посиняване на устните на бебе

  • 14 610
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Искам да попитам - имам дъщеричка на 9 месеца и 6 дни, понякога и се подзирам че устините и посиняват леко, аз си мисля че това е следствие че постоянно си ги смуче или прихапва, но ме наплашиха докоторите че ако бебе има сърдечен проблем посиняването на устните е знак за проблем, аз се питам доколко сини, става въпрос за леко посиняване, все дно и е студено... а определено си е топличка и не е от това
педиатърката ми каза да не се вманиачавам чак така че това е нормално но аз не вярвам на лекари и искам мнението иопита на някоя друга мама  Simple Smile
дъщеричката ми се роди в края на 8 мия месец и поседя 20 дни в ковиоз и от там почнаха разни прегледи и глупости, които по скоро плашат родителите отколкото нещо друго. засега всички изследвания са и добре и няма нещо което лекарите да са ни казали, но може би аз съм се пооплашила и заради това е всичко...
благодаря много на всички които ще ми отговорят и ще споделят тяхното мнение и опит

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Първо лекарите не плашат, лекарите предупреждават.
Второ - тук във форума никой не може да ти даде адекватен съвет, особено по толкова важен въпрос.
Трето - взимаш детето и отиваш в Националната кардиологична болница, защото посиняването на устните наистина понякога е симптом на сърдечен проблем. А и детето ти е имало проблеми при раждането.

Успех и дано нямаш причина за тревога, след като ви прегледат!

# 2
  • Мнения: 530
Моя съвет също е ,че една консултация с кардиолог няма да навреди.Успеж Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 998
Според мен дори причината да се окаже банална и безобидна ,поискай още едно мнение,най-добре
на кардиолог.Аз също съм чувала ,че посиняването на устните може да е индикация за сърдечен
проблем.Колкото по-скоро ,толкова по-добре.
Дано всичко е наред!

# 4
  • Мнения: 1 167
Добре са те посъветвали - отиди на кардиолог.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз ще заведа детето на лекар на твое място.Дай Боже всичко да е наред и да е безобидно , но да си спокойна го направи.

# 6
  • Мнения: 2 960
Нека  специалисти  прегледат  детето ти -за всеки случай.Педиатърката ти да си казва каквото иска.Щом ти като майка си несигурна и притеснена-направи консулт.

# 7
  • Мнения: 2 013
Нека  специалисти  прегледат  детето ти -за всеки случай.Педиатърката ти да си казва каквото иска.Щом ти като майка си несигурна и притеснена-направи консулт.

И аз те съветвам същото.Заведи детенцето на лекар.Ще се успокоиш.

# 8
  • Мнения: 2 447
Ами,ако на лекари не вярваш на кого тогава..?Моят съвет също е да заведеш детето при специалист...Даже и да няма нищо най-малкото,за твое лично спокойствие..

# 9
  • Мнения: 85
Моят съвет също е да заведеш детето при специалист.Може да е нещо малко и безобидно,но все пак аз бих направила консултация с кардиолог.Доц.Томова  е добър специалист в това отношение

# 10
  • Мнения: 2 521
Когато става въпрос за дете не можеш да си позволиш да не вярваш на лекари NaughtyЗаведи си детето на специалист,а пък ти ако искаш пак не вярвай WinkНо има ли дори и най-малко съмнение трябва да се изясни.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 744
Когато става въпрос за дете не можеш да си позволиш да не вярваш на лекари NaughtyЗаведи си детето на специалист,а пък ти ако искаш пак не вярвай WinkНо има ли дори и най-малко съмнение трябва да се изясни.
Peace дано всичко е наред!  Praynig

# 12
  • София
  • Мнения: 3 524
ето тук само намерих някой да споделя подобно нещо, но прегледа със специалиста си е най-сигурно Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Дано е напразна тревога , но все пак искай мнение на специалист  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбира се, че трябва да заведеш детето на кардиолог. Сега ние можем, разбира се, да се изредим висчките да те успокоим, че нищо му няма, ама ако не се окаже така, каква полза от това успокоение Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт