обаче накисвам ядките от вечерта, а сутрин само добавям плод.

# 7
  • Мнения: 236
Аз ги правя като попара с масло и сирене,но вместо сухар слагам сварени фини овесени ядки.Малкия много ги тачи Grinning

По същия начин ги приготвям и аз Peace

# 8
  • Мнения: 89
Много ви благодаря за идеите  bouquet

# 9
  • Мнения: 6 713
Моето дете пък изобщо не ги обича овесените ядки. Чудя се как да й ги пробутвам че да ги хапва?? Thinking

# 10
  • Мнения: 4 433
И мойто диване не иска да ги яде Thinking

# 11
  • Мнения: 11 003
Фините ядки смесвам направо с кисело мляко, без да ги накисвам в гореща вода. Вкъщи всички ги ядем така.

# 12
  • Австрия
  • Мнения: 143
Първо ги измивам,после ги варя 2минути в подсладено прясно мляко и оставям да набъбнат,рендосвам една ябълка и готово
Преди пасирах всиЧко и става като каша Hug.Правя и зеленЧукова супа с овесени ядки,слагам ги като заместител на ориз или фиде

# 13
  • Мнения: 1 217
Кипвам мляко,слагам овесените ядки и ги варя,докато се сгъстят.
После слагам едналъжица мед и готово.
В повечето случаи добавям и други ядки-ръжени примерно.

# 14
  • Австрия
  • Мнения: 143
Кипвам мляко,слагам овесените ядки и ги варя,докато се сгъстят.
После слагам едналъжица мед и готово.
В повечето случаи добавям и други ядки-ръжени примерно.
А от кога може с мед newsm78

Общи условия

Активация на акаунт