Игри за малки деца

  • 1 525
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
  Видях, че има доста сходна на тази тема, но моето питане е още-по конкретно: какви игри знаете, които са подходящи за децата на тази възраст? Казвам игри, защото за занимания, ние също се занимаваме с разни неща като рисуване, коли, танцуване, но открих, че на детето ми му харесват и някои игри, където правилата са винаги едни и същи, и участват повече хора. Например играта, когато аз казвам ЕДНО ДВЕ ТРИ! и на три всички се втурваме да бягаме, а на СТОП всички спираме. Когато му се играе на тази игра, синът ми сам започва да брои.  Тук вкъщи се опитваме да измисляме разни щуротии Simple Smile, но май ще ни е доста от полза и опита на други. Освен това, потърсих и някаква литература по темата, но нещо не попаднах на такава. Ако някой знае някоя книга или сайт, много ще ми помогне!!!
 

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ние си играем на "Надува се балона", нали я знаеш? А преди няколко месеца списание "Моето бебе и аз" включи към броя си една малка книжка с детски игри, подредена по възрасти. Има много интересни игри. Опитай се да я намериш.  newsm10

# 2
  • Мнения: 816
Има една книга : " 365 дни за творчески игри" за деца над две годишна възраст от  Шийла Елисън и Джудит Грей на издателство "Гарант-21", превод на Весела Прошкова. Много е добра, и наистина има 365 идеи за различни видове игри  animal085

# 3
  • Мнения: 257
  Мерси, ще ги потърся! А БАЛОНЪТ СЕ НАДУВА е супер и ние много я обичаме!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Не казваш точно какава е "тази" възраст.
Ако детенце е по-голяма може да играете на "лети, лети" - един казва летет, лети....птица или къща или слон и т.н., а другия казва да или не, или пък показва с ръце, ако нещото лети.
За по-големи деца става и "топло - студено". Скриваш нещо и детето започва да го търси. Когато е близо до скрития предмет става топло, по-топло или горещо, когато се отдалечи - студено.
Много им харесва и да играят на криеница - моята все се криеше на идно и също място и аз се правих на много затруднена да я намеря. Когато аз се криех, за мое очудване не ме намираше винаги от раз, хем апартамента ни е доста малък.

# 5
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Има една книга : " 365 дни за творчески игри" за деца над две годишна възраст от Шийла Елисън и Джудит Грей на издателство "Гарант-21", превод на Весела Прошкова. Много е добра, и наистина има 365 идеи за различни видове игри animal085
Да, наистина книгата е супер, но има още една, която е не по-лоша от тази. Казва се "Как да възпитаме прекрасни деца" и е от същите автори, ако не се лъжа. Дори оформлението на книгата е почти същото. Много е сладурска, но е за по-големи деца...

Общи условия

Активация на акаунт