Въпрос за раната след секцио

  • 36 403
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Преди месец родих със секцио по медицински причини,определено си имах и доста мазнинки и сега се получава една гънка от корема ми,къде постоянно почиствам секциото защото се събира някаква безцветна течност с неприятна миризма.
Обадих се още след махането на конците на докторката,обясних и за течността и това,че посредата ми се струва,че има лек отвор от 0.5 см,но не ме боли,нито има кръв или др.Тя ми каза да не се притеснявам и да мажа с мед  newsm78
Има или е имала някоя от вас подобен проблем и какво ще ме посъветвате?
Сега почиствам с риванол и йодсептадин....

# 1
  • Мнения: 118
При мен се получи нещо подобно на някъде на 6-я месец след операцията-изхвърлих няколко конеца от вътрешния шев. Оказа се, че съм от късметлиите, чиито организъм не разорбира такива конци. Стоях около 1 м. с мъничка рана, докато изкочи всичко. Също сълзеше. Ходех с лепенка и мажех с йодасепт. Затвори си от само себе си. Е, след 7-8 м. пак се повтори.
Но при мен първо стоеше като твърдо топче, после като плюска и чак тогава се отвори раничка.
След самото махане на конците се съм имала такъв проблем. То при мен беше един конец, нещо такова. Да не би да си имала дренаж? В края ли е раничката?

# 2
  • Мнения: 4 362
Да не би да си имала дренаж? В края ли е раничката?

Ами дренаж не съм имала  Rolling Eyes ,поне не знам,в края да,защита съм с 5 шева и м/у предпоследният и последният,не е голямо,но все пак ме притеснява,мажа с йодсептадин и се шашкам с този отвор,дали е нормално  Tired
чудя се и аз дали да не сложа някоя лепенка да попива ,ама няма ли да запарва  Tired
Моята гинеколожка твърди ,че е заради това,че съм имала повечко "сланинка " там  Rolling Eyes 

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
И на мен така ми казаха, че било от сланинките. Confused
Моята рана не беше зараснала в "срок" и беше много подута, оказа се че "съм събирала вода", Тогава лекарката отказа да ми махне конците, цепна ме и ми сложи дренаж от който изтичаше нещо...предполагам, че при теб е нещо подобно.
Мажех с риванол, спирт за почистване, пръсках с локален антобиотик...и си правех компреси от тетра. За мед за пръв път чувам!
2 месеца след операцията пък няправих грешката да вдигна тежко и тогава по линията на шева се появиха пукнатини, които третирах по същият начин.

# 4
  • Мнения: 1 008
Е, кажи и на гинеколожката,че не е заради това.
Отидох да раждам 94кг при ръст 164см- корем огромен.
Секциото-перфектно, проблеми след това-никакви.
Моята приятелка е много слаба, но при нея се получи
това, което описваш. След 2-3 консултации с хирурузи
и бяха предписали да се маже с един с йоден разтвор
(този, който използват в болниците) и един мехлем, за
съжаление не помня наименованието беше нещо с Б.

# 5
  • Мнения: 603
Да се маже раната с мед??? Shocked
Не бих рискувала. Naughty Има много хубави лекарствени продукти - Бивацин, немибацин, Топоцин, а най - добре е да се прави компрес с риванол и да се маже с йод.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм имала подобен проблем  Rolling Eyes

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Аз имах изтичане на такава течност около месец след операцията. Не са ми казвали, че има връзка с килограмите, макар че моите бяха доста. Правех компреси с йодасепт. Мина за 2-3 дни.
Мед не бих слагала.  Naughty

# 8
  • Мнения: 4 362
Не съм имала подобен проблем  Rolling Eyes

Да де,въпроса ми беше по скоро към момичетата,които са имали подобен проблем  Peace

ivros ,аз съм също доста скиптично настроена към това и затова попитах,не бих мазала с мед

Angel^wings ,какъв антибиотик пръска?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 199
Аз раждах със секцио и при мен се беше получил същия проблем. Аз също имах лека подутина, но ми обясниха че бил отток, който постепенно ще спадне. Иначе превръзка не ми позволяваха да слагам, за да може да диша раната.  Thinking

# 10
  • Мнения: 4 362
Иначе превръзка не ми позволяваха да слагам, за да може да диша раната.  Thinking

И аз се инте ресувах от това,дали ще е добре лепенка  Rolling Eyes с компрес

# 11
  • Мнения: 1 008
Бивацин, точно така се казваше.
Лепенката също задушава.
Консултирай се по-добре с хирург.

# 12
  • Мнения: 144
И аз имах подобен проблем, близо 3 месеца ходех с марля намазана с йодасепт  - лепенка не съм слагала само по две малки лепки отстрани на марлята да я придържат.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
Имах същия проблем след първото секцио. Ходих на превръзка всеки ден, като накрая се наложи да ми дренират раната ръчно (не боли, споко). Мазах се с Йодасепт, а от горе слагах стерилна марля. След около седмица мина.

# 14
  • Мнения: 4 362
И след като спре тази течност,затваря ли се появилото се отворче?

azsa ,благодаря ти,ще се консултирам

Общи условия

Активация на акаунт