Дохранване на бебе

  • 3 454
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Здравейте!Може би има такава тема, но нямах възможност да стоя повече пред компа.Моето бебенце е на 3 навършени месеца и се храни от мен с дохранване с Фризовом.
Преди седмица бяхме в болница, защото се изходи един път много зелено, рядко и миришещо.Изолираха ни бактерия Ентерокока, която просто незнам от къде пипнахме, при все че аз все се старая със стерилността.Направиха ни 9 дни антибиотик венозен и се оправи - акото стана хубаво жълто.Но в болницата ядеше повече Фризовом отколкото кърма.Сега сме си у дома, яде повече кърма и по малко Фризовом.Но от вчера отново акото е тъмно зелено, не миришеше, но днес вече е малко кашаво и намирисва.Случвало ли се  е на някой от вас такова нещо.Аз мисля, че нещо ми има на кърмата, защото днес ми отказва да яде от нея, като го сложа на гърда се дърпа и много плаче - до захлас.А и коремчето го чувам, че му къркори.Незнам какво да го направя вече.

# 1
  • Мнения: 2 521
На кърмата нищо не може да и има .По-вероятно е бебето да му е по-лесно с биберона и затова да се дърпа ThinkingЗа акото най-добре се обади на педиатърката.Може би не е напълно излекувано детето и затова пак се повтаря същото.Предполагам че не даваш нищо друго на бебето освен кърмата и Фризовома?А да не е от нещо с което си се хранила ти newsm78Само лекар може да ти каже обаче.

# 2
  • Мнения: 128
До вчера нямаше никакви проблеми и сучеше.Пием сироп Мукоплант, защото и кашляме, слагам и Виброцил в нослето.Мислех, че е от сиропа защото той е тъмен, но за него пише, че няма странични действия.Храня се с пълнозърнест хляб от няколко години, сега вече мисля че може и  той да е проблемен, направо се побърках.

# 3
  • Мнения: 2 521
Според мен едва ли от пълнозърнестия хляб.А защо пък Виброцил са изписали Thinking.На тази възраст съм слагала аз само Стеримар и Низита.Най-добре си вземай детето и го води на лекар.Дано да е нещо безобидно,но и ти ще бъдеш по-спокойна след консултация.

# 4
  • Мнения: 1 085
Според мен едва ли от пълнозърнестия хляб.А защо пък Виброцил са изписали Thinking.На тази възраст съм слагала аз само Стеримар и Низита.Най-добре си вземай детето и го води на лекар.Дано да е нещо безобидно,но и ти ще бъдеш по-спокойна след консултация.
Ако му е запушено нослето, няма да иска да суче. А акото е зелено, защото стомахчето е простудено.

# 5
  • Мнения: 51
Според мен акото си е променило цвета от лекарствата, а относно отказа да суче - рпобвай да се изцедиш един път за да видиш колко ще е количеството, и ако всичко е наред може наистина да си иска биберона. Но със сигурност иди на лекар и ако не е крайно наложително не му давай лекарства, особенно виброцил (най-силните според мен капки за нос).

# 6
  • Мнения: 2 616
Няколко въпрос:
1.Антибиотик да сте пили скоро-ти или бебето?
2.  Ти освен пълнозърнест хляб (което надали е проблем)  какво друго ядеш?
3. Да си давала сокчета, пюрета или нещо друго - тип захранване?
4. С гастроентролог посъветвахте ли се вече или още не?

# 7
  • Мнения: 128
Антибиотик му слагаха венозен.Храня се нормално.А Виброцила ми го е изписала педиатърката, не го давам на своя глава.

# 8
  • Мнения: 128
За соковете ми казаха, че рано, а и пюрета не давам още.С други думи сме на кърма и АМ.Но си притиска крачетата към коремчето, което ме кара да мисля, че има още колики.

# 9
  • Мнения: 1 085
А някакви кожни проблеми има ли?

# 10
  • Мнения: 128
няма кожни проблеми

# 11
  • Мнения: 1 085
Да не те плаша, но при нас така се отключи алергия - след ешерихия коли, болница и антибиотик. Акото зелено, не искаше да суче, колики, спря да наддава. Не се шашкай, но ако продължи още ден така, го води на гастроентеролог.

# 12
  • Мнения: 128
какво е ешерихия коли

# 13
  • Мнения: 1 085
какво е ешерихия коли

Бактерия.

Имах предвид, че антибиотика и фризовома, могат да отключат алергия.

# 14
  • Мнения: 128
на него му откриха Ентерокока, но след антибиотика казаха, че няма проблеми вече

Общи условия

Активация на акаунт