Бременност и смяна на месторабота

  • 656
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 647
Малко след като напуснах работа, разбрах, че съм бременна. На новото място съм на изпитателен срок 3 месеца, притеснявам се дали ако разберат могат да не ми подновят договора, моля посъветвайте ме имам ли някакви права в тази ситуация?  Embarassed

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Могат да не го подновят. Мен така ме изритаха в началото на този месец, защото при изпитателен срок законът не  ни защитава

# 2
  • Мнения: 647
Могат да не го подновят. Мен така ме изритаха в началото на този месец, защото при изпитателен срок законът не  ни защитава

Значи да си мълча и да се надявам да не усетят, докато подпиша постоянния договор. Поредната простотия в държавата ни, бременните нямат никакви права!
А за теб как разбраха, че си бременна, ти ли им каза?

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Могат да не го подновят. Мен така ме изритаха в началото на този месец, защото при изпитателен срок законът не  ни защитава

Значи да си мълча и да се надявам да не усетят, докато подпиша постоянния договор. Поредната простотия в държавата ни, бременните нямат никакви права!
Peace Трай докато можеш и като подпишете постоянния договор си извади болничен, на който да пише изрично, че си бременна, за да не могат да те пипнат с пръст. успех Hug

# 4
  • Мнения: 647
Могат да не го подновят. Мен така ме изритаха в началото на този месец, защото при изпитателен срок законът не  ни защитава

Значи да си мълча и да се надявам да не усетят, докато подпиша постоянния договор. Поредната простотия в държавата ни, бременните нямат никакви права!
Peace Трай докато можеш и като подпишете постоянния договор си извади болничен, на който да пише изрично, че си бременна, за да не могат да те пипнат с пръст. успех Hug

Ми аз смятам да ходя докато мога, в сравнение с предишната ми работа, новата е супер и на реални осигуровки, не съм целяла да бъда некоректна, просто така се получи, ако бях разбрала по-рано, на старата щях да изляза в болнични. Иначе при първото ми раждане се върнах на работа на 5-я месец и сега едва ли ще изтрая цяла година да не работя.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не, не. Имам предвид болничен и за ден става, важното е да пише, че ти се издава, поради болки примерно в следствие на бременност. Това ти е вид защита, че работодателят е осведомен за състоянието ти и не могат да те уволнят след това.

# 6
  • Мнения: 647
Не, не. Имам предвид болничен и за ден става, важното е да пише, че ти се издава, поради болки примерно в следствие на бременност. Това ти е вид защита, че работодателят е осведомен за състоянието ти и не могат да те уволнят след това.

Ок, благодаря ти много.

# 7
  • София
  • Мнения: 137
Ето такива теми ме карат да се замисля за пореден път в какво общество живеем...Да трябва да криеш и да се чувстваш виновен за нещо толкова хубаво, идването на нов живот. За съжаление е така, по-добре наистина не казвай,че си бременна, докато не подпишеш постоянен трудов договор. Не си длъжна, още повече след като имаш опасения,че ще те уволнят. Знам за други такива случай, след като работодателя разбира,че служителката е бременна я уволнява. Което е пълна глупост най-малкото,защото заплащането по време на майчинството идва от НОЙ.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Доколкото знам, не е нужно да излизаш в болничен, за да уведомиш работодателя. АГ-то издава бележка, в която пише, че си бременна. Даваш я в ЧР или където трябва там, взимаш входящ номер и готово.

# 9
  • Мнения: 647
Ето такива теми ме карат да се замисля за пореден път в какво общество живеем...Да трябва да криеш и да се чувстваш виновен за нещо толкова хубаво, идването на нов живот. За съжаление е така, по-добре наистина не казвай,че си бременна, докато не подпишеш постоянен трудов договор. Не си длъжна, още повече след като имаш опасения,че ще те уволнят. Знам за други такива случай, след като работодателя разбира,че служителката е бременна я уволнява. Което е пълна глупост най-малкото,защото заплащането по време на майчинството идва от НОЙ.

Всъщност в договора ми пише безсрочен с 3 месеца изпитателен срок. Доколкото разбрах, после се подновява автоматично, просто трябва да внимавам да не разберат за състоянието ми.

Общи условия

Активация на акаунт