Сок от пъпеш

  • 6 296
  • 23
  •   1
Отговори
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Откога мога да давам сок от пъпеш?Сега му правя само от ябълка и морков,незнам какви други плодове мога да иэстисквам?

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Откога мога да давам сок от пъпеш?Сега му правя само от ябълка и морков,незнам какви други плодове мога да иэстисквам?

Ами аз на Ивчо давах сок от круши,хареса му много.До сега и аз като теб съм давала само от ябълка и морков.Мисля да пробвам и с грозде по-нататък.

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 21:56 от galq_j82

# 2
  • Мнения: 2 521
Защо пък на сок-можеш да му го намачкаш и така да го дадеш.Но изчакай да си узреят нашите.Аз пъпеш  предложих веднъж на малкия миналото лято,но не го хареса.

# 3
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Точно сега круши няма  откъде да намеря.Оглеждам сезонните плодове,но повечето са неподходящи,според мен/ягоди,череши/
Защо пък на сок-можеш да му го намачкаш и така да го дадеш.
Малкия много обича сокчета,пие с удоволствие.Но ми се иска менюто да е по-разнообразно.Не купувам готови,правя му ги аз,имам време и желание за това.Ами диня? newsm78Мога ли да давам?

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е та дойде ли сезона на пъпеша и динята newsm78

# 5
  • Мнения: 219
Пъпешът и динята не са алергени и могат да се включат след първите въведени плодове  Peace Но все пак бих изчакала поне след 7 месец.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Пъпешът, динята и гроздето са от първите плодове които дадах.Синът ми беше на 9 месеца, но го захраних тогава с плодове защото имаше много силни колики.Тук пъпешите са много вкусни и едва ли внесените в БГ са по-различни.Според мен можеш да опиташ като към моркова и ябълката прибавиш съвсем малко сок от пъпеш.Но ако искаш да си абсолютно сирурна попитай педиатъра си.

# 7
  • Мнения: 9 973
аз дадох късно,но тогава им беше сезона

# 8
  • Мнения: 3 157
Пъпеша беше сред един от първите плодове,които дадох.Стига да намериш узрял и сладък пъпеш,става страхотен сок.Аз го правя с пасатора и с малко вода,със сокоизтисквачката не съм пробвала още.

# 9
  • Мнения: 1 237
аз дадох късно,но тогава им беше сезона

И при нас така се получи.

# 10
  • Мнения: 4 433
Е та дойде ли сезона на пъпеша и динята newsm78
Е па на пазарю има Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Пъпеш не бих дала, не за друго, а заради това, че все още не е сезона и първо че няма да е пъпеш като пъпеш, второ изобщо не го знам как е създаден и има ли изобщо нещо истинско в него или всичко е химия  Close .

# 12
  • Мнения: 3 157
Е как е създаден-в парници разбира се,като всички останали плодове и зеленчуци по това време.Ти и за череши е рано,и за кайсии,ама не са правени по лабораториите,а в парник.
Тези,които узреят след месец-два пък ако знаеш колко пъти и с какво са пръскани ще се откажеш да храниш детето си с плод и зеленчук.

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 22:25 от Vivi

# 13
  • Varna
  • Мнения: 191
Давах пъпеш, диня, грозде - изобщо всякакви плодове (сезонни) без ягоди и киви. Миналата година бяхме на 8-10 месеца в сезона на плодовете, нямахме проблеми.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Е как е създаден-в парници разбира се,като всички останали плодове и зеленчуци по това време.Ти и за череши е рано,и за кайсии,ама не са правени по лабораториите,а в парник.
Тези,които узреят след месец-два пък ако знаеш колко пъти и с какво са пръскани ще се откажеш да храниш детето си с плод и зеленчук.

За череши изобщо не е рано. Ранните череши вече презряват. Съседите ми имаха череша, която всяка година по това време вече беше узряла. Жалко че я отсякоха  Sad . Относно другите плодове -  знаем че ги отглеждат в парници  Laughing благодаря ти за информацията. Съвсем друго имах предвид, ама не е предмета на разговор  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт