hpv и бременност

  • 1 432
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте на всички,прочетох много за hpv и да си призная доста се изплаших.Преди 2 месеца на приятеля ми се появи кондилом,направихме си изследвания и той се оказа с hpv 6,а аз с високорисковите hpv 18,31 и 58 и цитонамазка пап2.От този ден вече втори месец не знам каде се намирам от притеснение,изписаха ми изопринозин,имунобор и още куп хомеопатични и имуностимулиращи капки и хапчета,който силно се надявам да имат ефект и организма ми да се пребори с тая гад.Другия месец съм пак на цитонамазка и hpv test.Приятеля ми се маза с Аldara cream,кондилома се махна,а аз нямам никакви оплаквания от самото начало,генеколожката ми каза че съм само носител.
Въпроса ми към вас е дали ще може да си правим бебе,защото един доктор ми казва,че няма проблеми и дори е препоръчително,тъй като с една бременност се сменя цялата лигавица и се прочиства организма,а друг генеколог ми каза че е рисковано за спонтанен аборт и какви ли не още проблеми за бебока.
Много ще съм благодарна на всеки,който може да ми даде съвет или се е сблъскал с такъв проблем.

# 1
  • София
  • Мнения: 626
Здравей, според мен е по-добре да направите отново изследвания за да сте сигурни в резултатите и тогава да говорите с гинеколог за по-нататъшно развитие на нещата.
Успех и да се надяваме всичко да е наред!  bouquet

# 2
  • Мнения: 67
Аз имам hpv от 1998г . И от тогава до сега редовно на 6м съм на цитонамаска.  .Аз бях пап3 и бях за операция но ми казаха че ще изчакат да родя - не че след операцията имало някъкъв проблем за бременност и раждане но се въздържали.
 Забременях и родих нормално и двете си деца.

Общи условия

Активация на акаунт